اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فسفید منیزیم (magnesium phosphide) یک سم حشره کش و موش کش با کاربرد گستره است.

این ماده با رطوبت موجود در هوا واکنش نشان داده و گاز فسفین تولید می کند که به عنوان آفت کش برای کنترل حشرات و جوندگان مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده در درجه اول برای ضدعفونی تدخینی کالاهای خام کشاورزی، خوراک دام، کالاهای غذایی فرآوری شده و کالاهای غیر غذایی در ظروف یا ساختارهای مهر و موم شده و در فضای باز برای کنترل جوندگان و موش ها در مناطق غیر خانگی، مناطق غیر زراعی و کشاورزی استفاده می شود.

این سم به صورت قرص، پلت، مواد آغشته و گرد و غبار فرموله می شود و بر همین اساس قیمت خرید و فروش آن در بازار متفاوت است.

ویژگیهای سم حشره کش فسفید منیزیم (دگش پلیت):
فسفید منیزیم یک جامد بلوری سفید رنگ است که با آب واکنش شدیدی نشان می دهد و ممکن است در اثر تماس با هوا مشتعل شود. بلع این ماده سمی و کشنده است. از فسفید منیزیم برای ساخت سایر مواد شیمیایی نیز استفاده می شود.

این ماده توسط آب یا رطوبت موجود در هوا تجزیه شده و گاز فسفین و دی فسفین سمی را تولید می کند که اغلب مشتعل می شود.

فسفید منیزیم در اکثر واکنش های شیمیایی به جز هیدرولیز پایدار است و واکنش پذیری بیشتری نسبت به فسفید آلومینیوم دارد و در دماها و رطوبت های پایین تر فسفید هیدروژن را با سرعت بیشتر و به طور کامل تر آزاد می کند.

فسفید منیزیم بخارهای تحریک کننده یا سمی (یا گازها) را در آتش و در تماس با آب یا هوای مرطوب ایجاد می کند و ممکن است خطر انفجار ایجاد کند.

کاربردهای سم حشره کش فسفید منیزیم (دگش پلیت):
این حشره کش می تواند به عنوان ضد عفونی کننده تدخینی برای تنباکو حتی در دمای پایین نیز مورد استفاده قرار گیرد.

طی تحقیقات مشخص شده است که تیمار با فسفید منیزیم مرگ و میر 100 درصدی را در حشرات مورد آزمایش ایجاد کرده و هیچ تأثیری منفی بر کیفیت میوه به مدت 9 ماه نگهداری در شرایط محیط ندارد.

این حشره کش همچنین برای کنترل حشرات موجود در بادام ذخیره شده، جو، آجیل برزیلی، بادام هندی، دانه های کاکائو، دانه های قهوه، ذرت، دانه پنبه، خرما، پوست، بذر گل، چمن، ارزن، جو دوسر، بادام زمینی، اسپند، مغز پسته، ذرت بو داده، برنج، چاودار، سورگوم، دانه های سویا، تخمه آفتابگردان، ، گردو، گندم، دانه های سبزیجات، خوراک دام یا مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

روش مصرف سم حشره کش فسفید منیزیم (دگش پلیت):
نحوه مصرف این حشره کش به این شکل است که یک پلت در سی متر مکعب فضا استفاده می شود. این پلت ها باید در شکاف های زمین، سوراخ ها یا لانه ها گذاشته شده و با چمن پوشانده شوند و نباید آنها را زیر خاک قرار داد.

پلت ها باید با استفاده از دستگاه لوکسان تاپکس (Luxan Topex) در محل مورد نظر قرار بگیرند و بازدید روزانه برای کسب بهترین نتیجه توصیه می شود.

خطرات سم حشره کش فسفید منیزیم (دگش پلیت):
استنشاق یا تماس با بخارات یا محصولات تجزیه این سم ممکن است باعث آسیب شدید یا مرگ شود. همچنین ممکن است این سم در اثر تماس با آب محلول های خورنده تولید کند و سوختن آن نیز باعث تولید گازهای تحریک کننده، خورنده و یا سمی می شود. رواناب ناشی از کنترل آتش نیز ممکن است باعث آلودگی محیط زیست شود.

این سم برای محیط زیست بسیار سمی است بنابراین از شستشوی ظروف یا دفع سم به فاضلاب جدا خودداری کنید.

ملاحظات زیست محیطی سم حشره کش فسفید منیزیم (دگش پلیت):
میزان سمیت این حشره کش برای پستانداران2/11میلی گرم بر کیلوگرم است. هنگام کاربرد این سم باید فعالیت حیوانات وحشی را در نظر گرفت و نباید پلت ها در شکاف های زمین که احتمال فعالیت روباه و پرندگان وجود دارد، قرار داد. همچنین پلت های سم را نباید در سطح زمین یا نزدیک جریان آب قرار داد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>