اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

آتش نشانی

سیستم اطفاء حریق گاز IG55، به دلیل تأثیرات مخرب گازهای هالون و CO2 بر روی محیط زیست، گازهای بی اثر دیگری مانند گاز IG55 جایگزین این گازهای سمی شده اند. گازی مناسب اطفای حریق می باشد که علاوه بر تأثیرگذاری موثر بر روی حریق، پاک و درصد خسارات آن بر روی محیط زیست پایین و نزدیک به صفر باشد. سیستم اطفاء حریق گاز IG55 به عنوان گاز بی اثر مناسب ترین گزینه جهت اطفای مکان های حساس و با ارزش می باشد.

سیستم اطفای حریق گاز بی اثر IG55

گاز IG55 از خانواده Inerts و از مخلوط گاز آرگون و نیتروژن تشکیل شده است. این دو گاز نیتروژن و آرگون در هوایی که نفس می کشیم وجود دارد، بنابراین هیچ خطری برای سلامت انسان ندارد. از سیستم اطفای حریق گاز ig55 برای مهار حریق های مواد جامد کلاس A (چوب، پارچه، کاغذ و...) و مایعات قابل اشتعال کلاس B (روغن ها، الکل ها، مواد سوختنی و...) استفاده می شود.

گاز ig55 بدون بو، عایق الکتریکی، بدون اثر و غیر سمی است. این گاز کاملاً خنثی بوده و با گازهای دیگر وارد واکنش شیمیایی نمی شود و هیچ تأثیر مخربی بر روی لایه ازون ندارد. در دماهای بالا تحت هر گونه فشاری این گاز حالت فیزیکی خود را حفظ کرده و به مایع تبدیل نمی شود.

در سیستم های اطفا گاز IG55 پس از سرکوب آتش هیچ پسماندی از آن باقی نمی ماند. هنگامی که گاز داخل کپسول تخلیه می شود به دلیل عدم وجود ترکیبات شیمیایی سمی برخی از اجزا دوباره به اتمسفر بازمی گردند. چون این گازها خطرناک نیستند و تأثیر مخربی بر روی محیط زیست ندارند، مانند هوایی که استنشاق می کنیم قابل استفاده هستند.

مناسب ترین سیستم حفاظت از تجهیزات سیستم اطفاء گاز ig55 است، زیرا این سیستم افزایش حرارتی ناگهانی ایجاد نمی کند که سبب بروز خسارات به تجهیزات شود. با توجه به از رده خارج شدن سیستم اطفاء گاز CO2 سیستم اطفای حریق گاز ig55 مناسب ترین گزینه جهت اطفای حریق می باشد.

گاز IG55

سیستم اطفای گاز ig55 برخلاف کم کردن سطح اکسیژن در حدود 12.5% - 10.5 % و عدم ایجاد مه، محیط مناسب را برای فرار و یا یافتن محل خروج یاری می کند. بنابراین وجود این سیستم ایمن در محیط های پر تردد که امکان تخلیه افراد به سرعت وجود ندارد بسیار ضروری است. در صورتی که فردی بیش از یک دقیقه در معرض گاز IG55 قرار گیرد احتمال خفگی وجود دارد و همین امر یکی از معایب این گاز بشمار می آید.

تخلیه گاز ig55 در عملیات اطفا به وسیله شیرهای مورد تایید سازمان بین المللی انجام می گیرد. گاز ig55 با فشاری حدود 300 - 200 در سیلندرهای تحت فشار نگهداری می شود. این سیستم یا به صورت خودکار از طریق کنترل پنل و یا به صورت دستی از طریق شیر تخلیه فعال می شود و فشار گاز خارج شده از 200 بار به کمتر از 60 بار پس از منیفولد کاهش می یابد. این سیستم گازی به گونه ای طراحی شده است که مدت زمان یک دقیقه 95% گاز در محیط محافظت شده تخلیه می شود.

در فاصله های زیاد طراحی چند مخزن امکان پذیر می باشد ولی در صورت وجود نگرانی، مکان نگهداری مخازن می تواند دور تر از محل خط قرار داشته باشد.استفاده از سیستم اطفای گاز ig55 در اتاق هایی که دارای ارزش و اهمیت زیادی هستند مانند اتاق های سرور، اتاق های بایگانی، موزه های بزرگ، اتاق های کامپیوتر، دیتا سنترها، انبارهای تجهیزات الکترونیکی و... کاربرد دارد. این گاز دارای استانداردهای طراحی و اجرای CEA4008، ISO14520، NFPA2001 است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>