اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کالیپسو (Calypso) یک حشره کش- کنه کش سیستمیک با اثرات تماسی - گوارشی است که برای مقابله با طیف گسترده ای از آفات مورد استفاده قرار می گیرد.

سم_حشره_کش_کالیپسو

کالیپسو نام تجاری آفت کش تیاکلوپرید است که برای کنترل کرم سیب، پسیل پسته، مگس سفید پنبه و سوسک برگخوار سیب زمینی مورد استفاده قرار می گیرد.

این حشره کش متعلق به کلاس نئونیکوتینوئیدها است و مکانیسم عملکرد آن مشابه نئونیکوتینوئیدهای دیگر است و با تحریک گیرنده های استیل کولین نیکوتینی باعث اختلال در سیستم عصبی حشره می شود.

این سم در محصولات کشاورزی برای کنترل انواع حشرات مکنده و جونده، در درجه اول شته ها و مگس های سفید بسیار موثر است.

کاربرد سم حشره کش کالیپسو:
این حشره کش حاوی یکسری ترکیبات شیمیایی قوی است که جهت کنترل پروانه میوه شرقی، مارپیچ سیب، اشکال مالچین (campylomma)، آلو کورکولیو، لکه دار شکاف دار و برگ گیاه بسیار موثر است.

بسیاری از پرورش دهندگان میوه از این حشره کش نه فقط به این دلیل مقرون به صرفه بودن بلکه به دلیل اثربخشی آن استفاده می کنند.

این سم نسبت به گونه های مفید سمیت نسبتاً کمی دارد و می توان آن را با برنامه های گرده افشانی زنبورعسل به طور هماهنگ شده استفاده کرد.

کالیپسو برای کنترل آفات در سیب بسیار موثر است زیرا با داشتن یک IPM مناسب از جمله ایمنی زنبورها، قوی و سریع است و حتی در زمان گلدهی نیز قابل استفاده است.

این سم سریع و با دوام است و می توان آن را در دماهای پایین و هنگام گلدهی نیز مورد استفاده قرار داد.

آزمایشات و مشاهدات نشان داده است که این آفت کش به سرعت شته سیب را از بین می برد و در برابر طیف وسیعی از آفات دیگر سیب، از جمله کرم و پروانه های سیب نیز بسیار موثر است.

نحوه استفاده از سم حشره کش کالیپسو:
برای کسب بهترین نتیجه در برابر شته های سیب باید سمپاشی قبل از شکوفه زدن با مشاهده اولین علامت آفت زدگی انجام شود.

ممکن است سمپاشی هنگام شکوفائی شکوفه ها نیز مورد نیاز باشد. شما همچنین می توانید از انتهای گلدهی تا نیمه رشد میوه ها از آن استفاده کنید.

هنگام سمپاشی پس از شکوفه زنی برای دستیابی به نفوذ کامل سم به تاج برگ و پوشش یکنواخت شاخ و برگ و شکوفه ها / گلچه های میوه ای، استفاده از حجم بیشتر آب حائز اهمیت است.

  • کرم سیب 0.3 در هزار.
  • پسیل پسته 0.3 تا 0.4 در هزار.
  • مگس سفید پنبه 200 تا 250 سی سی در هکتار.
  • سوسک برگخوار سیب زمینی 150 - 100 سی سی در هکتار.

ملاحظات مهم در رابطه با سم حشره کش کالیپسو:
تحت شرایط خاص ممکن است علائم سوختگی برگ پس از استفاده از کالیپسو در انواع سیب اتفاق بیافتد به ویژه هنگامی که در حوالی زمان ریزش گلبرگ ها سمپاشی انجام شود.

در صورت سمپاشی این واریته ها به ویژه اطمینان حاصل کنید که درختان تحت استرس هایی مانند کمبود مواد مغذی نیستند و از مخلوط کردن سم نیز خودداری کنید.

استفاده از این سم با حداکثر دو سمپاشی در یک فصل و از بین بردن طیف گسترده آفات می توان گفت کالیپسو برای مدیریت تلفیقی آفات به عنوان بخشی از برنامه های کنترل باغ ایده آل است.

ملاحظات عمومی سم حشره کش کالیپسو:
هنگام سمپاشی برای جلوگیری از مسمومیت حتما از تجهیزات حفاظتی مانند دستکش، کلاه، عینک و ماسک استفاده کنید و در صورت مشاهده علائم مسمومیت مانند تهوع، سردرد و سرگیجه فورا با در دست داشتن برچسب سم به مراکز درمانی مراجعه کنید. دوره کارنس این سم در سبزیجات 3 روز، برای درختان میوه 14 روز و برای پسته 21 روز است.

حشره کش کالیپسو را در جای خشک و خنک به دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی و تابش مستقیم نور خورشید در بسته بندی اصلی نگهداری کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>