اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تنوع گسترده ی انواع مقاطع فولادی و فولاد می تواند نشان دهنده ی این باشد که هر نوع از فولادها بسته به درصد کربن و آلیاژهای استفاده شده در خط تولید و عملیات مختلف، خصوصیات و کاربردهای متفاوتی دارد.

لوله_فولادی

درصد کربن استفاده شده در فولاد معمولا بین 0.7 تا 1.7 درصد می باشد. و با تغییر درصد کربن، ویژگی های فیزیکی محصول هم تغییر می کند.

فولاد ساخته شده با کربن بین 0.15 تا 0.7 درصد به فولاد های کم کربن معروف هستند. میزان کربن فولاد های چکش خوار بین 0.25 تا 0.15 درصد است که نرم و انعطاف پذیر است و در سرما کاربرد بالایی دارد.

فولاد های با کربن متوسط بین 0.5 تا 0.25 درصد معمولا روی آنها عملیات گرمایی انجام می شود و استحکام بیشتری دارند.

فولادهای با کربن بالا بین 0.9 تا 0.5 درصد و فولاد ابزارسازی با درصد کربن بین 1.7 تا 0.9 درصد، مقاومت بیشتری در برابر صدمه دارند. که با افزایش کربن این مقاومت بیشتر می شود.

روش های استاندارد برای تولید فولاد:
در ابتدا فولاد را با کاهش ناخالصی ها و مواد زائد به چدن سفید تبدیل می کنند.

برای تولید فولاد روش های متنوعی وجود دارد که این روش ها عبارتند از: روش اکسیژن، روش اپن هارت (زیمنس - مارتن) و روش فولادسازی با کوره الکتریکی.

برای عملیات تولید فولاد بدون در نظر گرفتن روش تولید، ناخاصی های نامطلوب را اکسیداسیون می کنند و به سرباره تبدیل می شود یا میسوزد.

روش اکسیژن:
در روش اکسیژن، هوا و گاز اکسیژن را درون پاتیل متحرک که از جنس چدن مذاب شده است، بارگذاری می کنند و با فشار درون آن میدمند. با این کار باعث می شود تا ناخالصی های موجود در فولاد، حذف می شود.

روش اپن هارت:
در این روش برای تولید فولاد ابتدا در کوره های الکتریکی با چدن و آهن قراضه بارگیری می شود. و حرارت ناشی از ایجاد قوس الکتریکی بین الکترود ها و آهن آلات داخل کوره باعث اکسید شدن و ذوب شدن ناخاصی ها می شود. در این روش فولادهای آلیاژی فرو وانادیم و فرو کرم هم تولید می شود.

روش پاتیل اکسیژن:
در روش پاتیل اکسیژن فولادها مانند روش اپن هارت تولید می شود. با این تفاوت که روش پاتیل اکسیژن بسیار ارزان تر از روش اپن هارت است.

روش الکتریکی:
روش الکتریکی، گران ترین روش تولید فولاد می باشد. با این روش فولادهای ضد زنگ و ضد حرارت و ضد اسید که فولادهای ویژه هستند تولید می شود.

در ایران دو روش برای تولید فولاد استفاده می شود. روش اکسیژن و و روش کوره قوس الکتریکی پرکاربرد ترین روش ها برای تولید فولاد در ایران است که فولادهایی با کیفیت بالا تولید می کند.

کاربرد فولاد:
فولاد در مصارف زیادی کاربرد دارد. بعد از شکل پذیری فولاد، مقاطع فولادی زیادی تولید می شود، که در ادامه چند نمونه از این مقاطع فولادی را نام میبریم.

ورق فولادی:
ورق فولادی، از دو روش نورد سرد و نورد گرم تولید می شود. ورق فولادی به دو حالت کلاف و رول در کارخانه ها تولید و در بازار عرضه می شود.

ورق های آهنی انواع مختلفی دارد که بسته به روش تولید در مصارف زیادی مانند سقف، خودرو سازی، لوازم خانگی و غیره استفاده می شود. 

تسمه آهنی:
تسمه معمولا با در صد کربن کمی ساخته می شود و انعطاف پذیر است. تسمه برش های صاف و یکسانی هستند که روی ورق ها صورت می گیرد.

این محصول یکی از پر استفاده ترین مصالح فولادی در ساختمان سازی و تولید بنا است و تجهیزات حمل بار است.

پروفیل زد:
پروفیل های Z جزء پروفیل های باز قرار می گیرند و در خط تولید پیشرفته با برش دقیق و سوراخکاری در سایز های مختلف تولید می شود.

لوله فولادیک:
لوله فولادی یک لوله استوانه ای بلند توخالی است که سطح دایره ای شکل است. لوله ها انواع مختلفی از جمله چدنی، فولادی و آهنی دارد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>