اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی، میلگرد ترانس می باشد. این نوع میلگرد دارای تنوع بالایی در سایز، ابعاد و انواع و شکل های مختلف می باشد و در صنایع مختلفی کاربرد دارد.

میلگرد_ترانس

میلگرد ترانس نوعی میلگرد کششی با مقاومت بالاست که دارا بودن ظاهری زیبا و صیقلی، آن را از دیگر انواع میلگرد متمایز می کند. این محصول فولادی ابتدا تحت عملیات نورد گرم تولید شده وسپس با پولیش زدن، سطح آن صاف و یکدست می شود.

کیفیت و میزان صیقلی بودن که وجه ممتاز و مهم میلگرد ترانس است بستگی به ساختار و نحوه پولیش زنی دارد و بر همین اساس می توان این نوع میلگرد را به دو دسته میلگرد تک پولیش و دو پولیش تقسیم بندی کرد.

البته جنس میلگرد، ضخامت و ابعاد نیز جزء مولفه های مهم و تأثیرگذار در دسته بندی این میلگرد به شمار می آیند که در اینجا به بررسی انواع میلگرد ترانس و کاربرد و تفاوتهای هریک میپردازیم.

همانطور که پیش از این گفتیم میلگرد ترانس انواع مختلفی دارد. در این قسمت به انواع این نوع میلگرد اشاره خواهیم کرد.

میلگرد تک پولیش:
در ابتدا میلگرد به صورت میله های فولادی است که از عملیات نورد گرم گذشته و ظاهری ناهموار و تیره دارد، پس باروش پولیش زنی، زائده های سطح آن برطرف شده و یکدست و صیقلی می شود.

این نوع میلگرد علاوه بر اینکه از ظاهری زیبا برخوردار است، دارای مقاومت بالایی هم می باشد.

در صنایعی مثل ساخت و تولید قطعات هیدرولیکی ماشین آلات صنعتی یا خودروها، سیلندرها و پمپ های آب و نفت که هم ظاهر و هم مقاومت از اهمیت زیادی برخوردار است، استفاده می شود.

میلگرد ترانس دوپولیش:
عمیات پولیش زنی همانطور که از نامش هویداست، برای این نوع میلگرد دوگانه یا دومرحله ای می باشد. به همین ترتیب، شفافیت سطحی آن بیشتر شده و ظاهری آینه ای به خود گرفته است.

کاربرد اصلی این نوع میلگرد در مکان هایی می باشد که نیازمند سطحی آینه ای و نشکن باشیم.

از جمله این کاربردها می توان به استفاده از میلگرد ترانس دو پولیش در قطعاتی بیرونی اتومبیل که هم در معرض برخوردهای فیزیکی و خوردگی ها قرار دارند.

هم درمعرض دید هستند و بر ظاهر خودرو تأثیرگذارند یا در قسمت های بیرونی و محافظ نمای ساختمان ها با رعایت بحث زیبایی معماری و همچنین قطعات محکم و قابل رویت ماشین آلات صنعتی.

میلگرد ترانس بلبرینگ خور:
این میلگرد نوعی از میلگردهای ترانس دوپولیش است با این تفاوت که قابلیت بلبرینگ خوربودن نیز به آن اضافه شده است.

برای تولید این نوع میلگرد از فولاد CK45 استفاده شده است و گاهی نیز با همین نام شناخته می شود.
کاربرد اصلی آن نیز برای قطعات زیبا و نشکن ماشین آلات صنعتی و اتومبیل هاست و همچنین صنایع مبل سازی و ابزار ویراق آلات.

میلگرد ترانس کششی یا روغنی:
برای تولید این نوع میلگرد از فولاد روغنی استفاده می شود که دارای ضخامت 10 تا 60 میلیمتر بوده و در طولهای 3 یا 6 متری برش زده شده است.

پایه تولید این نوع میلگرد فولاد آلیاژی است که حاصل اضافه نمودن فروآلیاژها به فولاد است که در ابتدا با روشهای مختلف تحت کشش قرار می گیرد.

پس از رسیدن به طول و ابعاد مورد نظر، تابگیری شده و سپس تحت فرآیند پولیش زنی قرار می گیرد و سطحی براق پیدا می کند.

که نسبت به انواع قبلی از مقاومت بالاتری برخوردار است و بیشترین کاربرد آن در تولید پیچهای بلند و قطعات محکم و زیبای پروژه های صنعتی و ساختمانی است.

میلگرد ترانس سنگ خورده:
در فرآیند تولید این نوع میلگرد از دستگاه های سنگ زنی به جای پولیش زنی، برای یکدست و صیقلی کردن سطح میلگرد استفاده می کنند که رایج ترین آن ها دستگاه لیدکوپینگ است.

که تولید کشور سوئد می باشد و از دقت بالایی برخوردار است و تلورانس ابعادی آن وسیع است یعنی ضخامتهای ایجادشده توسط این دستگاه بین 6تا100 میلی متر است، بنابراین می تواند پاسخگوی نیاز مشتریان در ابعاد و سایزهای متنوع باشد.

این نوع می گرد به دو شکل میلگرد سر زرد و سر قرمز تولید می شود که در واقع رنگی که روی سطح مقطع آن زده شده، مشخص کننده ساختار و روش تولید آن در فرآیند کشش بوده که هرکدام از آنها موجب بروز ویژگیهای متفاوت در میلگرد و انواع آن و تفاوت در محل کاربردشان می شود.

میلگرد ترانس مفتول:
این نوع میلگرد بیشتر برای جاهایی کاربرد دارد که نیاز به خمکاری و تغییر شکل به صورتهای گوناگون وجود داشته باشد.

زیرا از قطر پایین (بین 3 تا14 میلیمتر) برخوردار بوده و در عین داشتن ظاهری صاف وصیقلی، قابلیت انعطاف پذیری و خم شدن دارد مانند فرفوژه سازی در صنایع مبلمان یا نرده های تزیینی در دکوراسیون منازل و ادارات.

میلگرد ترانس تسمه:
تسمه در واقع نوعی سطح مقطع فولادی مستطیل شکل و صاف است که با شیوه های مختلفی مانند نوردکاری، ماشین کاری و ترانسی تولید می شود.

که نوع ترانسی آن دارای سطحی یکدست و صاف بوده و تلورانس آن به حداقل رسیده است و نیاز به ماشین کاری ندارد که همین امر سبب حفظ زیبایی ظاهری آن می شود.

میلگرد ترانس چهارپهلو:
تنوع سایز و ابعاد و در نتیجه کاربرد این نوع میلگرد بسیار بالاست و از سایزهای بسیار کوچک (2*2) برای کاربرد درکارهای دقیق و ظریف مانند قطعات قفل سازی شروع می شود.

تا سایزهای بالاتر مانند 5 تا8 برای کاربرد در تزیینات ساختمان مانند نرده و گل نرده و در و پنجره و یا سایز 10 تا 12 که استحکام بالاتری داشته و برای ساخت حفاظ پنجره ها دیوارها مورد استفاده قرار می گیرد و تاسایز 90 *90 ادامه دارد.

میلگرد ترانس شش پر:
این نوع میلگرد در واقع نوعی میلگرد آلیاژی است که از فولاد آلیاژی ST37 تولید شده و از استحکام و زیبایی بالایی برخوردار است و بیشتر در صنایع خودروسازی و ماشین الات صنعتی و نساجی برای ساخت و تولید قطعات نمایی مستحکم کاربرد دارد.

به طورکلی میلگردهای ترانس از دو ویژگی ظاهر زیبا و استحکام بالا برخوردارند و نوع کاربرد آنها براساس همین دو ویژگی تعیین می شود.

به دلیل انجام کار زیاد روی آنها و ایجاد براقیت و شفافیت ظاهرشان، وقت و هزینه زیادی برای تولیدشان صرف شده که باعث بالا رفتن قیمت آنها نسبت به انواع دیگر میلگرد شده است.

این نوع میلگرد براساس استانداردهای مختلف تولید شده و دارای خواص و ویژگی های متفاوتی می شوند. استانداردهای تولید این نوع میلگرد درکشورهای مختلف بنابر شرایط اقلیمی و آب وهوایی خاص هر کشور تعین می شود.

در ایران معمولترین نوع آن استاندارد روسیه است که باید در پلاک مشخصات محصول درج شود زیرا بر ساختار محصول و در نتیجه نوع کاربرد و رفتار میلگرد هنگام کاربرد تأثیرگذار است.

فروشنده میلگرد بنابر تعهد و مسئولیت کاری خود، موظف است که مشخصات محصول مندرج در پلاک را به رویت مشتری برساند و آگاهی های لازم در این زمینه را به وی بدهد؛ لازم به ذکر است که کادر متعهد و متخصص شرکت پترو فولاد فیدار مشاوری امین و قابل اعتماد برای خریداران انواع میلگرد می باشد.

سوالات متداول میلگرد ترانس:
میلگرد ترانس چه کاربردهایی دارد؟
این نوع میلگرد در صنایعی مثل ساخت و تولید قطعات هیدرولیکی ماشین آلات صنعتی یا خودروها، سیلندرها و پمپ های آب و نفت که هم ظاهر و هم مقاومت از اهمیت زیادی برخوردار است، استفاده می شود.

انواع میلگرد ترانس کدامند؟
میلگرد تک پولیش، میلگرد ترانس دوپولیش، میلگرد ترانس بلبرینگ خور، میلگرد ترانس کششی یا روغنی، میلگرد ترانس سنگ خورده و غیره.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>