اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


موتورسیکلت


سیستم خنک سازی موتور سیکلت

در حالت کلی در تمامی وسایل نقلیه از قبیل موتور سیکلت­ ها، خودروهای سنگین و سواری از دو سیستم خنک سازی استفاده می­شود. این دو سیستم عبارتند از:

  • سیستم هوا-خنک.
  • سیستم­ های خنک سازی با مایعات(روغن و آب).

سیستم هوا-خنک

موتور سیکلت­ هایی که سیستم خنک سازی آن­ها از نوع سیستم هوا-خنک می­باشد به دو دسته زیر تقسیم می­شوند:

  • بوبین­ های خشک
  • بوبین­ های غوطه­ ور در روغن

موتور سیکلت­ های بوبین­های خشک

موتور سیکلت ­های بوبین خشک اغلب برای استفاده در سطح شهر به کار می­روند و برای طی حداکثر 60 کیلومتر بر ساعت طراحی گشته ­اند. هزینه تولید این دست از موتور سیکلت­ ها با توجه به شرایطی که دارند بسیار پایین است البته باید اذعان داشت که عمر بسیار کوتاهی هم دارند این در حالیست که هزینه نگهداری آن­ها نیز بالا می­باشد. انجین­ هایی که به بوبین­ های خشک تجهیز شده ­اند محصولاتی هستند که به محیط به خصوصی تعلق دارند به گونه ای که اگر دمای محیط بالای 40 درجه باشد این دست از موتور سیکلت­ ها کارایی خود را از دست خواهند داد.

موتور سیکلت­ های بوبین مایع

این دست از انجین­ های تجهیز شده به سیستم خنک کننده هوا قادر به کار کردن در دمای 60 درجه هم می ­باشند و البته باید گفت که در دمای بالاتر از 60 درجه دیگر قادر به کار کردن نیستند. موتور سیکلت­ های بوبین مایع بر خلاف بوبین­ های خشک قادر به طی کردن مسیر نامحدودی می­باشند. همین امر سبب می­شود تا بتوان از آن­ها در مسیرهای برون شهری هم استفاده کرد. گفتنی است که موتور سیکلت­ های بوبین مایع دارای طول عمر بالایی هستند و هزینه سرویس و نگهداری از آن­ها نیز چندان زیاد نمی­باشد.

سیستم خنک سازی با مایعات(روغن، آب)

انجین­ هایی که به سیستم ­های خنک سازی مایعات تجهیز شده­اند طول عمر بسیار بالاتری دارند و می­توانند در محیطی با شرایط دمایی بالاتر از 100 درجه هم کار کنند. بیشتر موتور سیکلت­ ها و خودروهایی که دارای این نوع سیستم خنک سازی می­باشند می­توانند در ترافیک ­های سنگین و همچنین شرایط آب و هوایی گرم و خشک در مسیرهایی که طولانی می­باشند بدون کوچک ترین مشکلی طی مسیر کنند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>