اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

تکنولوژی

روترهای جدید امروزی با تکیه بر فناوری Beamforming بهبود کیفیت Wi-Fi و کاهش تداخل امواج را تضمین می کنند؛ اما دقیقا Beamforming چیست؟ چگونه کار می کند؟ آیا به راستی تأثیرگذار است؟به طور خلاصه Beamforming یک ویژگی کارآمد است، اگر چه تنها در صورتی از تمام مزایای آن بهره مند می شوید که دستگاه های شما از استاندارد 802.11ac پشتیبانی کنند. در غیر این صورت نیازی به پرداخت هزینه بیشتر برای تهیه ی روتر با قابلیت Beamforming نیست.

به زبان بسیار ساده، Beamforming درباره تمرکز امواج بی سیم در جهت خاص است. به صورت کلی وقتی روتر سیگنال Wi-Fi را منتشر می کند، داده ها در تمام جهات پخش می شوند. Beamforming مکان دستگاه هوشمند شما مثل تبلت، لپ تاپ، تلفن همراه یا هر چیز دیگری را شناسایی کرده و سیگنال قوی تری را در آن جهت خاص ارسال می کند.

Beamforming تضمین می کند که یک سیگنال قوی تر، سریع تر و با محدوده پوشش دهی طولانی تر برای شما فراهم کند. روتر به جای اینکه صرفا سیگنال ها را در همه جهات منتشر کند، تلاش می کند تا در بهینه ترین مسیر سیگنال ها را برای دستگاه شما به صورت خاص ارسال نماید. نتیجه نهایی: سیگنال وای فای بهتر برای دستگاه های شما.

Beamforming در واقع بخشی از ویژگی های استاندارد 802.11n محسوب می شود؛ اما لازم است که هم روتر و هم دستگاه گیرنده از فناوری Beamforming پشتیبانی کنند. هیچ روش استانداری وجود نداشت و شرکت های تولیدکننده هر کدام به روش خود به پیاده سازی این فناوری می پرداختند. در نتیجه، هیچ ضمانتی وجود نداشت که دستگاه های با استاندارد 802.11n با یکدیگر سازگار باشند. حتی اگر هر دو دستگاه از Beamforming پشتیبانی می کردند. گاهی ممکن است مجبور شوید هر دو دستگاه روتر و گیرنده را از یک تولیدکننده تهیه نمایید.

با معرفی استاندارد 802.11ac این مشکل برطرف شد. یک روش استاندارد برای پشتیبانی از فناوری Beamforming وجود دارد و همه دستگاه ها با یکدیگر سازگار هستند. اساسا دستگاه های منطبق بر استاندارد 802.11ac مانند روترها و لپ تاپ ها، می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و اطلاعات مربوط به موقعیت نسبی یکدیگر را تبادل کنند.

Beamforming یک بخش استاندارد شده از استاندارد 802.11ac است. با این وجود همه دستگاه های 802.11ac قابلیت پشتیبانی از Beamforming را ندارند. به این دلیل که دستگاه شما دارای استاندارد 802.11ac است بدان معنا نیست که از Beamforming پشتیبانی می کند؛ اما اگر دستگاهی از Beamforming پشتیبانی کند، این امر به صورت استاندارد شده ای اتفاق میفتد.

ممکن است که برخی از برندها، کمی این استاندارد را شخصی سازی کرده و به عنوان یکی از ویژگی های روترهای خود نام ببرند؛ مانند دی-لینک که با نام AC SmartBeam از آن نام می برد. با این حال هم تمام این دستگاه ها با دیگر محصولات 802.11ac سازگار هستند. حتی اگر با عنوان دیگری از آنها یاد شود.

Beamforming پنهان در مقایسه با beamforming آشکار

همه آنچه در بالا گفته شد در واقع Beamforming آشکار است، اما Beamforming پنهان هم به همین شکل عمل می کند.در Beamforming پنهان، یک روتر بی سیم تلاش می کند تا با استفاده از تکنیک های Beamforming موجب تقویت سیگنال های دستگاه های قدیمی تر شود؛ حتی دستگاه هایی که از 802.11ac استفاده نمی کنند.

بر روی کاغذ انتظار می رود که دستگاه های 802.11n/g نیز تغییر شرایط را احساس کنند اما در عمل میزان تغییرات اصلا قابل قیاس با زمانی که دو دستگاه 802.11ac با یکدیگر کار می کنند نیست؛ اما مزایای دیگری دارد. روتر هایی که از Beamforming پنهان پشتیبانی می کنند باید از Beamforming آشکار نیز پشتیبانی کنند. Beamforming پنهان هرچند تأثیر کمی دارد اما برخی از مزایای Beamforming را برای دستگاه های قدیمی به ارمغان می آورد.Beamforming پنهان اغلب یک ویژگی منحصر به هر برند با نام خاص است؛ که از آن به عنوان Beamforming+ نام برده می شود.

در پایان، آیا فناوری Beamforming کارایی دارد؟

این فناوری در حال تبدیل شدن به یک استاندارد برای جدیدترین روترهای بی سیم 802.11ac است مانند روترهای بی سیم سه باند. اگر می توانید یک روتر با قابلیت Beamforming تهیه کنید، تردید نکنید. تنها دلیلی که ممکن است در تصمیم شما تأثیرگذار باشد، پرداخت هزینه بیشتر برای تهیه روتر با این ویژگی است.

اگر هزینه ی خرید یک روتر با فناوری Beamforming بسیار زیاد باشد، ممکن است شما منصرف شوید. این فناوری در صورت استفاده با دستگاه های با استاندارد 802.11ac تأثیر بسیار بهتری خواهد داشت بنابراین دستگاه های قدیمی تر تغییر عملکرد خاصی را احساس نخواهند کرد. با گذشت زمان، Beamforming بر روی دستگاه های ارزان قیمت تر نیز قابل دسترسی خواهد بود و به زودی با افزایش میزان دستگاه های 802.11ac از مزایای این فناوری استفاده بیشتری خواهد شد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>