اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

سم قارچ کش کاربندازیم یک سم سیستمیک با کاربرد گسترده و در واقع متابولیت بنومیل است.

سم_قارچ_کش_کاربندازیم

این ماده همچنین به عنوان یک عامل کنترل کرم چمنزارها، زمین های گلف، زمین های تنیس و غیره استفاده می شود و در بعضی از کشورها فقط برای این استفاده مجاز است.

از این قارچ کش برای کنترل بیماری های گیاهی در غلات و میوه هایی از جمله مرکبات، موز، توت فرنگی، آناناس و سیب استفاده می شود.

محلول 4.7٪ هیدروکلراید کاربندازیم که با نام Eertavas فروخته می شود به عنوان درمانی برای بیماری نارون هلندی مورد استفاده قرار می گیرد. 

سم قارچ کش کاربندازیم چیست؟
سم کاربندازیم از گروه بنزوایمیدازول ها است و برای کنترل و درمان بیماری های قارچی، ضدعفونی بذرها و بستر کاشت گیاهان استفاده می شود.

این سم دارای اثر سیستمیک، حفاظتی و درمانی است و با نام های دیگری از جمله کاربندازول، استمپور، باویستین، دلسن، کوستوس در بازار خرید و فروش می شود.

این سم بیشتر به شکل پودر کریستالی سفید یا شیری رنگ و بی بو عرضه می شود اما گاهی به رنگ های دیگر مانند صورتی و قرمز دیده می شود و به شکل مایع نیز موجود است.

قیمت خرید و فروش سم قارچ کش کاربندازیم:
قارچ کش کاربندازیم در بسته های یک کیلوگرمی در بازار موجود است و هر کارتن آن حاوی 6 بسته است که می توانید بر اساس نیاز هر تعداد از آن را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

کاربرد سم قارچ کش کاربندازیم:
این سم برای درمان بیماری هایی از قبیل لکه برگی سرکوسپورایی در چغندر قند، مرگ گیاهچه و پوسیدگی ریشه در گیاهان زینتی، فوزاریوم و سپتوریا در غلات و کنترل رایزوکتونیا در پنبه مورد استفاده قرار می گیرد.

سم قارچ کش کاربندازیم از طریق ریشه و برگ جذب شده و بسیاری از قارچ های آسکومایست ها و بازیدیومایست ها را از بین می برد.

این سم را می توان برای ضدعفونی بذر قبل از کاشت نیز مورد استفاده قرار داد. از دیگر مصارف قارچ کش کاربندازیم می توان به ضدعفونی بستر کاشت کاکتوس ها اشاره کرد.

اگرچه مکانیسم عملکرد دقیق این سم مشخص نیست، اما به نظر می رسد کاربندازیم به یک مکان مشخص روی توبولین متصل می شود و مونتاژ میکروتوبول را سرکوب می کند.

این مسئله منجر به توقف چرخه سلولی در مرحله G2 / M و القای آپوپتوز می شود که در نهایت منجر به مرگ سلولی خواهد شد.

این سم در گیاهان از پایین به بالا و به صورت حرکت در برگ منتشر شده و عموماً در برگ­های فعال و جوان متمرکز می شود.

روش استفاده از سم قارچ کش کاربندازیم:
روش مصرف سم کاربندازیم بدین ترتیب است که یک و نیم گرم از آن را در یک لیتر آب حل کرده و مورد استفاده قرار می دهیم. روش صحیح استفاده از این سم روی بسته بندی درج شده است و باید برای بهترین اثرگذاری از آن پیروی کرد.

بهترین زمان استفاده از قارچ کش کاربندازیم در ساعات خنک صبح یا عصر است که گیاه زیر نور مستقیم آفتاب قرار ندارد.

عوارض سم قارچ کش کاربندازیم:
برای پیشگیری از عوارض کاربندازیم و هر سم دیگری بهتر است از تجهیزات حفاظتی مانند ماسک و دستکش استفاده کرد.

علائم مسمومیت با این سم می تواند شامل تهوع، سردرد، سرگیجه، اختلال در بینایی، اسهال و بی حسی باشد که در صورت مشاهده باید فورا به پزشک مراجعه کنید.

درصورت تماس بدن و صورت با کاربندازیم فورا محل را با آب و صابون بشوئید درصورت تماس با چشم آنها را 15 دقیقه با آب تمیز و فراوان شستشو دهید.

در صورت بلع تصادفی خوراندن چند بار زغال فعال با آب فراوان و استفاده از انواع باریبتورات ها به عنوان پادزهر توصیه می شود.

بهترین روش نگهداری از این سم در انبارهای دربسته، به دور از آفتاب، رطوبت و مواد خوراکی انسان و دام، در دمای صفر تا 35 درجه سانتی گراد است. باز شدن بسته باعث کاهش زمان ماندگاری آن خواهد شد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>