اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تکنولوژی

امروز که در عصر اطلاعات به سر می بریم و هر روز با فناوری های جدیدی روبرو می شویم که حجم بسیار زیادی از اطلاعات را تولید می کنند، اهمیت قطعات و دستگاه های ذخیره سازی دوچندان می شود. در این راستا همیشه دو شاخص سرعت و ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات برای کاربران دارای اهمیت بوده و هست. در این مقاله با ساختار جدیدی در ابزارهای ذخیره سازی آشنا می شویم که تحولی در این زمینه است.

نسل جدید حافظه های ذخیره سازی در حقیقت یک معماری برای طراحی فلش های تجهیزات ذخیره سازی است که با عنوان فلش های نند سه بعدی ( 3D Nand Flash) شناخته می شوند و شرکت هایی که در زمینه تولید چیپ های فلش فعالیت می کنند به توسعه ساختار فعلی فلش ها با استفاده از ساختار 3D Nand Flash روی آورده اند تا بتوانند به بهترین کارایی و پایین ترین قیمت در بازار رقابتی تجهیزات ذخیره سازی دست یابند.

ساختار 3D NAND Flash به چه صورت است؟

در ساختار فلش های دو وجهی سلول ها در راستای محورهای X و Y کنار هم قرار می گیرند و بسته به اندازه فیزیکی سلول ها می تواند تا حجم محدودی از ذخیره سازی اطلاعات را پشتیبانی کند. در حالی که ساختار 3D Nand Flash لایه هایی از سلول ها روی هم قرار می گیرند و از راستای محور Z هم استفاده می شود و بدیهی است که حجم ذخیره سازی به صورت قابل توجهی افزایش می یابد. در کنار این ساختار فیزیکی از الگوریتم هایی نیز برای کاهش نرخ خطا و کاهش مصرف انرژی نیز استفاده شده تا کارایی بهینه ای را نیز از این معماری شاهد باشیم.

3D NAND Flash چه مزیتی نسبت به فلش هایی با ساختار دو وجهی دارد؟

بزرگ ترین مزیت ساختار 3D Nand Flash ظرفیت بالای ذخیره سازی در آن ها در قیاس با سایز فیزیکی این نوع فلش است که باعث پایین آمدن قیمت تمام شده به ازای هر گیگابایت می شود. این افزایش ظرفیت می تواند نوید اس اس دی هایی با حجم بیش از 10 ترابایت در فرم فکتور 2.5 اینچی و یک اس اس دی 3.5 ترابایتی را در اندازه یک آدامس بادکنکی بدهد!

از دیگر مزیت های ساختار 3D Nand Flash می توان به افزایش قابل توجه کارایی نسبت به ساختار دو وجهی اشاره کرد. این افزایش کارایی در سرعت خواندن/نوشتن و نیز بهبود سرعت دستیابی تصادفی در حالت 4K بسیار مشهود است. همچنین مصرف انرژی در حافظه هایی که بر اساس این تکنولوژی ساخته می شوند تا 45 درصد کمتر است.

ای دیتا و فناوری 3D NAND Flash

شرکت ای دیتا به عنوان شرکتی پیشرو در تولید و توسعه ی حافظه های ذخیره سازی، مدت ها است که تحقیق و توسعه روی این تکنولوژی را آغاز کرده و هم اکنون می کوشد این فناوری را در اس اس دی های خود به کار بگیرد.

در همین راستا ای دیتا رده ی جدیدی از اس اس دی های خود را با عنوان Ultimate وارد بازار کرده است. این اس اس دی ها که بر پایه ی معماری فلش ساختار 3D Nand Flash ساخته شده اند، در مقایسه با نسل قبلی اس اس دی ها سرعت و کارایی بیشتری دارند. این اس اس دی ها با وجود سرعت سرسام آورشان، سطح پایداری بسیار بالایی دارند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>