اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

ژل بتونه

ژل بتونه ازمو محصولی با کیفیت، برای پر نمودن ترکها و فواصل اتصالات پارکت های چوبی سنباده خورده یا انواع سطوح چوبی دیگر، با قدرت پرکنندگی بالا، مدت زمان خشک شدن کوتاه و سنباده زنی مناسب می باشد.

ژل بتونه ازمو (Wood putty) دارای ساختاری پلیمری است که برای پرنمودن ترکها و فواصل اتصالات پارکت های چوبی سنباده خورده یا انواع سطوح چوبی دیگر قابل استفاده می باشد. قدرت پرکنندگی بالا، مدت زمان خشک شدن کوتاه و سنباده زنی مناسب، آن را به محصولی با کیفیت تبدیل نموده است. از آنجاییکه ژل بتونه ازمو با خاک اره حاصل از سنباده زنی مخلوط می شود، مزیت تشابه رنگی بالا با سایر سطوح چوبی را نیز دارد.

این محصول برای پر نمودن درزها و شکاف های کمتر از 2 میلیمتر و آسیب های جزئی مانند سوراخ پیچ و … روی پارکتهای چوبی یا سطوح چوبی مناسب می باشد. لازم به ذکر است که این محصول برای انواع گونه های چوبی قابل استفاده می باشد. ولی برای سازه های الاستیک و انعطاف پذیر از قبیل کفپوشهای یک تکه، ارتجاعی و چوب پنبه ای مناسب نمی باشند.

مدت زمان نگهداری: درصورتیکه این محصول در جای خشک با دمای بین 5 الی 30 درجه سانتیگراد نگهداری شده و درب آن به طور کامل بسته باشد، می تواند به مدت 12 ماه و یا حتی طولانی تر نگهداری شود.هرچند ژل بتونه ازمو مواد خطرناک اندکی دارد، با این حال رعایت موارد ایمنی در زمان اعمال توصیه می شود. از ابزار زنگ زده به هیچ وجه استفاده نکنید.

در زمان سنباده زنی دقت نمایید هیچ تکه ای از میخ و یا هر ماده دیگری برخلاف گونه چوبی مدنظرتان، همراه با خاک اره مخلوط نشود. اگر این اتفاق رخ دهد ممکن است سطح چوبتان لکه لکه شود. استفاده از هرگونه دستورالعمل دیگر غیر از آنچه توسط شرکت ارائه شده است، مستلزم تایید و هماهنگی با شرکت تولید کننده می باشد.

آماده سازی سطح: سطح مورد نظر باید به طور کامل در جهت الیاف چوبی به صورت حرفه ای سنباده زنی شده باشد و همچنین باید عاری از هرگونه چربی، روغن و آلودگی باشد. قبل از اعمال ژل بتونه، بهتر است سنباده زنی نهایی با استفاده از سنباده های درجه p80 و p60 انجام شود. در ضمن بهتر است قبل از اعمال ژل بتونه، کل سطح با جارو برقی تمیز گردد.

نحوه اعمال: قبل از استفاده، کاملا ژل بتونه را درون سطلی بهم بزنید تا کاملا مخلوط شود. ژل را با 15% حجمی خاک اره ترجیحا از همان گونه چوبی (خاک اره حاصل از سنباده کاری 80 تا 120) ترکیب می کنیم و تا رسیدن به یک بتونه همگن آن را به خوبی مخلوط می نماییم. میزان درست اضافه نمودن خاک اره برای دستیابی به سطح نهایی بدون عیب و نقص، بسیار حائز اهمیت است. اگر میزان بیشتری از ژل بتونه اعمال کنید، در حین سنباده زنی از سطح کار برداشته می شود و اگر میزان کمتری ژل بتونه اعمال شود، ممکن است بخشهایی از حفره ها و یا ترکها همچنان خالی بمانند.

خاک اره حاصل از بعضی گونه های چوبی به ویژه پهن برگان مناطق حاره و استوایی به سختی با ژل بتونه مخلوط می شوند و ممکن است در زمان اعمال نیز به مشکلاتی بربخورید. در این زمان بهتر است میزان اختلاط خاک اره را کاهش دهید. ما پیشنهاد می دهیم خاک اره و ژل بتونه را در محفظه های جدا از هم و همگن مخلوط نمایید.

ژل بتونه را جهت پرکردن حفره ها و ترکهای چوب با استفاده از کاردک از جنس استیل روی بخش مورد نظرتان پخش نمایید و همزمان ژل بتونه را به آرامی و با دقت در قسمت اتصالات و شیارها فشار دهید. در صورت لزوم پروسه را تکرار نمایید. بعد از 30 تا 60 دقیقه که محصول خشک شد، می توان آن را با سنباده درجه 80 و در نهایت برای پرداخت بهتر با سنباده شماره 100 تا 120، سنباده زنی نمود.

در نتیجه دیگر ژل بتونه روی سطح چوب و پارکت باقی نمی ماند. در بیشتر مواقع، سنباده زنی با درجه 100 تا 120 ایده آل و کافی می باشد. در ادامه برای ایجاد پوشش مناسبی روی چوب ها می توانید از روغن های ازمو استفاده نمایید. اگر اثری از ژل بتونه باقی بماند، به راحتی و به سرعت می توان آن را با آب پاک نمود.

نحوه مخلوط شدن و استحکام ژل بتونه به گونه چوبی و میزان اختلاط آن با خاک اره بستگی دارد و پیروی از دستورالعمل ذکر شده اکیدا پیشنهاد می شود. برای تمیز نمودن ابزار استفاده شده، بلافاصله آنها را با آب و صابون بشورید.

مدت زمان خشک شدن: 30تا 60 دقیقه. در دمای اتاق ( 23 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی 50%). کم و یا زیاد شدن دما می تواند مدت زمان خشک شدن را کاهش و یا افزایش دهد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>