اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


تابلو ترافیکی


پایه تابلو ترافیکی

پایه های تابلوهای ترافیکی باید در ابعاد مناسب تهیه شوند تا رانندگان بتوانند از دور هم محتوای تابلوی ترافیکی را مطالعه کنند. پایه های تابلو ترافیکی منجر به استحکام این تابلوها در برابر عوامل بیرونی می شود.سه نوع رایج پایه تابلو ترافیکی عبارتند از: پایه تابلو ترافیکی صلیبی، پایه تابلو ترافیکی گاباری و پایه تابلو ترافیکی کنسول. هر کدام از این پایه ها دارای ابعاد متفاوت با طول بازوی مختلف هستند.

در نصب تابلوهای ترافیکی درون شهری سعی می شود که از پایه های موجود در معابر برای نصب استفاده شود. به عنوان مثال ممکن است از تیر چراغ برق و یا سایر پایه های قرار گرفته در محل استفاده شود. ممکن است در محلی که نیاز به دو یا سه تابلوی ترافیکی باشد، از یک پایه مشترک برای این تابلوها استفاده شود.

اگر اندازه و ابعاد تابلو ترافیکی بزرگ باشد، باید پایه قوی و مستحکم برای آن ها در نظر گرفته شود تا در برابر وزش باد و سایر بلایا مقاوم باشند. بهتر است از یک پایه میله ای شکل با قطر یکسان در سرتاسر پایه استفاده شود.

تابلوهای ترافیکی باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

یک تابلوی ترافیکی استاندارد باید دارای ویژگی هایی باشد تا بتواند وظیفه هشدار خود را به خوبی انجام دهد. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در هنگام ساخت تابلوهای ترافیکی باید به شرایط و وضعیت جوی محل نصب تابلوها توجه شود. برخی تابلوها در شرایط آب و هوایی بسیار گرم و بسیار سرد به همراه بارش برف و باران نصب می شوند. تابلوهای ترافیکی باید در برابر شرجی بودن هوا مقاوم بوده و زنگ نزنند و در مقابل گرمای بیش از حد دچار پوسیدگی نشوند. رنگ این تابلوها باید در برابر رطوبت و بارش برف و باران مقاوم بوده و کمرنگ نشود.

اندازه و ابعاد تابلوهای ترافیکی باید بر اساس نوع تابلو و شرایط جاده ای در نظر گرفته شود.در صورتی که تابلوی ترافیکی دربردارنده متن باشند، بهتر است دو زبانه باشند. متن هم به صورت فارسی و هم به صورت انگلیسی که یک زبان بین المللی است نوشته شده باشد تا افراد غریبه حاضر در ایران بتوانند از هشدارهای تابلوهای ترافیکی استفاده کنند.

در صورتی که متنی بر تابلوی ترافیکی نوشته شده باشد، باید متن با فونت خوانا و اندازه مناسب باشد که به راحتی قابل مطالعه و خواندن باشد. حتی تصاویر و علائم حک شده بر روی تابلوهای ترافیکی نیز باید کاملا ساده و مشخص باشد.

در تابلوهای ترافیکی که برای مشخص کردن مسیرها بوده و نام معابر را بر روی خود دارند، بهتر است هم نام قدیم و هم نام جدید محل مورد نظر بر روی تابلو ترافیکی قرار گیرد که قابل استفاده برای تمامی افراد در تمامی سنین باشد.تابلوهای ترافیکی که در مکان های تاریک قرار دارند، بهتر است شبرنگ بوده تا در تاریکی هوا، مضمون آن ها توسط افراد قابل مشاهده و خواندن باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>