اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


موتورسیکلت


صدای زوزه گیربکس موتورسیکلت

گیربکس از اجزای مهم موتورسیکلت است که به طور مداوم در حال چرخش و فعالیت می باشد. با فعالیت زیادی که این سیستم دارد باید توجه داشت بهتر است قطعات آن همیشه مورد رسیدگی و بررسی قرار گیرد تا آسیبی جدی بر موتورسیکلت وارد نشود.

خرابی گیربکس موتورسیکلت

در حقیقت یکی از مشکلات موتورسیکلت ناشی از خرابی گیربکس است که با تولید چندین نوع صدا همراه است. این صداها می تواند شامل مواردی از این قبیل باشد:زوزه کشیدن گیربکس که در صورت آسیب دیدن، ساییدگی، شکسته شدن و یا پریدگی چرخ دنده ها به وجود می آید ممکن است سبب تولید این صدا در گیربکس شود. اگر صدا در حالت خلاص بودن گیربکس به گوش برسد معمولا از هم راستا نبودن موتور و گیربکس است.

افزون بر صدای زوزه، صدای جرینگ جرینگ هم به دلیل خرابی گیربکس موتورسیکلت تولید می شود. تولید این نوع صدا با خرابی هر یک از بلبرینگ ها همراه است. در ابتدا صداهای تولیدی کمتر شنیده می شود ولی با گذشت زمان و حل نکردن این مشکل، صداهای تولیدی بیشتر و سر و صداهای ناهنجاری به گوش خواهد رسید.

طریقه تشخیص دادن صدای زوزه گیربکس موتورسیکلت

نخست باید موتور روشن شود و موتور در حالت خلاص باشد، اگر در موقع گاز دادن صدای زوزه شنیده شود دنده های دیکس ایراد دارد ولی زمانی که صدای زوزه موقع حرکت کردن و دنده زدن موتور به گوش برسد ایراد از گیربکس موتورسیکلت است.

گیربکس از چرخ دنده های گوناگونی تشکیل شده است که هر یک از این قطعات نیرویی را انتقال می دهد. دنده های گیربکس در طی فعالیت باید با روغن گیربکس به طور کامل روغنی شوند تا اصطکاک میان دنده ها کمتر شود. در صورت عدم روغن کاری قطعات گیربکس، کارایی آن مدت زمان کمتری خواهد بود و همچنین فعالیت و عملکرد بهتری در این سیستم مشاهده نمی شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>