اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

آزینفوس متیل (Azinphos-methyl) یک حشره کش وکنه کش از گروه ارگانو فسفره است که با اثرات تماسی- گوارشی طیف گسترده ای از آفات گیاهی را از بین می برد.

حشره_کش_آزینفوس_متیل

این سم با نام تجاری گوزاتیون ام نیز در بازار خرید و فروش می شود.این سم با اثر مهاری بر روی آنزیم کولین استراز و فلج حشرات و کنه ها آنها را از بین می برد و برای مدت زیادی روی محصولات کشاورزی باقی مانده و تأثیر خود را حفظ می کند.

آزینفوس متیل در از بین بردن لیسه در درختان میوه، کرم سیب در سیب، به، آلو، پسیل گلابی، شپشک های درختان میوه و بسیاری از آفات دیگر موثر است.

قیمت آزینفوس متیل در بازار بر اساس شرکت تولید کننده آن متقاوت است و تحت تأثیر نوسانات قیمت ارز نیز قرار می گیرد. 

ویژگی های حشره کش آزینفوس متیل (گوزاتیون ام):
گوزاتیون ام یک حشره کش غیرسیستمیسک با اثر تماسی و گوارشی است که به صورت محلول در بطری های پت و کوائکس عرضه می شود. دوره کارنس این سم 14تا 21 روز است.

این سم در همه نقاط ایران قابل استفاده است ولی بهتر از برای مصرف آن با کارشناس کشاورزی مشورت کنید. این حشره کش را می توانید با استفاده از سمپاش اتومایزر پشتی و تلمبه ای مورد استفاده قرار دهید.

این سم برای محصولات زراعی ایمن است ولی برای حشرات مفید و زنبور عسل خطرناک است. این حشره کش در درجه حرارت بالا و رطوبت خاک به سرعت تجزیه می شود و از نظر قابلیت اختلاط با سایر سموم، می توان آن را با اکثر سموم به غیر از ترکیبات قلیایی ترکیب کرد.

این سم به سرعت در محیط های اسیدی و قلیایی متوسط هیدرولیز می شود و در سطح خاک و آب دچار فتولیز شده و در دمای بالاتر از220 درجه تجزیه می شود.

این سم درشرایط گرما و فشار عادی پایدار است ولی در آتش سوزی ها ممکن است تجزیه گرمایی شود و اکسیدهای کربن، نیتروژن و سایر گازهای سمی را تولید می کند که برای سلامتی خطرناک هستند.

موارد مصرف سم حشره کش آزینفوس متیل (گوزاتیون ام):
این حشره کش برای از بین بردن کرم خاردار پنبه، شپشک های درختان میوه، لیسه در درختان میوه، کرم سیب در سیب، به، آلو، پسیل گلابی، شپش کمرکبات کرم خوشه خوار و زنجرک مو، سپردار قهوه ای مرکبات، سپردار بنفش زیتون، شپشک خونی نارون در ایران استفاده می شود. همچنین در کشورهای دیگر از این آفت کش برای کنترل آفات یونجه، ذرت، بادام زمینی و بادمجان نیز استفاده می شود.

مقدار و زمان مصرف سم حشره کش آزینفوس متیل (گوزاتیون ام):

  • برای از بردن شپشک، لیسه و کرم درختان میوه سردسیری محلول 2 در هزار.
  • برای از بین بردن آفات پنبه 5 لیتر در هکتار.
  • برای زیتون، مو و مرکبات محلول 2 در هزار.
  • علیه شپشک خونی نارون 5/1 تا 2 در هزار هنگام خروج 50% از پوره ها.
  • معرفی سم حشره کش آزینفوس متیل (گوزاتیون ام) و کاربردهای آن.
  • معرفی سم حشره کش آزینفوس متیل (گوزاتیون ام) و کاربردهای آن.

ملاحظات زیست محیطی آزینفوس متیل (گوزاتیون ام):
میزان سمیت آزینفوس متیل برای پستانداران 20-9 میلی گرم بر کیلوگرم، برای پرندگان32 میلی گرم بر کیلوگرم، برای ماهی ها 12/0- 02/0 میلی گرم بر لیتر و برای دافنی 0011/0 میلی گرم بر لیتر است.

بنابراین برای پرندگان و پستانداران فوق العاده سمی است و پس از سم پاشی باید آنها را از محل دور کرد. این سم برای ماهی ها و دیگر موجودات آبزی نیز فوق العاده خطرناک است بنابراین باید از سم پاشی در کنار نهرها، رودخانه ها و دریاچه ها خودداری کنید.

شستن ظروف آلوده به سم در رودخانه و جوی ها نیز یک راه دیگر برای آلودگی آب ها است که در رابطه با این سم باید از این کار خودداری نمود.

به طورکلی آفت کش گوزاتیون ام برای محیط زیست بسیار خطرناک است و نیمه عمر آن در خاک چندین هفته است. این ترکیب اثر طولانی و دوام زیادی روی محصولات زراعی دارد بنابراین می تواند به خوبی آفات زراعی را کنترل کند.

احتیاط های لازم در رابطه با آزینفوس متیل (گوزاتیون ام):
همانطور که گفته شد این سم ارگانوفسفره آنزیم کولین استراز خون را کاهش می دهد بنابراین افرادی که با توصیه پزشک از کارکردن با ترکیبات ضد کلین استراز منع شده اند باید از این سم دوری کنند.

برای سمپاشی با آزینفوس استفاده از ماسک های ضد گرد و غبار و ابزارهای تنفسی فیلتردار ضروری است. هنگام کاربرد این سم از دستکش های نفوذ ناپذیر نسبت به مواد شیمیایی استفاده کنید. همچنین کاربرد محافظ های ایمنی مخصوص چشم وصورت و عینک های مخصوص توصیه می شود.

برای حفاظت ازپوست وبدن هنگام سمپاشی از لباسهای ایمنی غیرقابل نفوذ نسبت به مواد شیمیایی استفاده نمائید و از خوردن و آشامیدن وسیگار کشیدن اجتناب کنید.

علایم مسمومیت حاصل از این حشره کش شامل سرگیجه، تنگ شدن مردمک چشم، عرق کردن، دل درد، استفراغ، اسهال و اختلال تنفسی است.

با مشاهده این علائم فرد مسموم را به هوای آزاد منتقل کرده و ضمن گرم نگه داشتن، یک لیوان آب محتوی زغال اکتیو به او خورانده شود. این سم در بدن تجمع ندارد و پادزهرهای آن شامل آتروپین، پام، توکزوگونین هستند.

روش نگهداری سم حشره کش آزینفوس متیل:
سموم را باید در ظروف دربسته و در محل خشک و با تهویه مناسب نگه داری کرد. این سم باید به دور از گرما، نور مستقیم خورشید، رطوبت و مواد اکسید کننده نگه داری شود.

بهترین دمای نگهداری دمای 0- 30 درجه می باشد. حشره کش را در بسته بندی اصلی خود نگه دارید و از ظروف خالی آن مجددا استفاده نکنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>