اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

لوله گازی برای انتقال گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این لول ها برای انتقال گاز از پالایشگاه تا شهر های اطراف کاربرد دارد.

گازی_روکار_توکار

لوله های گازی معمولا در جنس های فولاد، برنج، مس و پل اتیلن تولید و در بازار عرضه می‌شود.چ

لوله گازی فولادی چیست؟
لوله گازی فولادی، از جنس گالوانیزه است و از ورق های فولادی گالوانیزه تولید می‌شود. دلیل نام گذاری این لوله ها، کاری است که انجام می دهد یعنی انتقال گاز است که به لوله گازی فولادی معروف است.

این لوله ها در برابر رطوبت و خوردگی و ضربه های ناگهانی مقاوم است. لوله های گازی فولادی نسبت به سه جنس برنج و مس و پلی اتیلن مقاومت بیشتری دارد و معمولا در انجام پروژه های بزرگ از لوله گازی فولادی استفاده می‌شود.

انواع لوله گازی:
لوله های گازی انواع مختلفی دارد که از مهم ترین لوله های گازی، می توان به دو لوله ی لوله گازی توکار و لوله گازی روکار اشاره کرد.

لوله گازی توکار چیست؟
لوله گازی توکار، لوله ای مقاوم و مستحکم در برابر ضربات ناگهانی، فرسایش، رطوبت می‌باشد که در پروژه های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این لوله ها برای انتقال گاز از شهری به شهر دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای دسترسی لوله گازی توکار باید مانعی در لوله وجود نداشته باشد. برای لوله کشی لوله گازی توکار، باید از جوشکاری برق با دینام جوش برق استفاده شود.

اگر لوله کشی توکار بدون درز(مانیسمان) باشد هم از جوشکاری برق استفاده می‌شود. برای تولید لوله های گازی از ورق سیاه استفاده می‌شود که به دو نوع درز دار و بدون درز می‌باشد.

عایق کاری لوله کشی گاز توکار:
برای عایق کاری لوله گازی توکار، باید از پرایمر و نوار پرایمر استفاده شود. لوله های توکار باید در ابتدا چربی زدایی و زنگ زدایی شود. سپس روی سطح لوله، پرایمر زده شود. بعد از خشک شدن پرایمر بایستی نوار پیچی صورت گیرد.

لوله گازی روکار چیست؟
لوله گازی روکار نسبت به لوله گازی توکار جنس آسیب پذیر تری دارد. برای اجرا و راه اندازی انشعابات داخل ساختمان یا لوله کشی های درون شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لوله گازی روکار نسبت به لوله گازی توکار قیمت کمتری دارد. لوله گازی روکار برای مسافت های طولانی کاربرد ندارد.

لوله های گازی روکار برای سیستم لوله کشی خنگی کاربرد دارد و به دلیل حساس بودن، در کنار دیوار یا گوشه ها تعبیه می‌شود.

لوله های افقی و عمودی گازی روکار در هر جایی که نیاز باشد نصب می‌شود. لوله ها در برابر ضربه، فشار و حرارت بسیار آسیب پذیر هستند. جنس لوله های روکار، فولاد، برنج، مس و پل اتیلن است.

در برخی مناطق لوله های فولادی از جنس گالوانیزه و ضد زنگ استفاده می‌کند. این لوله ها بعد از نصب به راحتی جدا سازی و جابه جا می‌شود. برای جلوگیری از زنگ زدگی و فرسایش، این لوله ها را رنگ آمیزی می‌کنند.

تفاوت لوله های گازی روکار و توکار:
لوله گازی توکار در پروژه های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی لوله گازی روکار برای لوله کشی ساختمان و پروژه های کوچک کاربرد دارد.

لوله گازی توکار برای جا به جایی گاز در مسافت طولانی استفاده می‌شود ولی لوله گازی روکار اینگونه نیست.

لوله های روکار آسیب پذیر تر از لوله های توکار هستند.لوله های توکار به راحتی نصب می‌شود و به راحتی جدا و جا به جا می‌شود.

لوله های روکار مقاومت بیشتری در برابر ضربه، فشار و فرسودگی دارد ولی مقاومت لوله های توکار کمتر است.

مراحلی برای عایق کاری لوله روکار وجود دارد ولی در لوله توکار با رنگ کردن لوله مقاومت لوله را در برابر زنگ زدگی و فرسایش بیشتر می‌کند.

سایز و ابعاد لوله گازی توکار بیشتر از لوله گازی روکار است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>