اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

چوب درخت مووینگو

مووینگو، چوب با کیفیت از جنگلهای آفریقایی و با نام علمی Distemonanthus Benthamianus می باشد و با نامهای Ayan, Ayan movingui, Ayanran, Eyen, Movingui, Satinwood, Nigerian Satinwood نیز شناخته می شود.

درخت مووینگو، تنه نسبتا صاف و استوانه ای، با ارتفاع حدود 38-30 متر و قطر 1/5-1 متر دارد. مووینگو در در سراسر جنگلهای همیشه سبز غرب آفریقا به ویژه در کامرون، غنا و نیجریه به طور گسترده اما به تعداد کم یافت می شود. چوب مووینگو، رنگ زرد روشن تا زرد پررنگ متمایل به طلایی زیبایی دارد.

برون چوب به رنگ کرم متمایل به زرد و بسیار باریک و درون چوب زرد لیمویی دارد؛ که در معرض هوادیدگی به رنگ زرد اخرایی تغییر می کند و به سمت رنگ تیره تر تا تونالیته سبز هم می رود. چوب مووینگو (آیان) دارای درخشش و جلای طبیعی بالایی است. در هنگام کار، چوب مووینگو، بو ملایم و اندکی دارد.

چوب مووینگو، چوب با دانسیته بالا و حدود 0/72 گرم بر سانتیمتر مکعب می باشد. چوبی بسیار دکوراتیو، موجدار و در یک کلام دارای طرح و نقش زیبا می باشد. کار با گونه چوبی مووینگو بسیار مشابه ایروکو می باشد. ثبات ابعادی مناسبی دارد. برای مصارف گوناگونی که به ویژه از بلوط استفاده می شده است، قابل جایگزینی است.

از نظر مقاومت با چوب بلوط مقایسه می شود. این چوب به آرامی خشک می شود و چوبی با دوام می باشد و از طرفی کار با آن به هر دو روش دست و یا ماشینکاری نیز، بسیار ساده و آسان است. چوبی با الیاف مناسب و خوب که معمولا دارای نقش پرمگس می باشد.

بهترین گرده بینه های درخت آیان، برای روکش استفاده می شود؛ و تنها در موارد معدودی برای تبدیل به الوار، اره می شود. مووینگو درختی پراکنده آوند، با سه حالت الیاف راست تار، درهم تنیده و موج دار است. در برابر پوسیدگی و حمله موریانه چوبی بسیار مقاوم می باشد. چسب خوری و رنگ پذیری بسیار مناسبی نیز دارد.

کاربرد: برای مصارف گوناگونی شامل کابینت، کفپوش چوبی، جعبه ی جواهرات، روکش چوبی، مبلمان چوبی، ابزارآلات موسیقی، تخته کوبی، چهارچوب در و پنجره، وسایل دکوراتیو چوبی و… قابل استفاده است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>