اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پروفنفوس (Profenofos) یک سم حشره کش - کنه کش غیر سیستمیک با اثرات تماسی - گوارشی است که جزء سموم ارگانوفسفره دسته بندی می شود.

حشره_کش_پروفنفوس

این حشره کش مانند سایر سموم ارگانوفسفره به سرعت اثر کرده و دوام بلند مدتی دارد و برای کنترل طیف گسترده ای از آفات گیاهی موثر است.

این سم با نام تجاری کوراکرون نیز در بازار خرید و فروش می شود و قیمت آن بسته به شرکت تولید کننده و نوسانات قیمت دلار در بازار ایران متغیر است. 

مکانیسم اثر سم حشره کش پروفنفوس:
این سم مهار کننده آنزیم کولین استراز است و با تأثیر بر سیستم عصبی و فلج کردن حشرات آنها را از بین می برد.

این حشره کش با خاصیت نفوذی هنگام سمپاشی از سطح برگ عبور کرده و به پشت برگ می رسد و مدت زیادی در پشت برگ به دور از تابش نور آفتاب باقی می ماند به همین جهت می تواند به خوبی آفات گیاهی را کنترل کند.

حشره کش پروفنفوس با اثر تماسی - گوارشی و نفوذی برای کنترل طیف وسیعی از آفات جونده و مکنده مانند شته ها، کنه ها، تریپس ها، مینوزها و به خصوص کرم قوزه پنبه در محصولات زراعی و درختان میوه مورد استفاده قرار می گیرد و خاصیت تخم کشی نیز دارد.

موارد مصرف سم حشره کش پروفنفوس:
این حشره کش برای کنترل کرم غوزه پنبه و حشرات خصوصاً بال پولک داران و کنترل کنه ها در محصولاتی مانند پنبه، ذرت، چغندرقند، سویا، سیب زمینی، سبزیجات، توتون و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

این آفت کش برای کنترل آفات گوجه فرنگی، یونجه، خشخاش، شاهدانه، سویا، بادمجان، کدو، شبدر، کنف، ذرت خوشه ای نیز استفاده می شود.

در ایالات متحده این ماده منحصراً روی پنبه استفاده می شود و در اصل علیه حشرات لپیدوپتر مورد استفاده قرار می گیرد.

به شکل مخلوط با فوکسیم، سایپرمترین، ایمیداکلوپرید بتا- سایپرمترین و دلتامترین، می توان از پروفنوفوس برای کنترل آفات و همچنین شته های گندم و کلم استفاده کرد.این حشره کش را بسته به نوع آفت می توان 2 تا 2/5 لیتر در هکتار مورد استفاده قرار داد.

ملاحظات زیست محیطی سم حشره کش پروفنفوس:
سمیت کواکرون برای پستانداران 3300 میلی گرم بر کیلوگرم، برای پرندگان 70-1000 میلی گرم بر کیلوگرم، برای ماهی ها 0.3- 0.8 میلی گرم بر لیتر می باشد.

بنابراین برای پرندگان سمیت متوسطی دارد اما برای موجودات آبزی و ماهی ها بسیار خطرناک است. پروفنوفوس برای پستانداران کوچک، زنبورهای عسل و بی مهرگان آبزی نیز سمی می باشد.

بنابراین باید از آلودگی آب های سطحی و روان با شستن ظروف آلوده به سم خودداری کرده و هنگام سمپاشی فاصله از آب ها را مورد نظر قرار دهید. دوره کارنس این سم برای محصولات مختلف 14 روز می باشد.

ملاحظات عمومی سم حشره کش پروفنفوس:
مانند سایر سموم شیمیایی هنگام استفاده از این سم باید از لباس های محافظ و همچنین ماسک، دستکش، کلاه و عینک استفاده کنید تا احتمال مسمومیت به حداقل برسد.

در صورت مشاهده علائم مسمومیت از قبیل سرگیجه، سردرد و تهوع فورا برای درمان به پزشک مراجعه کنید. آتروپین و دیازپام به عنوان پادزهر پروفنفوس توسط پزشک برای شما تجویز خواهد شد.

این حشره کش را در جای خشک و خنک و به دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی و تابش نور خورشید نگهداری کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>