اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

چوب

سدر یا سدار زرد - Yellow Cedar، گونه اصل این درخت بومی امریکای شمالی بوده و به نام های Pacific Yellow Cedar, Alaska Cedar و … نیز نامیده می شود البته گونه هایی مشابه این درخت نیز در کشورهای حاشیه دریایی مدیترانه رشد می نماید. و به علت بافت و معطر بودنش جزء سدار دسته بندی می شود. زادگاه اصلی آن کانادا بوده و معمولا در کنار نراد و هملوگ غربی رشد می کند. از مناطق جنوبی آلاسکا تا واشنگتن و اورگان جنوبی رشد کرده و معمولا در مناطق مرتفع ساحلی و بریتیش کلمبیا یافت می شود.

درختی همیشه سبز، با چوبی به رنگ زرد روشن تا قهوه ای روشن می باشد. دارای درون چوب به رنگ زرد روشن و برون چوب سفید متمایل به زرد، که به راحتی از درون چوب متمایز و قابل تشخیص نمی باشد. به مرور زمان به تیرگی می گراید. اگر در فضای بیرون استفاده شود در اثر هوازدگی یک لایه طوسی روی آن را می پوشاند.درختی با الیاف راست تار، با سایز متوسط و طول 40-24 متر، قطر150-90 سانتیمتر و دانسیته 500 - 420 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. از بسیاری از سوزنی برگان بافت سخت تری دارد.

دارای تنه شیاردار، تاج به شدت مخروطی شکل، با شاخه های پراکنده و افتاده و برگهای سوزنی شکل تیره و سبز- آبی است. در درختان جوان، پوست نازک و به رنگ طوسی قهوه ای؛ اما در درختان بالغ پشته متقاطع و باریک دارد. داخل پوست نیز بویی شبیه سیب زمینی دارد.

دارای ثبات ابعادی بسیار زیاد و در برابر هوازدگی، حمله حشرات و تماس با خاک مقاومت خوبی دارد به همین دلیل در نمای چوبی ساختمان ها، سازه های باغی و پرچین ها و گلدان های چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. چوبی گران قیمت و مقاوم در برابر اسید و مواد خورنده می باشد با این وجود رنگ پذیری خوبی داشته و نمای نهایی آن بسیار دلنشین خواهد بود.

سوزنی برگ امریکایی است که به علت جذابیت، دوام و برش خوری راحت مورد توجه قرار گرفته است. روغن طبیعی این چوب به آن ظاهری مشابه سطح پوشش داده شده می بخشد. ابزارخوری راحت هم با دست و هم با ماشین آلات دارد. به لحاظ ظاهری به دلیل کم گره بودن و سبک بودن این چوب گاهآ با چوب بالسا مقایسه می گردد.این گونه به خوبی در خاکهای عمیق، کمی اسیدی و مرطوب رشد می کند. معمولا به عنوان تک درخت یا در دسته های کوچک رشد می کند.

این چوب جزو معدود چوب های سوزنی برگ کم گره می باشد و از لحاظ تقسیم بندی در دسته چوب های کم گره یا بدون گره قرار می گیرد، دارای عطر بسیار دلنشینی هست که دلیل آن نیز صمغ خاص این چوب می باشد که در صنایع عطر و ادکلن سازی نیز به وفور استفاده می گردد.

کاربرد: در و پنجره های چوبی، کنده کاری و معرق، قایق و کشتی سازی، نمای ساختمان، کفپوش چوبی، مصالح کف، مبلمان فضای خارج، آلات موسیقی (فلوت و گیتار)، جعبه چوبی، ابزار مختلف ساخت و ساز، کابینت سازی، ساخت ماکت و نمونه های چوبی، پوشش چوبی سونا، ظرف های چوبی، پرگولا و سازه های نمای چوبی.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>