اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

دوچرخه


تلمبه ایستاده زمینی دوچرخه

تلمبه یک وسیله ی نوستالژیک است! حتما وقتی کوچک بودید خودتان لاستیک دوچرخه و یا توپ چرمی تان را با آن باد کرده اید یا اطرافیان و دوستانتان را در این تجربه دیده اید. حالا چطور؟ آیا علاقه دارید درباره ی بخش ها و کارکرد آن بدانید؟ پس با ما همراه باشید تا با هم این وسیله را بیشتر بشناسیم.

تلمبه وسیله ای است که غالباً برای باد کردن لاستیک تایر دوچرخه ها استفاده می شود. اصولا هر وسیله دیگری را که در همین حد و اندازه باشد می توان به وسیله ی تلمبه پر از هوا (به اصطلاح باد) کرد. انواع تلمبه شامل تلمبه ایستاده زمینی و تلمبه دستی است که در این جا قصد داریم مورد اول را به شما معرفی نماییم.

گاهی در اثر باز شدن مجرای هوای لاستیک ها یا توپ ها، هوای داخل آن ها خارج شده و کم باد می شوند. گاهی نیز در اثر گرما و سرما باد موجود در آن ها کم و زیاد می شود که نیاز به تنظیم دارد. در این شرایط است که تلمبه به دادتان می رسد. تلمبه یک وسیله و ابزار است که می توانید در منزل یا در اتومبیل خود آن را به همراه داشته باشید. تلمبه ایستاده با تجهیزات و بخش های مکانیکی که دارد باد کردن وسایل بادی را سهولت می بخشد و مزیت آن در همین دستی و مکانیکی بودن آن است؛ پس می توان در همه جا بدون نیاز به برق و باطری آن را استفاده نمود.

تلمبه ایستاده زمینی، تلمبه ایست که از یک مخزن ایستاده ی لوله ای شکل، به همراه یک شلنگ برای انتقال هوا تشکیل شده است.در مدل ایستاده پمپ توسط یک پیستون که با نیروی دست جابجا می‌شود، کار می‌کند. به اینصورت که در قسمت بالای آن قسمتی مجهز به فنر وجود دارد که توسط دو دست به سمت پایین هل داده می شود و مجددا به سمت بالا بر می گردد؛ موقع بالا کشیدن این پیستون هوا را از طریق یک دریچه یک طرفه از بیرون به داخل می‌کشد.

هنگام پایین رفتن این پمپ هوا را از داخل پیستون به درون تایر دوچرخه جا بجا می کند، در نتیجه ی این حرکت، هوا با فشار از مخزن وارد شلنگ می گردد. به همین خاطر به آن پمپ جابه جایی مثبت (Positive-Displacement Pump) می‌گویند. انتهای شلنگ وسیله ای به نام والو (یا در اصطلاح عامیانه تر سوزن تلمبه) قرار دارد که محل اتصال شلنگ با مجرای ورودی هوای وسیله ی بادی است.

مهم است والو یا سوزن کاملاً استاندارد باشد یعنی در اندازه ی نرمال باشد تا به درستی در ورودی مجرای هوای وسیله ی بادی چفت شود و نشتی یا در رفتن اتفاق نیفتد.بیشتر این پمپ ها یک فشارسنج نیز روی خود دارند.برند تاپیک از سال 1991 با ایده و طراحی جالب و منحصر به فرد خود یکی از پیشگامان صنعت لوازم جانبی دوچرخه به شمار می رود. این برند تایوانی به دلیل تولید محصولاتی با مهندسی خاص و تنوع بسیار زیاد، همواره مورد توجه مشتاقان دوچرخه سواری بوده است.

تلمبه ایستاده زمینی دوچرخه برند تاپیک مدل Tranformer™ X، دارای بدنه ای مقاوم و از جنس آلومینیوم می باشد. این مدل تلمبه ایستاده زمینی دارای فشارسنجی بزرگ و خوانا با درجه 200 psi آنالوگ است.این تلمبه با وزن 2.21 کیلوگرم جا به جایی راحتی دارد. این تلمبه دارای دو پیستون مجزا برای ذخیره کردن زمان و انرژی تا 40 درصد می باشد و همچنین دارای نشان دهنده درجه 3 اینچی در بالای تلمبه می باشد.

از ویژگی های دیگر این تلمبه ایستاده زمینی، استحکام بخش های تشکیل دهنده ی آن و به ویژه اتصالات آن است که دارای دسته ی بلند ارگونومیک و همچنین سر هوشمند از جنس فلز مرغوب می باشدکه با تمامی والف ها سازگاری دارد.ازآنجا که این وسیله یک ابزار مکانیکی و دستی است، طراحی آن و مواد اولیه ی تشکیل دهنده ی آن باید به گونه ای باشند که تحمل فشار و حرکات مداوم و متوالی وسیله را داشته باشند که برای این امر در قسمت پایین تلمبه برای محافظت هر چه بیشتر شلنگ و قسمت سر آن محفظه ای تعبیه شده که انتهای شلنگ و قسمت سر تلمبه در آن قرار می‌گیرد.

از ویژگی های بارز این تلمبه ایستاده زمینی که آن را از بقیه تلمبه ها جدا کرده این است که دارای پایه نگهدارنده دوچرخه می باشد که قابلیت تنظیم کردن دوچرخه روی خود را دارد که البته قلاب های تعبیه شده روی تلمبه قابل تنظیم و تاشو می‌باشد. این محصول برای افرادی که می خواهند ضمن باد زدن دوچرخه ی خود را تنظیم یا تعمیر کنند خیلی مناسب می باشد همچنین تلمبه مجهز به شلنگ بلند می باشد که حین تنظیم یا تعمیر به چرخ جلو هم می‌رسد.این تلمبه راحتی و کیفیت را برای شما تضمین می کند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>