اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

موتورسیکلت

برای فیلرگیری در ابتدا باید از میزان دقیق اندازه فیلر سوپاپ های موتور خود مطلع باشید.میزان فاصله فیلر در موتورهای CC110 الی CC250 تک سیلندر، به صورت نرمال بین 0٫06 میلی متر الی 0٫09 میلی متر است، اما اکثر موتورهای طرح هوندا مثل CDI125 یا CG125 و همه موتورهایی که انجین آنها طرح CDI یا CG شرکت هوندا هستند، میزان فیلر آنها 0٫08 میلی متر می باشد.

برای تنظیم فیلرهای مربوط به سوپاپ، ابتدا باید ابزارهای مناسب این کار را تهیه کنید. فروشگاه اینترنتی جاویدان این ابزارها را در اختیار شما قرار می دهد. به یاد داشته باشید که همیشه برای تنظیم فیلر از آچار بکس، آچار فیلر، پیچ گوشتی دوسر و یک انبردست مهیا کنید.

خرید لوازم جانبی انواع موتورسیکلت های ایرانی و خارجی

برای این کار ابتدا هر دو پیچ کاسه بوبین را باز کنید. سپس قالپاق سرسیلنر را باز کرده و با یک آچار بکس، میل لنگ را در سمت عقربه های ساعت حرکت دهید، تا در قسمت پیچ وضعیت میل لنگ حرف T را مشاهده کنید. پس از مشاهده حرف T، نشانی که روی قسمت پیچ وضعیت میل لنگ بر روی کاسه بوبین وجود دارد، باید در یک راستا قرار گیرند.

اندازه گیری میزان لقی سوپاپ

لازم به ذکر است که برای اندازه گیری میزان لقی سوپاپ، به ابزار خاصی نیازی نیست و تنها با دست می توان لقی سوپاپ را اندازه گرفت. پس از آنکه با دست میزان لقی سوپاپ را تست کردید. اگر سوپاپ سفت بود، یک دور کامل دوباره میل لنگ را بچرخانید تا دوباره به علامت T برسد و علامت آن با علامت دریچه وضعیت منطبق شود.

حال پیچ مرتبط با چکش شک که روی سوپاپ قرار گرفته را کمی باز کنید. اکنون تیغه 0٫08میلی متری آچار فیلر را در زیر سوپاپ ها و چکش شک بگذارید و به وسیله پیچ ضامن، فاصله را تنظیم کنید. سپس پیچ مربوط به چکش شک را با انبردست به خوبی سفت نمایید.

پس از سفت کردن، مجددا تیغه فیلر را سرجای خود قرار دهید تا اطمینان پیدا کنید که فاصله تنظیم شده درست است.در انتها هم به ترتیب ابتدا قالباق سرسیلندر و سپس سایر پیچ ها و بخش های دیگر را ببندید. فروشگاه جاویدان به شما تبریک می گوید، کار فیلرگیری تمام شد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>