اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

آهن اسفنجی با استفاده از زغال غیرکک شو از طریق فرآیند احیای سنگ آهن در کوره دوار تولید می شود.

روش_Purofer

احیا در یک درجه حرارت از پیش تعیین شده و فشار آتمسفری کنترل شده صورت می پذیرد. مواد اولیه ورودی مانند سنگ آهن، زغال کک شو و مواد گدازنده مانند سنگ آهک و دولومیت در اندازه های کالیبره شده به کمک تغذیه کننده های وزنی و حجمی به داخل کوره دوار تغذیه می شوند.

به دلیل شیب و حرکت چرخشی کوره دوار مواد اولیه به آهستگی از انتهای دستگاه تغذیه به انتهای محل تخلیه یا شارژ حرکت می کند.

در طی حرکت سنگ آهن به همراه زغال که قبلا گرم شده است به DRI تبدیل می شود. سپس مواد مستقیم به خنک کننده دوار تخلیه شده و در آنجا خنک می شود.

درجه حرارت محصول خنک شده در حدود 80 درجه سانتیگراد بوده که از خنک کننده تخلیه شده و سپس به سیستم جداسازی و جابه جایی برده می شود.

این محصول که شامل آهن اسفنجی با مواد مغناطیسی مانند زغال و غیره است توسط غربال به اندازه های مختلف جدا شده و سپس به طور مغناطیسی توسط جداکننده مغناطیسی جدا می شود سپس آهن اسفنجی به یک مخزن ریخته شده و بیرون فرستاده می شود.

در این روش ابتدا سنگ آهن را الک می کنند و مواد باقیمانده ای که از الک کردن به دست آمده و به صورت گندله می باشد را به داخل تنوره یا کوره میریزند.

تنوره به شکل مخروطی می باشد. سنگ آهن به سمت پایین در حال ریزش می باشد و گاز احیاکننده، از پایین به سمت بالا حرکت می کند. گاز احیاکننده متشکل از گاز طبیعی واحد یک گاز کمکی می باشد.

در بخش گازهای احیاکننده، 2 واحد جهت اعمال تغییرات در گازها موجود است. و بین این 2 محفظه، یک مشعل جهت گرم کردن گازها موجود می باشد.

این 2 محفظه به ترتیب وارد عملیات می شوند و به صورت یکجا عمل نمی کنند. در روش Purofer، حدود 95 درصد آهن موجود در گندله، احیا می شود و به آهن اسفنجی تبدیل می شود.

در این روش، در دمای 800 درجه سانتیگراد، آهن اسفنجی تولید شده و از پایین کوره خارج می شود. در روش میدرکس، درجه حرارت احیا، 1000 درجه سانتیگراد می باشد. آهن اسفنجی خارج شده از پایین کوره، توسط 1 ظرف عایق، به محل ذوب ارسال می شود.

همانند روش های تولید آهن اسفنجی مانند میدرکس، در لحظه ای که گندله گرم می باشد، می توان آن را به بریکت تبدیل کرد. خنک کاری در روش Purofer، توسط آب انجام می شود.

روش Purofer، بیشتر در برزیل مورد استفاده قرار می گیرد و در ایران کاربردی ندارد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>