اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

آتش نشانی

توپ اطفای حریق، یا همان توپ ضد انتشار حریق یکی از تجهیزات آتش نشانی جدید و بسیار پر کاربرد اطفای حریق است. تمامی افراد بدون نیاز به آموزشی خاص به راحتی می توانند در زمان آتش سوزی از این توپ استفاده نمایند. توپ ضد انتشار حریق وسیله ای کروی شکل و شبیه به توپ است. جنس رویه این توپ اطفاء از یونولیت، ضد آب و داخل آن با پودر خاموش کننده مخصوص و گاز پر شده است. توپ ضد انتشار حریق مجهز به حسگر دما و شعله آتش است.

خاموش کننده توپی

در زمان آتش سوزی خاموش کننده توپی به داخل آتش پرتاب می شود، با برخورد به شعله آتش پس از 3 ثانیه خاموش کننده فعال و ماده اطفایی از توپ خارج و شعله را خفه می کند، در نتیجه آتش مهار می گردد. ماده اطفایی این توپ زرد و بدون بو است. این توپ را می توان در مناطقی که ریسک آتش سوزی در آنجا زیاد است مانند:

آشپزخانه، نزدیک مدارهای جریان برق، نزدیک شومینه و... قرار داد، تا در موقع حریق به راحتی قابل دسترس باشند و یا در صورت تماس با شعله به دلیل دارا بودن صدایی به اندازه 138 دسیبل (قابل شنیدن) به عنوان آژیر و یا آلارم هشدار حریق در نظر گرفته شوند. توپ ضد حریق برای خاموش کردن کلاس حریق A، B، C، E مناسب می باشد. طول عمر مفید این گوی 5 سال، بدون نیاز به کارهای تعمیر، نگهداری و بازرسی است.

از جمله مزیتهای این توپ می توان به سبک بودن آن اشاره نمود. وزن این توپ اطفا کمتر از 1.5 کیلوگرم است. به دلیل سبک بودن آن هر شخصی حتی کودکان به راحتی می توانند آن را حمل کنند. لازم به ذکر است که توپ اطفاء حریق به دلیل نداشتن مواد مضر هیچگونه خطری برای محیط زیست و انسان ها ندارد. در زمان حریق با برداشتن توپ اطفاء و پرتاب آن به سمت آتش در عرض 3 ثانیه توپ فعال می شود.

توپ ضد حریق در برابر ضربه و یا سقوط از ارتفاع و در برابر سرما مقاوم است. به منظور جلوگیری از گسترش حریق، می توان توپ های اطفای حریق را به گونه ای در مناطق پر خطر مانند: پست های برق، موتورهای مولد نیرو، مخازن و انبارهای نگهداری مواد پر خطر شیمیایی و...، مناطق پر اهمیت مانند:

محل نگهداری اسناد، محل قرارگیری سرورها و رک ها، تجهیزات مخابراتی و... و نقاط عمومی و عادی مانند: شرکت ها، سازمان ها، آپارتمان ها، قسمت های مختلف ادارات و... قرار داد، تا در صورت آتش سوزی این توپ به صورت خودکار و اتوماتیک، بدون نیاز به اپراتور آتش را خاموش و از گسترش آن جلوگیری نماید.

توپ آتش خاموش کن به عنوان یک آتش خاموش کن اتوماتیک و هوشمند دارای عملکرد مناسب و مفید است و تمامی معیارهای یک آتش خاموش کن را دارد. درصد خطای این وسیله اطفایی برخلاف تجهیزات اطفاء حریق دیگر نزدیک به صفر می باشد. به عنوان مثال ممکن است در صورت استفاده از کپسول های آتش نشانی، خاموش کننده در دمای پایین و سرد به درستی عمل نکند و یا افراد به دلیل استرس بالا در زمان مواجهه با حریق طرز استفاده از خاموش کننده را فراموش کنند.

خاموش کننده توپی از نظر اقتصادی نسبت به سایر خاموش کننده مقرون به صرفه تر می باشد، زیرا نیاز به تعمیر، تست، نگهداری، شارژ، هزینه نصب و راه اندازی ندارد. همچنین عدم آسیب رسانی و تخریب محیط، ساختمان، اسناد و مدارک بر خلاف سایر لوازم اطفا حریق از جمله مزایای این خاموش کننده محسوب می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>