اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پیرتروم (Pyrethrum) یک حشره کش غیر سیستمیک تماسی با نام تجاری پیرترین است که در واقع یک عصاره گیاهی است.

این سم از یک گل داوودی چند ساله با نام مستعار دالماتیان کریستانتمیوم به دست می آید بنابراین یک سم ارگانیک است اما به شکل صنعتی با استفاده از مواد شیمیایی نیز ساخته می شود.

اصطلاح پیرترین ها به مجموعه ای از شش استر گفته می شود که در غلظت های بالا در فندقه های گل یافت می شوند.

پیرترین ها معمولاً برای کنترل پشه ها و سایر حشرات در مقیاس بزرگ مانند دامداری و مرغداری به دلیل ماهیت سریع آن، برای کنترل آفات گیاهی در خانه و باغ های ارگانیک، کنترل آفات در اطراف دام ها، محافظت از محصولات در کشاورزی و بهداشت عمومی استفاده می شود. قیمت خرید و فروش این آفت کش در بازار ایران متغیر است.

سم حشره کش پیرتروم (پیرترین) چیست؟
پیرترین یا پیرتروم ترکیبی است که از گل داوودی استخراج می شود - گیاهی بومی شمال شرقی اروپا، آسیا و شرق آفریقا، اگرچه در سراسر جهان رشد می کند.

در حقیقت، بسیاری از مردم آمریکای شمالی این گیاه را به عنوان مادر گل های زینتی پاییز می شناسند. این گیاهان حاوی پیرترین هستند که توسط گیاه به عنوان مکانیسم دفاعی طبیعی برای محافظت در برابر حشرات و سایر آفات تولید می شود.

پیرترین از طریق یک اثر سمی کشنده بر سیستم عصبی حشرات تأثیر می گذارد. تقریباً بلافاصله پس از تماس با این ترکیب، حشره در اثر نوعی فلج از بین می رود. این اثر همان چیزی است که پیرترین را به یک حشره کش بسیار موثر تبدیل می کند.

کاربردهای سم حشره کش پیرتروم (پیرترین):
پیرترین ها طیف گسترده ای از حشره کش ها هستند که سیستم های عصبی حشرات را هدف قرار می دهند و برای از بین بردن سریع یا از بین بردن جمعیت حشرات آفت نرم تن و غیر نرم تن استفاده می شوند.

پیرترین ها به محض تماس با حشره، رفتار هیجان انگیزی را در حشره ایجاد می کنند که منجر به افزایش قرار گرفتن حشرات در معرض حشره کش و در نهایت مرگ می شود. در صورت نگرانی در مورد استفاده خاص از محصولات بر پایه پیرترین، همیشه توصیه های بر روی برچسب را دنبال کنید و با یک متخصص در زمینه آفت کش ها مشورت کنید.

آفات رایجی که توسط پیرترین ها کنترل می شوند شامل مگس ها، کنه ها (گیاه و طیور)، تریپس، سوسک خیار، سوسک ژاپنی، ساس کدو حلوایی و پشه های سفید هستند.

سم حشره کش پیرتروم (پیرترین) چگونه تولید می شود؟
به منظور استفاده از توانایی پیرترین به عنوان یک محصول طبیعی کنترل آفات، این ترکیب از گل داودی استخراج می شود.

تولید کننده پس از استخراج، آن را به یک حشره کش تبدیل می کند تا در باغبانی و کنترل آفات استفاده شود. به طور معمول، گل های گل داودی خشک شده و سپس به صورت پودر ریز خرد می شوند.

از این پودر می توان به صورت خشک استفاده کرد و یا به صورت مایع آن را فرآوری کرد تا به عنوان اسپری استفاده شود.

مزایای استفاده از سم حشره کش پیرتروم (پیرترین):
پیرترین، حشره کشی است که طیف وسیعی از آفات حشرات از جمله مورچه ها، پشه ها، پروانه ها، مگس ها و کک ها را از بین می برد.

پیرترین پس از تماس تقریباً بلافاصله حشرات را از بین می برد. پیرترین را فقط در اسپری های کوچک تر استفاده کنید و نیازی به استفاده زیاد نیست.

مراقب باشید بیش از حد از این محصول حشره کش استفاده نکنید و از این سم برای حشرات مفید مانند کفشدوزک و زنبورهای عسل استفاده نکنید. بنابراین فقط وقتی از این حشره کش استفاده کنید که تأثیری در این نوع حشرات نداشته باشد.

علاوه بر این، پیرترین به سرعت تجزیه می شود، بنابراین در محیط باقی نمی ماند. این بدان معنی است که اسپری های مبتنی بر پیرترین، برخلاف بسیاری از سموم دفع آفات مصنوعی اغلب با محیط زیست سازگار هستند.

تأثیرات زیست محیطی سم حشره کش پیرتروم (پیرترین):
در محیط های آبی، سمیت پیرترین متغیر است و با افزایش دما، میزان آب و اسیدیته افزایش می یابد. موجودات آبزی به سمیت پیرترین بسیار حساس هستند.

اگرچه پیرترین ها به سرعت توسط پرندگان و بیشتر پستانداران متابولیزه می شوند ولی ماهی ها و مهرگان آبزی توانایی متابولیسم این ترکیبات را ندارند و منجر به تجمع متابولیت های سمی در آنها می شود.

سازمان حفاظت محیط زیست به دلیل سمیت زیاد آن برای ماهیان و بی مهرگان آبزی حتی در دوزهای پایین، گزینه های دیگری مانند کشاورزی بدون سموم دفع آفات یا مواد شیمیایی جایگزین را توصیه می کند تا محیط زیست آبزیان اطراف آسیب کمتری دارند.

علائم مسمومیت با سم حشره کش پیرتروم (پیرترین):
به طور کلی، پیرترین ها برای انسان ها و سایر پستانداران سمی نیستند. با این حال در صورت تماس با پوست می تواند تحریک کننده باشد. همچنین می تواند باعث گزگز یا بی حسی در محل تماس شود.

هنگام استنشاق، تحریک مجاری تنفسی، آبریزش بینی، سرفه، مشکل تنفس، استفراغ و اسهال گزارش شده است. با این حال، تحقیقات ارتباطی بین قرار گرفتن در معرض پیرترین ها و ایجاد آسم یا آلرژی پیدا نکرده است.

چگونه خودمان اسپری حشره کش پیرترین بسازیم؟
شما می توانید حشره کش پیرترین را از گلهای داوودی تهیه کنید. پس از شکوفایی گیاه، شکوفه های کامل را انتخاب کرده و سر گلها را در یک مکان خنک و تاریک خشک کنید.

سر گلهای خشک شده را در ظرف محکم و مهر و موم شده و ضد آب نگهداری کنید. هنگام استفاده از آنها 1 فنجان سر گل را خرد کرده و به صورت پودر درآورید، پودر را با کمی صابون مایع مخلوط کنید تا قابلیت پخش شدن آن افزایش یابد و با آب کافی ترکیب کنید تا محلول قابل اسپری شود.

محلول را در یک بطری اسپری بریزید و مانند یک حشره کش عادی از آن استفاده کنید. حتماً بطری را برچسب بزنید و از دسترس کودکان دور نگه دارید. پایداری پیرترین گیاهان بومی بر اساس نوع گل ها متفاوت است، بنابراین در صورت تمایل می توانید نسبت های مختلف را آزمایش کنید تا زمانی که به کنترل موثر برسید.

روش دیگر تولید این حشره کش این است که یک فنجان سر گل خشک شده یا تازه را در 1.8 فنجان الکل 70٪ ایزوپروپیل خیس کنید.

ظرف را بپوشانید و بگذارید یک شب بماند. روز بعد، مخلوط را از یک پارچه رد کرده و صاف کنید. عصاره خانگی را در یک ظرف کاملا مهر و موم شده و دارای برچسب ذخیره کنید. برای استفاده، عصاره را با حداکثر 4 لیتر آب مخلوط کرده و روی گیاهان خود اسپری کنید.

ایمنی سم حشره کش پیرتروم (پیرترین):
این حشره کش های به سرعت دچار تجزیه بیولوژیکی می شود و در معرض تابش مستقیم آفتاب ظرف چند روز تجزیه می شود.

این حشره کش در خاک یا محصول باقی نمی ماند، به همین دلیل استفاده از آن در باغ سبزیجات نسبتاً بی خطر است.

اگرچه این سم ماده موثری در برابر آفات است اما می تواند برای حشراتی که باغ شما را گرده افشانی می کنند و آفات را می خورند، کشنده باشد بنابراین فقط در صورت زیاد شدن آفات گیاهی از آن استفاده کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>