اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان


چسب


پروتئین حیوانی

بر پایه کلاژن بوده و در آب حل می شود.به صورت جامد و مایع، به رنگ قهوه ای تا سفید در محل اتصال، که به مرور زمان تیره می شود.دارای مقاومت مناسب در برابر شرایط خشک و مقاومت کم در برابر شرایط مرطوب به ویژه رطوبت بالای محیط می باشد.بعد از خشک شدن واکسیده شده تا حدودی منجر به آسیب رساندن به چوب، کاغذ و… می شود.کاربرد: قابل استفاده در ساخت سازهای زهی (آلات موسیقی) و تعمیر و مونتاژ مبلمان.

چسب سفید نجاری (پروتئین کازئین)

ماده اصلی آن سریشم سفید، صمغ مصنوعی و پلی ونیل استات می باشد.به صورت پودر و یا مخلوط با مواد شیمیایی، به رنگ سفید تا قهوه ای.مخلوط با آب در دمای معمولی اتاق مصرف می گردد.زمان خشک شدن این چسب با توجه به دمای هوا بین 2 تا 12 ساعت متغیر می باشد.دارای مقاومت مناسب در برابر شرایط خشک و مقاومت بالا در برابر رطوبت می باشد.برای مصارف فضای خارج مناسب نیست.کاربرد: در قسمت داخلی درها و در لایه های پوششی الوار و تخته ها و همچنین در ساخت درب های نسوز لمینیت، مبلمان و هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد.

چسب مصنوعی(ترموست)

به صورت پودر و یا مایع، به رنگ سفید متمایل به کرم عرضه می شود.مدت نگهداری به صورت مایع 3ماه وجامد 2سال است.کاربرد راحت، ارزان قیمت، واکنش پذیری بالا و سرطان زا.مقاومت کمی در برابر رطوبت دارد.توسط اسیدها و بازهای قوی تخریب می شود.دارای مقاومت مناسب نسبت به حملات عوامل بیولوژیک (حشرات و قارچها) می باشد.رزین اوره فرمالدئید 80٪ تولید در سطح جهان را تشکیل می دهد.کاربرد: در تولید تخته لایه، تخته خرده چوب و قسمت های داخلی مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد.

فنل فرمالدئید(PF)

به صورت مایع، پودر و …، به رنگ قهوه ای تا قرمز تیره عرضه می شود.اتصالات انعطاف پذیر ایجاد می کند.از نظر محیط زیست، به دلیل استفاده از فرمالدهید فرایند ساخت خطرناکی دارد.دارای مقاومت مناسب در برابر رطوبت، اسیدهای ضعیف، مواد روغنی و حرارت می باشد.بیشترین مصرف بعد از اوره فرمالدهید را دارد. کاربرد: در ساخت تخته لایه، تخته خرده چوب، روکش کاری و مناسب مکان هایی که در معرض نور، حرارت و رطوبت هستند.

ملامین فرمالدئید(MF)

به صورت مایع، پودر و …، به رنگ سفید یا بی رنگ (شفاف) عرضه می شود.در دمای 150-120 درجه سانتیگراد منعقد می شود.برای استفاده نیازی به کاتالیزور ندارد و در آب جوش حل می شود.دارای مقاومت مناسب در برابر رطوبت، حرارت، ضربه، مواد شیمیایی قلیایی و اسیدی ضعیف. در شرایط متغیر جوی دوام کمی دارد.برای اصلاح و تقویت چسب اوره فرمالدهید استفاده می شود.کاربرد: در ساخت تخته لایه تولیدی از پهن برگان، اتصالات و چسباندن لمبه چوبی و همچنین تخته لایه تولیدی از جنس پهن برگان شرکت می کند.

ملامین اوره فرمالدئید (اوره فرمالدهید اصلاح شده)

به صورت پودر و مخلوط شده با کاتالیزور به رنگ سفید تا قهوه ای مایل به زرد و یا بی رنگ عرضه می شود.. سرعت پلیمریزاسیون را کاهش می دهد. برای پرس های با فرکانس خیلی بالا مناسب است. دارای مقاومت مناسب در برابر هیدرولیز، رطوبت و شرایط خیلی خشک می باشد. کاربرد: در تولید تخته لایه، تخته خرده چوب و صنایع مبلمان در قسمت های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

رزورسینول(RF)

به صورت مایع از ترکیب فنل با فرمالدهید در محیط قلیایی عرضه می شود. دارای رنگ قهوه ای مایل به قرمز قبل از استفاده و همچنین در محل اتصال، به همین Untitled-111دلیل رزورسینول گاهی اوقات چسب قرمز نامیده می شود.چسب رزورسینول به حرارت حساس است.هزینه تولید بالایی دارد. سمی و قابل اشتعال است.رزورسینول دارای عمر مفید کوتاه در حدود یک سال می باشد.در دمای محیط حدود 66-21 درجه سانتیگراد پلیمر می شود.

از رزورسینول به عنوان چسب، برای گونه بلوط و چوبهای روغنی می توان استفاده نمود.قبل از انعقاد به راحتی با آب تمیز می شود، اما بعد از آن به سختی می توان آن را پاک نمود. دارای مقاومت مناسب در برابر شرایط خشک، مرطوب، عوامل بیولوژیکی، اسیدها، الکل، بنزین و سایر مواد شیمیایی. کاربرد: برای روکش کاری، قایق سازی، تیرهای لایه ای، چارچوب های چوبی هواپیما، کنار هم قرار دادن تخته سه لا، وسایل ورزشی و پوشش های چوبی استفاده می شود.

ایزوسیانات(MDI)

به صورت مایع، ترکیبی از متیل دی فنیل و دی ایزوسیانات، به رنگ قهوه ای در محل اتصال. با آب واکنش می دهد. قابل استفاده به صورت اسپری.به صفحات پرس داغ می چسبد. فاقد نمکهای رطوبت پذیر و گاز فرمالدهید می باشد.دارای مقاومت مناسب در برابر شرایط خشک ومرطوب است. کاربرد: تولید تخته لایه، برای استفاده در تخته خرده چوب، نیازمند فشار و دمای بالا می باشد.

پلی وینیل استات (P.V.A)

به صورت امولسیون عرضه می شود. باصرفه، سرعت زیاد در چسب کاری، بدون ایجاد آلودگی و خطر آتشگیری. رزینی با دوام بالا و دارای اتصالات مستحکم است. دارای مقاومت کم نسبت به آب و حرارت و مقاومت خو ب نسبت به روغن می باشد. کاربرد: چسب چوب، پاکت های کاغذی، مقوا، پاکت های شیر و نوشیدنی ها، جعبه های تاشونده و غیره.

اپوکسی

چسبی دو جزئی، عرضه به صورت مایع و هاردنر، به رنگ کهربایی روشن و یا بی رنگ می باشد.کاملا واکنش پذیر و گران قیمت است.معمولا تا دمای 177 درجه سانتیگراد نسبت به حرارت مقاوم است.به طور کلی چسب های اپوکسی به علت خاصیت چسبندگی بالا، مقاومت به مواد شیمیایی، حرارت و خواص مکانیکی بالا شناخته شده است.دارای مقاومت مناسب در برابر شرایط خشک و مرطوب، روغن ها، اسیدهای رقیق، بازها و اکثر حلال ها. در برابر تکرار رطوبت و خشکی نیز مقاومت بالایی دارد.کاربرد: پوشش روکش ها، تولیدات تخته به روش سرد، اجزای چوبی در هواپیما، تجهیزات ورزشی، چسباندن کفپوش های وینیلی در سرویس ها و مکان های خیس.

پلی اورتان

چسبی تک جزئی و یا دو جزئی، عرضه به دو صورت مایع با وسیکوزیته پایین و ماستیک (بتونه) با ویسکوزیته بالا، با رنگهای متفاوت از قهوه ای روشن تا تیره در محل اتصال.چسبی است که ترجیحا در سطح و همچنین در پرس هایی با دمای بالا استفاده می شود.دوام و استحکام فرسایشی بالایی دارد.برای پاک کردن آن به حلال های بسیار قوی و خطرناک نیاز داریم.بوی کمی دارد، و ماندگاری چسب پلی یورتان دارای عمر نگهداری و تاریخ مصرف محدود ماه تا 1 سال می باشد.

این چسب برای استفاده در محیط های داخل و فضای باز مناسب بوده و دارای دوام زیادی می باشد.به دلیل مزیت مقاوم بودن به رطوبت نسبت به سایر چسب ها، بیشتر در ارتباط با چوب در صنایع مختلف به کار می رود.هنگام خشک شدن انعطاف پذیر بوده و در برابر حل شدن در مواد شیمیایی اسیدی یا قلیایی قوی، مقاوم می باشد. دارای مقاومت بالا نسبت به دماهای زیاد (100˚c)، مقاوم به شرایط خشک و مرطوب و روغن است.کاربرد: در کارهای نجاری، ساخت تخته لایه، نصب پارکت و سازه های چوبی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
امیر کیانی:
سلام.چسب اوره فرمالدئید ۶۰ درصد واسه تولید mdf استفاده میشود،خواستم بدونم این چسب واسه نئوپان هم قابل استفاده است؟
پاسخ زینگ:
سلام. از افراد متخصص در این موضوع خواهشمند است پاسخ خود را درج نمایند (ثبت نام متخصصان)

نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>