اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کاپیتان یک سم قارچ کش از گروه فتالیمیدها با اثرات حفاظتی - درمانی برای طیف وسیعی از بیماری های قارچی در گیاهان مختلف است.

سم_قارچ_کش_کاپیتان

این سم که با نام ارتوساید نیز در بازار شناخته می شود باعث زیبایی و خوش رنگ تر شدن میوه ها می شود که این مسئله در میوه های سیب، گلابی، هلو و زرد آلو ملموس تر است.

این سم یکی از قارچ کش های بسیار مؤثر با اثرات تماسی - حفاظتی در دنیا است تا آنجاییکه آن را قارچ کش معجزه آسا می نامند.

کاپتان با مهار سنتز ترکیبات آمینو و آنزیم های دارای گروه تیول در قارچ پاتوژن عمل کرده و مانع از فعالیت آنزیم های دخیل در متابولیسم فسفر مانند برخی اکسیدازها، هیدروژنازها و کوانزیم A می شود.

قیمت خرید و فروش سم قارچ کش کاپیتان (ارتوساید):
کاپیتان (ارتوساید) یک سم هندی وسیع الطیف است که به صورت پودر و تابل 50 و 80 درصد و همچنین مایع روان در بازار خرید و فروش می شود و یکی از بهترین سموم قارچ کش برای ضد عفونی بذرها و محلول پاشی است.

این سم در زمان استفاده باید با آب رقیق شود و چون انحلال پذیری آن در آب کم است در نهایت به شکل دوغاب در می آید.

کاربرد سم قارچ کش کاپیتان (ارتوساید):
از مصارف این سم می توان به ضد عفونی بذرها، ضد عفونی بذور داخل جعبه های مخصوص کاشت، سمپاشی اندام های هوایی، سمپاشی بعد از برداشت، ضد عفونی خاک قبل از کاشت و ضد عفونی قطعات سیب زمینی قبل از کاشت اشاره کرد.

این قارچ کش می تواند به تنظیم ریشه کمک کرده و باعث افزایش اندازه پرتقال و نارنگی شود.

سم کاپتان برای کنترل بیماریهای آنتراگنوز، لکه سیاه سیب، پوسیدگی تلخ سیب، پوسیدگی سیاه گونه های بوتریتیس، لکه برگی گیلاس، مرگ گیاهچه، سفیدک های داخلی مانند سفیدک های داخلی سیب زمینی و گوجه فرنگی، لکه آجری برگ بادام، لکه برگی ناشی از سپتوریا، بیماری های غربالی درختان میوه هسته دار و چندین بیماری دیگر استفاده می شود.جالب است بدانید که این سم را می توان برای محافظت رنگ، پلاستیک و چرم نیز مورد استفاده قرار داد.

لازم به ذکر است که کاپتان با ترکیبات قلیایی سازگاری ندارد و با سموم روغنی نیز قابل اختلاط نیست و نباید آن را پس سمپاشی روغنی تابستانه استفاده کرد زیرا سبب سوختن و صدمه دیدن برگ ها و میوه ها خواهد شد.

نحوه و زمان استفاده سم قارچ کش کاپیتان (ارتوساید):
به خاطر داشته باشید که بهترین زمان مصرف ارتوساید قبل از به وجود آمدن علائم بیماری است. مقدار مصرف این سم برای سمپاشی اندامهای هوایی 5/2 در هزار و برای ضد عفونی بذور به نسبت 2 تا 5 در هزار است.

مقدار مصرف این سم برای پوسیدگی ریشه و طوقه و مرگ گیاهچه در گیاهان زینتی و درختان جنگلی 7.5 تا 10 گرم در متر مربع است که باید قبل از کاشت با خاک تا عمق 10 سانت مخلوط شود.

برای کنترل لکه سیاه سیب و بیماری غربالی در درختان میوه سردسیری مقدار مصرف این سم 3 در هزار و برای پیچیدگی برگ هلو 3.5 در هزار است.

عوارض سم قارچ کش کاپیتان (ارتوساید):
توجه داشته باشید که بذور ضد عفونی شده قابلیت مصرف خوراکی ندارد و استفاده از کاپیتان روی برخی از واریته هایی گلابی و سیب مانند باعث گیاه سوزی می شود.

سمیت این قارچ کش برای پستانداران حدود 9000 میلی گرم بر کیلوگرم است و تماس مستقیم با آن باعث عوارضی مانند تحریک و سوزش چشم و پوست خواهد شد.

این سم برای انسان، دام و طیور خطرناک است و درصورت مشاهده علائم مسمومیت باید به سرعت به مراکز درمانی مراجعه کنید.

روش نگهداری قارچ کش کاپیتان (ارتوساید):
این سم به صورت محلول در آب تا یک هفته قابل نگهداری است ولی پس از آن کارایی خود را از دست می دهد و باید آن را در محیط خشک و خنک و به دور از نور خورشید نگهداری کرد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>