اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

موتورسیکلت

وظیفه گیربکس مهیا ساختن حرکت وسیله نقلیه با دورها و گشتاورهای مختلف است. از آن جایی که این توان و گشتاور در دورهای گوناگون متفاوت می باشد از مجموعه چرخ دنده در گیربکس استفاده می شود تا این حرکت با قدرت مناسب به چرخ ها انتقال یابد. حال اگر قطعات گیربکس با هر گونه مشکلی مواجه شود موتورسیکلت قدرت و توان خود را از دست می دهد.

یکی از این مشکلات رد کردن دنده های گیربکس است که موجب تلف کردن نیروی زیاد برای حرکت دسته دنده در جهت درگیر کردن دنده ها می شود. بد جا رفتن دنده در اثر خشکی میله بندی اهرم دسته دنده و زنگ زدگی آن است.

اگر رد کردن دنده با صدای زیاد چرخ دنده همراه باشد ممکن است ماهک آن دچار آسیب و دنده برنجی های آن ساییده شده باشد. اگر ته میل لنگ خشک باشد باعث می شود در زمان عوض کردن دنده، دنده ها با همدیگر برخورد کنند. عواملی که سبب بد جا رفتن دنده می شوند بر گیر کردن دنده هم تأثیرگذار هستند.

ویژگی های یک باک مناسب برای موتورسیکلت

کمبود روغن گیربکس یا واسکازین در موتورسیکلت می تواند عامل رد کردن دنده های این بخش باشد. اگر روغن گیربکس از سطح معمولی خود پایین بیاید و یا روغن گیربکس نامرغوب و دارای کیفیت مناسب نباشد موجب بد جا رفتن دنده ها خواهد شد. در این صورت لازم است سطح روغن گیربکس را به حد معمولی رساند تا مشکل رفع گردد.

ماهک گیربکس موتورسیکلت

ماهک از قطعاتی است که در گیربکس قرار گرفته و وظیفه جابه جایی کشویی دنده ها را بر عهده دارد. با فعالیت ماهک، این کشویی ها هم حرکت می کند؛ بنابراین اگر این ماهک ها ساییده و آسیب ببینند دنده ها به درستی در محل مناسب خود قرار نمی گیرند. علاوه بر ماهک قطعاتی همچون دنده برنجی ها نیز درون گیربکس جای گرفته اند. اگر این دنده برنجی ها نیز دچار سایش و شکستگی شوند منجر به رد کردن دنده ها می شوند. از دیگر علل بد جا رفتن دنده ها می توان به وجود مشکلاتی همچون ساییدگی و شکستگی در فلایول اشاره کرد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>