اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

لایف لاین

لایف لاین یا طناب نجات وسیله ای است برای محافظت از سقوط، متشکل از سیم و تسمه هایی است که برای جلوگیری سقوط فرد تعبیه شده اند. معمولاً مناسب برای افرادی است که شغلشان کار در ارتفاع مانند کارگران ساختمانی و یا افرادی که به صورت حرفه ای ورزش هایی از قبیل سخره نوردی یا غارنوردی را انجام می دهند.

تیم های نجات در سراسر دنیا برای نجات جان انسان ها در مناطق مرتفع و صعب العبور ازین نوع طناب ها استفاده می کنند.طناب نجات یک سیستم ایمنی جهت حفاظت از جان افرادی است که در ارتفاع بالا مشغول فعالیت هستند و شامل اتصالات افقی و عمودی طناب ها یا کابل ها است که توسط ابزارهای ایمنی به افراد مورد نظر وصل می شود.انواع مختلف طناب نجات:

  • ثابت و متحرک
  • افقی و عمودی
  • تک نفره و چند نفره
  • ساده یا ترکیبی

این طناب های مستحکم یکی از عوامل پیشگیری از سقوط می باشند که باید سالانه از نظر علائم خوردگی یا شکستن رشته های طناب مورد بازرسی قرار گیرد. طناب های نجات به دو صورت عمودی و افقی طراحی و اجرا می گردد.لایف لاین افقی جهت جلوگیری از سقوط افرادی بکار می رود که نزدیک به لبه ی پرتگاه ها، روی بام، روی سطوح شیب دار و یا روی سازه ای افقی مانند اسکلت ساختمان مشغول به کار هستند.

لایف لاین عمودی به منظور جلوگیری از سقوط افرادی تعبیه خواهد شد که مسیر حرکت و فعالیت آنها در راستای عمود است، مانند: دکل های مخابراتی، دکل های برقی، توربین های بادی، دودکش های بزرگ صنعتی، دکل کشتی ها، دکل های نفتی، ستون های عمودی ساختمان ها، برج های خنک کننده و …

لایف لاین ها شامل طناب ( الیاف طبیعی و مصنوعی یا فولادی). پایه های نگهدارنده، بست های محکم کننده، مهارکش و ضربه یا شوک گیر می باشد؛ که در محل از پیش تعین شده نصب می گردد.فرد هنگام کار در محل هایی که لایف لاین برای آن طراحی شده است، خود را توسط تسمه و قلاب و یا گیره به طناب لایف لاین متصل کره تا در هنگام برهم خوردن تعادل فرد به هر علتی لایف لاین از سقوط فرد جلوگیری نماید.

معمولا زمانی که به صورت مداوم و طولانی مدت در ارتفاع کار انجام می گیرد طناب های نجات به صورت دائمی طراحی و اجرا می گردند و در صورت کوتاه مدت بودن زمان کار و یا نیاز به جابه جایی سریع از لایف لاین های موقت استفاده خواهد شد.

مهندسی طناب های نجات

مهندسان ایمنی و طراحان مجرب متناسب با میحط کاری و مقدار نیروی وارده و سازه های موجود، جایگاه های کاری و … نوع و نحوه نصب سیستم طناب نجات را طراحی نموده و تکنسین های شرکت ارتفاع کاران پیشگام میلاد با بهره گیری از تکنیک ها کار با طناب و کار در ارتفاع با تجربه و توان فنی و ابزار حرفه ای متخصص در امر اجرای سیستم لایف لاین خیالی راحت و خاطری آسوده را برای سرپرستان و شاغلین در ارتفاع فراهم می نماید.

  • ابزارهای اولیه مورد نیاز برای نصب طناب نجات به قرار زیر می باشد
  • سیم بکسل با آلیاژهای مختلف موجود در بازار (گالوانیزه مغزفولادی یا استیل) با ضخامت های مختلف
  • قلاب دینام به انداره های مختلف
  • شکل (دو پا) در تناژ مختلف بسته به نوع و اندازه لایف لاین
  • کرپی در اندازه های مورد نیاز
  • گوشواره در انداره های مورد نیاز
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>