اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


موتورسیکلت


عیوب شافت هندل

موتورسیکلت وسیله ای مهم برای حمل و نقل محسوب می شود. اگر از این وسیله مراقبت نشود و ایرادات هر یک از قسمت های آن رفع نگردد، موتورسیکلت قادر به ادامه فعالیت خود نخواهد بود.شافت هندل همانند سایر قسمت های موتورسیکلت پس از مدتی کار کردن دچار نقایصی می شود که در جهت رفع این نقایص باید اقدام کرد. عیوب شافت هندل معمولا خیلی زیاد نیست ولی بیشترین اتفاقی که برای آن رخ می دهد این است که برخی مواقع هندل رد می کند.

علت رد کردن هندل چیست ؟

اگر هندل رد بکند عیب از تیز شدن یا ساییده شدن دنده های محرک هندل است. هر گاه این دنده های محرک تیز شوند باعث می شود که هندل رد بکند؛ یعنی موتورسوار هر چقدر هندل بزند و تلاش کند هیچ عکس العملی در موتور به وجود نمی آید. گاهی نیز ممکن است خود این دنده محرک بشکند و در این صورت هندل یک بار عمل می کند و یک بار عمل نمی کند.

علت شکستن فنر هندل ؟

مشکل دیگری که برای شافت هندل اتفاق می افتد ناشی از شکستن فنر هندل است. اگر فنر هندل بشکند، هندل گیر کرده و دیگر بالا نمی آید در واقع کلا هندل عمل نمی کند.در صورت بروز چنین مشکلی باید فنر شکسته شده را بیرون آورد اگر فنر خارج نگردد لای دنده ها می رود.نکته قابل توجه دیگر در رابطه با نحوه جاسازی واشرها است. اگر واشرهای شافت هندل جابجا شوند هندل دچار عیب می شود.

افزون بر موارد مذکور اگر قسمت هایی از خود شافت هندل ساییده شود و یا تیز بکند هندل رد می کند. همچنین اگر هزار خاره شافت هندل ساییده و تیز شود هندل عمل نمی کند. برخی مواقع ممکن است جایی که خود هندل بر روی شافت هزار خاره قرار می گیرد ساییده شود. در این صورت باعث می شود وقتی هندل زده می شود از روی شافت رد و عمل نکند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>