اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


ورق سیلیکونی


ورق سیلیکون لاستیکی

پیوند سیلوکسان از زنجیره بلندی از پیوندهای سیلیسیم و اکسیژن به وجود آمده است که یک زنجیره سیلیکونی یا پلی دی متیل سیلوکسان را ایجاد می کند. زنجیر حاصل یک ترکیب بسیار مستحکم و مقاوم است به طوری که حدود 100 کیلوژول بر مول انرژی پیوند Si-o بیشتر از پیوند C-C است که در بسیار از ترکیبات پلیمری دیده می شود. بنابراین سیلیکون نسبت به بسیاری از پلیمرهای آلی رایج، مقاومت گرمایی بالاتری دارد و عایق الکتریکی بهتری محسوب می شود.

از آنجایی که مولکولهای سیلیکون به صورت مارپیچ هستند و نیروی درون مولکولی آن کم است خاصیت الاستیسیته خوبی دارند، قابلیت فشرده شدن بالایی دارند و همچنین مقاومت بالایی در برابر تغییرات دمایی سرد و گرم دارند. از سوی دیگر وجود گروه های متیل پلی دی متیل سیلوکسان- سیلیکون- در قسمت بیرونی زنجیره خواص کشش سطحی فوق العاده ای را در این ترکیب ایجاد می کند

مقاومت حرارتی ورق سیلیکون لاستیکی بهتر از سایر پلیمرهای آلی می باشد به طوری که این لاستیک را می توان تا دمای 150 درجه تحت حرارت قرار داد بدون آنکه ویژگی های آن تغییر بکند. همچنین این لاستیک می توان دمای 200 درجه سانتی گراد را به مدت 10000 ساعت و یا بیشتر تحمل کند و دمای 350 درجه سانتی گراد را به مدت زمان کمتر تحمل می کند. ورق سیلیکون لاستیکی همچنین عملکرد خوبی در محیط های سرد دارد به طوری که دمای 60- تا 70- را به راحتی تحمل می کند که در مقایسه با سایر لاستیکها که دمای 20- تا 30- را تحمل می کند دمای خوبی محسوب می شود.

سیلیکون رابر یک ساختار بسیار مقاوم از نظر مسائل آب و هوایی محسوب می شود بدان معنا که در برابر رطوبت، اوزون، اشعه یو وی، باران، و باد مقاومت خوبی دارد و خواص فیزیکی آن دچار تغییر نمی شود. از دیگر ویژگی های این لاستیک می توان به مقاومت مکانیکی خوب این ترکیب در برابر کشش، هدایت الکتریکی کم که در حدود 0.2 ولت بر میلی آمپر بیش از سایر لاستیکها است، مقاومت عایقی خوب و با ثبات که حتی در برابر آب نیز تغییر نمی کند که این امر باعث شده از آن به عنوان عایق در ولتاژ های بالا استفاده شود. هدایت الکتریکی ترکیبات سیلیکونی مشابه کربن است این رابر همچنین مقاومت بسیار خوبی در برابر اشتغال از خود نشان می دهد.

دیگر ویژگی حایز اهمیت این ترکیب مقاومت بسیار خوب این ماده در برابر فشار های دینامیکی، مقاومت در برابر پاره شدگی، گذر دهی بهتر گاز نسبت به سایر لاستیکها، قابلیت گذر دهی نور خوب - چرا که بسیاری از لاستیکها به خاطر حضور کربن سیاه رنگ است- مقاومت رادیویی خوب، تغییرات مودولاسیون پایین تحت ارتعاشات، مقاومت زیاد در برابر خوردگی و فاسد شدن، خنثی بودن از نظر شیمیایی - به همین علت از آن برای ساخت سر شیشه شیر استفاده می شود- می توان نام برد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>