اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

استوکلر (acetochlor) یک علف کش قوی است که با نام تجاری سورپاس یا آسنیت نیز در بازار شناخته می شود.

سم_علف_کش_استوکلر

این سم از رشد علف های هرز جلوگیری می کند و علائم آن در ارقام مختلف گیاهان متفاوت است و باید غلظت آن را برای هر گیاه جهت اثرگذاری بهتر با آزمایش مشخص کرد.

علف کش ها سمومی هستند که برای کنترل علف های هرز در مزارع مورد استفاده قرار می گیرند تا به بهبود رشد محصولات زراعی کمک کنند.

از آنجاییکه علف های هرز رشد بسیار سریعی دارند معمولا به گیاهان زراعی آسیب زده و رشد آنها را به اشکال مختلف تحت تأثیر قرار می دهند.

علف کش استوکلر یکی از سمومی است که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت خرید و فروش این سم در بازار ایران بر اساس شرکت تولید کننده و تغییرات قیمت دلار کمی متغیر است.

کاربردهای سم علف کش استوکلر:
این ترکیب در ایران فقط برای کنترل علف های هرز در مزارع ذرت مورد استفاده قرار می گیرد ولی در کشورهای دیگر برای مزارع بادام زمینی، سویا، سیب زمینی و نیشکر هم مورد استفاده شود.

مکانیسم اثر سم علف کش استوکلر:
این سم متعلق به گروه سموم کلرواستانیلید با اثرات غیر سیستمیک و انتخابی است که می توان آن را به صورت پیش رویش و پیش از کاشت مورد استفاده قرار داد.

استوکلر با جلوگیری از سنتز پروتئین از تقسیم سلولی جلوگیری می کند و مانع سنتز اسیدهای چرب با زنجیره بلند می شود. این سم عمدتا از راه اندام های هوایی گیاه جذب می شود ولی جذب آن از طریق ریشه های در حال جوانه زدن نیز امکان پذیر است.

پس از مصرف این علف کش گیاه دیگر نمی تواند رشد خود را از سر بگیرد زیرا در پروتئین سازی گیاه اختلال ایجاد شده است.

بیشترین تأثیر این علف کش بر علف های هرز برگ پهن است و اغلب اوقات برای کنترل گیاهان برگ پهن یک ساله در مزارع مورد استفاده قرار می گیرد.

مقدار و نحوه مصرف سم علف کش استوکلر:
این علف کش با نام تجاری آسیت به مقدار 4 تا 5 لیتر در هکتار و نوع سورپاس به میزان 2.75 تا 3.5 لیتر در هکتار قبل از کاشت محصول به شکل مخلوط با خاک و یا پس از کاشت و قبل از رویش علف های هرز مورد مصرف قرار می گیرد.

برای اثرگذاری بهتر علف کش استوکلر را قبل از رویش علف های هرز روی خاک مرطوب بپاشید. در صورتی مرطوب نبودن خاک می توانید پیش از کاشت، علف کش را به طور سطحی و حداکثر 5 سانتی متر با خاک مخلوط نمایید.

بهترین روش سمپاشی جهت کسب نتایج بهتر 20-10 میلی متر آبیاری بارانی بلافاصله پس از مصرف سم است.

جهت آماده سازی علف کش برای سمپاشی ابتدا قوطی سم را تکان دهید تا محتویات آن بهم بخورد. سپس نصف مخزن سمپاشی را پر از آب نموده و مقدار توصیه شده سم را درون مخزن بریزید و کامل با آب مخلوط کنید و بعد مخزن را کاملا با آب پر کنید.

ملاحظات زیست محیطی سم علف کش استوکلر:
میزان سمیت این علف کش برای موش صحرایی2148 میلی گرم بر کیلوگرم، برای پرندگان 1260 تا 5620 میلی گرم بر کیلوگرم و برای ماهی ها 45/0 تا 3/1 میلی گرم بر لیتر است.

بر این اساس از آلوده کردن آب های جاری با ظروف آلوده به سم باید خودداری کرد زیرا می تواند زندگی آبزیان را به مخاطره بیاندازد.

ملاحظات عمومی سم علف کش استوکلر:
هنگام سمپاشی برای محافظت از خودتان و جلوگیری از مسمومیت حتما از لباس محافظ، ماسک، دستکش و عینک استفاده کنید. در صورت تماس سم با پوست فورا محل را با آب فراوان شستشو دهید.

در صورت بروز علائمی همچون سردرد، سرگیجه، تهوع، اسهال و اختلال در بینایی با همراه داشتن برچسب سم به مراکز درمانی مراجعه کنید. این سم پادزهر اختصاصی ندارد و درمان علامتی بر اساس صلاحدید پزشک صورت می گیرد.

علف کش را در جای خشک و خنک در بسته بندی اصلی به دور از دسترس کودکان و حیوانات اهلی و خانگی نگهداری کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>