اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


دوچرخه


عبور از مانع

افزایش قطر چرخ به معنای کاهش زاویه حمله (زوایه ای که یک شی مدور با یک جسم چهارگوش می سازد) است. این برای چرخ یک مزیّت است. یک چرخ 29 اینچی در هنگام عبور از یک مانع 6 سانتی متری با لبه قائم، چهارده درصد کارآمدتر از یک چرخ 26 اینچی خواهد بود. برای مقایسه، یک چرخ 27.5 اینچی همین مانع را 9.8 درصد کارآمدتر از یک چرخ 26 اینچی پشت سر می گذارد.

روش دیگری برای تجزیه و تحلیل زاویه حمله، بررسی زاویه برخورد است. به این ترتیب اگر زاویه برخورد یک چرخ 26 اینچی X درجه باشد، این زاویه برای یک چرخ 27.5 اینچی معادل X-4 درجه و برای یک چرخ 29 اینچی X-6 درجه است. در اینجا نیز زاویه کوچک تر، بهتر است و به همین دلیل چرخ 29 اینچی در این رقابت برنده خواهد بود.

کنترل بهتر

هر چه قطر یک طوقه بزرگ تر باشد، سطح تماس لاستیک با زمین بیشتر است. یک سطح تماس بزرگ تر به معنای کشش بهتر خواهد بود که باعث بهبود شتاب گیری، کاهش سرعت و هدایت بهتر در پیچ ها می شود. کنترل طوقه 29 اینچی به مراتب از 27.5 اینچی بهتر و 27.5 اینچی از 26 اینچی بهتر است.

هر چه چرخ بزرگ تر شود، ابعاد تنه نیز باید افزایش یابد که این افزایش، سبب خمیدگی ناخواسته تنه خواهد شد. تنه ای که زیر فشارها خم می شود، باعث هدایت نامتعادل و شتاب گیری کندتری می شود. یک تنه 26 اینچی، کمتر از 27.5 اینچی و آن هم کمتر از یک تنه 29 اینچی دچار خمیدگی می شود. بنابراین برای رفع این ضعف، با افزایش قطر چرخ باید از تنه و طوقه باکیفیت تری استفاده کرد.

هندسه تنه

هر چه چرخ بزرگ تر باشد، بهینه سازی هندسه تنه، مخصوصاً روی تنه های سایز کوچک، دشوارتر خواهد بود. با کاهش اندازه تنه، ارتفاع پیشانی (نسبت به ارتفاع زین) بیشتر می شود. در تنه های 26 یا 27.5 اینچی این موضوع، مشکل چندانی ایجاد نمی کند، اما محدودیت های هندسی می توانند بر تنه های 29 اینچی کوچک تر تأثیر بگذارند. بنابراین اهمیت کیفیت طراحی و تولید تنه های 29 اینچی، بیشتر نمایان می شود.

چرخ های بزرگ تر آن برای پایین آمدن از سراشیبی ها عالی هستند؛ آنها مسیرهای ناهمواری را روان می کنند. راحتی این دوچرخه به شما این حس را می دهد که هنگام عبور چرخ ها از روی زمین های سنگلاخ آرام تر باشید؛ این دوچرخه به کمترین میزان واکنش بدن برای حفظ کنترل نیاز دارد؛ در سواری با مدل 29 اینچی و پس از رسیدن به سرعت، دوچرخه انرژی جنبشی خود را به خوبی حفظ می کند و این حفظ انرژی جنبشی، تمام چیزی است که مدل 29 اینچی روی آن تأکید دارد.

مدل 26 اینچی

محاسن: عالی در صعودهایی با شیب بسیار تند و پله دار؛ شتاب گیری آسان در شرایط بهره گیری از انرژی جنبشی؛ بالاترین سطح پاسخ به استارت ها و شوک های وقفه ای مسیر (Pumping the Trail)؛ و نهایتاً، یک احساس سبکی که رایدر را ترغیب می کند که از رو یا اطراف موانع جهش کند.

معایب: پایین آمدن از سراشیب ها ترسناک است مخصوصاً پس از صرف مقدار زمان روی 2 اندازه چرخ دیگر؛ این دوچرخه به ورودی بیشتر و کاربرد نیروی بیشتر از سوی رایدر نیاز دارد؛ وضعیت رایدر تأثیر بیشتری بر نحوه اداره و پاسخ دهی دوچرخه دارد؛ در حالی که دوچرخه سوار می تواند یک بخش فنی را روی چرخ های بزرگ تر به آسانی پشت سر بگذارد، روی یک مدل 26 اینچی باید سرعت کافی را حفظ کند تا در بالای شیارها، تخته سنگ ها و برآمدگی هایی با حاشیه تخت باقی بماند؛ و نهایتاً، رایدر باید روی نگاه کردن به جلو کار کند زیرا مدل 26 اینچی دوچرخه سوار را در وضعیت پایین تری قرار می دهد.

مدل 27.5 اینچی

محاسن: دوچرخه چابک به نظر می آید و بیشتر به مدل 26 اینچی نزدیک است تا 29 اینچی اما سوار را وادار نمی کند به همان سختی تلاش نماید؛ وضعیت بدن شما همیشه خنثی به نظر می رسد؛ شما می توانید با مدل 27.5 اینچی در طول مسیر استارت ها و شوک ها، وقفه ی خوبی داشته باشید و وقتی مسیر به سمت سراشیبی می رود، این قابلیت به شما امکان می دهد تا آرام بمانید؛ نیازی نیست به بخش های ناهموار و سخت حمله کنید؛ و همچنین این چرخ ها کار خود را برای ماندن روی چیزهای سخت به خوبی انجام می دهند و قسمت جلو به همان جایی می رود که شما می خواهید.

معایب: ما نمی توانیم به یک نتیجه گیری منفی درباره سواری با این مدل برسیم؛ هدایت آن به اندازه مدل 26 اینچی سریع نیست و ضمناً، این مدل به نرمی مدل 29 اینچی از بخش های ناهموار و سخت عبور نمی کند اما باز هم تفاوت آن قدر نبود که به یک شکست در برابر مدل 29 اینچی تبدیل شود.

مدل 29 اینچی

محاسن: چرخ های بزرگ تر آن برای پایین آمدن از سراشیبی ها عالی هستند؛ آنها مسیرهای ناهمواری را روان می کنند. راحتی این دوچرخه به شما این حس را می دهد که هنگام عبور چرخ ها از روی زمین های سنگلاخ آرام تر باشید؛ این دوچرخه به کمترین میزان واکنش بدن برای حفظ کنترل نیاز دارد؛ در سواری با مدل 29 اینچی و پس از رسیدن به سرعت، دوچرخه انرژی جنبشی خود را به خوبی حفظ می کند و این حفظ انرژی جنبشی، تمام چیزی است که مدل 29 اینچی روی آن تأکید دارد.

معایب: رسیدن به سرعت گشت زنی نیازمند تلاش بیشتری است؛ صعودهای با شیب تند یا بازیابی سرعت پس از یک اشتباه هدردهنده انرژی جنبشی به طور چشمگیری سخت تر است؛ چرخ های بزرگ به اندازه 2 مدل دیگر به شوک های لحظه ای جواب نمی دهند و استارت های مجدد به تلاش بیشتری نیاز دارد؛ این دوچرخه فاقد چابکی شتاب گیری است که روی مدل های 26 و 27.5 اینچی احساس می کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>