اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


موتورسیکلت


خراب شدن سری شمع

در طی زمان و استفاده همیشگی از موتورسیکلت، شمع به علت در تماس بودن به شکل مکرر با قطعات دیگر دچار فرسودگی و سایش شده و خراب می شود. لازم به ذکر است که هر قطعه ای که با بخش برقی یک وسیله نقلیه در ارتباط زیادی باشد، مطمئنا زودتر از سایر قطعات دیگر دچار آسیب و خرابی خواهد شد.

معمولا دیر یا زود زدن استارت در موتورسیکلت، موجب ایجاد زمان نامناسب جرقه زدن، عمل احتراق می شود. این امر می تواند در طی زمان باعث آسیب و خرابی شمع ها شده و طول عمر آنها را کم کند.باید بدانید که اگر گاز در موتور بسیار زودتر یا دیرتر داخل محفظه احتراق موتور جمع شود، تمامی فشار برگشتی روی شمع های موتور موتورسیکلت وارد می شود، چون فشار موتور بخش دیگری به غیر از شمع ها برای تخلیه این فشار ندارد.

قدرت کم موتورسیکلت

وجود قدرت کم در موتور موتورسیکلت، می تواند شمع ها را خراب کند. منظور از قدرت کم موتور این است، که کاربراتور در موتور نتواند سرعت لازم را به درون محفظه احتراق وارد کند. بنزین کمی که وارد محفظه احتراق می شود، بسیار شدیدتر و داغ تر می سوزد، زیرا داخل محفظه احتراق مقدار زیادی اکسیژن در مقابل مقدار کمتری سوخت وارد شده است.

این درجه حرارت زیاد می تواند منجربه خم شدن ناگهانی شمع ها و پیچ خوردگی آنها در موتور شود و شمع ها را خراب کرده و یا به آنها آسیب برساند.با توجه به موارد یاد شده، استفاده از بهترین قطعات برای موتورسیکلت و نحوه صحیح استفاده از آنها می تواند عمر قطعات و موتورسیکلت شما را افزایش دهد. فروشگاه جاویدان هم در بحث آموزشی و هم در بخش فروش قطعات باکیفیت همیشه در کنار شما خواهد بود.

خراب شدن سری شمع

در طی زمان و استفاده همیشگی از موتورسیکلت، شمع به علت در تماس بودن به شکل مکرر با قطعات دیگر دچار فرسودگی و سایش شده و خراب می شود. لازم به ذکر است که هر قطعه ای که با بخش برقی یک وسیله نقلیه در ارتباط زیادی باشد، مطمئنا زودتر از سایر قطعات دیگر دچار آسیب و خرابی خواهد شد.معمولا دیر یا زود زدن استارت در موتورسیکلت، موجب ایجاد زمان نامناسب جرقه زدن، عمل احتراق می شود. این امر می تواند در طی زمان باعث آسیب و خرابی شمع ها شده و طول عمر آنها را کم کند.

هدلایت مناسب برای موتورسیکلت شما

خرابی شمع موتورسیکلت باید بدانید که اگر گاز در موتور بسیار زودتر یا دیرتر داخل محفظه احتراق موتور جمع شود، تمامی فشار برگشتی روی شمع های موتور موتورسیکلت وارد می شود، چون فشار موتور بخش دیگری به غیر از شمع ها برای تخلیه این فشار ندارد.

قدرت کم موتورسیکلت

وجود قدرت کم در موتور موتورسیکلت، می تواند شمع ها را خراب کند. منظور از قدرت کم موتور این است، که کاربراتور در موتور نتواند سرعت لازم را به درون محفظه احتراق وارد کند.بنزین کمی که وارد محفظه احتراق می شود، بسیار شدیدتر و داغ تر می سوزد، زیرا داخل محفظه احتراق مقدار زیادی اکسیژن در مقابل مقدار کمتری سوخت وارد شده است. این درجه حرارت زیاد می تواند منجربه خم شدن ناگهانی شمع ها و پیچ خوردگی آنها در موتور شود و شمع ها را خراب کرده و یا به آنها آسیب برساند.

هر چند موقت باید شمع ها را تعویض کرد؟

شمع موتور یکی از قطعات بااهمیت موتورسیکلت است، که نقش زیادی در مدیریت مصرف سوخت و همچنین نحوه عملکرد موتور موتورسیکلت شما دارد. این بخش در موتور وظیفه تولید جرقه و ایجاد اشتعال را در داخل محفظه سیلندر بر عهده دارد.شمع مخلوط هوا و سوخت را که داخل محفظه سیلندر متراکم شده است، مشتعل نموده و آن را به نیروی محرکه تبدیل می کند.

پس از اینکه متوجه علایم خرابی و آسیب شمع موتورسیکلت و نرسیدن نیروی برق به موتور خود شده اید، مسلما به این نکته فکر می کنید که چطور از بروز چنین مسئله ای در آینده جلوگیری کنید. اگر قصد تعویض شمع را دارید، می توانید شمع های باکیفیت و با قیمت مناسب را از فروشگاه جاویدان تهیه کنید.

استارت نخوردن درست موتورسیکلت

ایجاد جرقه های بد و استارت نخوردن درست موتور، می تواند به علت خرابی شمع ها باشد، که این امر نشان دهنده زمان تعویض آنها است. تعویض یا تعمیر شمع می تواند یکی از ارزان قیمت ترین و سریع ترین تعمیرات در موتورسیکلت باشد، که می توان آن را در کمتر از یک ساعت انجام داد. به خاطر داشته باشید که شمع موتور در موتورسیکلت، باید حداقل هر 5 سال یک بار عوض شود. این بدان معنی است که اگر مشکلی تا 5 سال برای شمع ها ایجاد نشد، قبل از این مدت زمان لازم نیست که آنها را تعویض کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>