اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

مواد شیمیایی

کارکنان حفظ و نگهداری وهمچنین مسئولان امورنظافتی، گاهی اوقات برای تمیزکاری و پاکیزه نگه داشتن محیط کار از نظر بهداشتی، به طور مرتب از مواد شوینده شیمیایی استفاده می کنند که استفاده از چنین موادی می تواند برای سلامتی افراد بسیار زیانبار و خطرناک باشد.

در بیشتر موارد این مواد موجب عطسه، خس خس، سرخی و خارش چشم و پوست و همچنین سوزش چشم و پوست، تنگی نفس و گلو درد، سردرد، سرگیچه، خون ریزی بینی و حتی آسم می شود.کارفرماییان با دادن آموزش های صحیح و درست می توانند به کارکنانشان کمک کنند که ازخود در هنگام استفاده از مواد شیمیایی مراقبت و محافظ کنند.ادراه ی ایمنی و سلامت شغلی (OSHA) پیشنهاد می کند کارگرانی که از مواد شوینده ی شیمیایی استفاده می کنند، به نکات زیر توجه کنند:

پیش از استفاده از هرگونه ماده ی شوینده ای، برگ حاوی اطلاعات ایمنی آن (MSDS) را مطالعه کنید. سعی کنید که از خطرات این مواد و همچنین توصیه های ایمنی احتیاطی استفاده از این مواد را به خوبی بدانید.
از ترکیب مواد داری آمونیاک و سفید کننده خودداری کنید. ترکیب این مواد می تواند گازهای بسیار سمی تولید کنند که در هنگام تنفس کارکنان به آنها صدمه و آسیب برساند.

به خاطر داشته باشید که کدام یک از مواد شوینده پیش از استفاده نیاز به رقیق شدن دارند و این که شیوه ی رقیق کردن آنها به چه شکلی می باشد.برای هر ماده ی شیمیایی از منابع و تجهیزات ایمنی مناسب استفاده کنید. در زمان استفاده و بکارگیری بعضی از مواد شیمیایی خاص باید از دستکش، لباس، و عینک محافظ استفاده کرد.مطمئن شوید که ظروف حاوی مواد شیمیای به درستی پرچسب زده شده اند.

این برچسب ها شامل اطلاعاتی از قبیل نوع محتوای ظرف، خطرات ماده ی شوینده و اطلاعات و دستورات ایمنی می باشد.برای جلوگیری از افزایش غلظت بخار مواد شوینده معلق در هوا می توان از سیستم تهویه ی هوا استفاده کرد.پس از استفاده از ماده شیمیایی و قبل خوردن، نوشیدن و سیگار کشیدن، دست ها را به خوبی شستشو دهید.

از طرفی کارفرمایان با تهیه وجایگزین کردن تجهیزات و وسایلی چون کف شوی مایکروفایبر، گردگیر، پادری، جاروبرقی با قدرت تصفیه و پالایش بالا، کف شو ی برقی و یا دستی می توانند ضرورت استفاده از مواد شیمیایی را کاهش دهند.بیشتر کار فرمایان با استفاده و انتخاب محصولات شوینده ی پاک و غیرسمی سازگار با محیط زیست، از کارکنان خود در برابر مواد شیمیایی مراقبت و مواظبت می کنند.

مواد شوینده ی سبز یا همان سازگار با محیط زیست

به آن دسته از موادی گفته می شود که استفاده از آنها برای محیط زیست کم خطر می باشد و به همین دلیل این مواد توسط سازمان های کاملاً مستقل برای استفاده توسط کارگران و کارکنان مورد تایید قرار گرفته اند. از طرفی نیز باید توجه داشت که پیش از استفاده از این مواد، محتوای روی برچسب و برگ حاوی اطلاعات ایمنی این مواد به بحث گذاشته شود.

مدارس، بیمارستان ها، مراکز درمانی و نگهداری از بیماران، مکان های ارائه سرویس های غذا، کارخانه ها، دفاتر شرکت ها که از مواد شوینده ی شیمیایی استفاده می کنند، مکان های هستندکه جهت استفاده از مواد شوینده می بایست دقت بیشتری داشته باشند

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>