اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


موتورسیکلت


بررسی باتری موتورسیکلت

باتری های موتورسیکلت، مخصوصا نوع باتری های خشک آنها، طول عمری در حدود 3 تا 5 سال دارند، که این مسئله با توجه به شرایط و چگونگی استفاده از آن می تواند کمی تغییر کند.معمولا مهم ترین عاملی که موجب خرابی باتری ها می شود، شارژ کردن بیش از حد ظرفیت باتری می باشد.

این مسئله معمولا به علت استفاده از شارژرهای غیراستاندارد یا قراردادن بیش از اندازه باتری در زیر شارژ اتفاق می افتد.این امر سبب کاهش طول عمر باتری و کم شدن کارایی آن می شود. بنابراین، برای جلوگیری از این مسئله بهتر است که از شارژر باتری با قطع کن خودکار جریان، استفاده کنید.

خرید باتری اتمی 12 ولت برای موتورسیکلت هوندا

سلامت باتری را می توان به دو روش آزمایش کرد. در ابتدا می توان با توجه به ظاهر باتری خرابی و یا عیوب آن را دید. مسلما وجود هرگونه تورم یا تغییر ظاهری در باتری، نشان دهنده خرابی آن است.معمولا باتری ها تنها به علت شارژ زیاد دچار تورم می شوند. روش دوم، انداگرفتن اندازه ولتاژ مدار باز در باتری است. در صورتی که ولتاژ مدار باز در باتری بیشتر از مقدار ولتاژ نامی باتری باشد، این امر نشان دهنده عدم سلامت باتری است.

آزمایش باتری خشک

برای این کار، به عنوان راهی آسان می توان برای آزمایش باتری خشک، ابتدا ولتاژ اولیه باتری را اندازه گرفت. معمولا شارژ کامل باتری های 12 ولتی در حدود 12٫5 ولت می باشد.سپس به وسیله یک مقاومت، المنت یا لامپ، مقداری جریان را از باتری کشیده و لحظه ای صبر می کنیم.

در این هنگام ولتاژ باتری را نگاه می کنیم، در صورتی که افت ولتاژ سریع رخ دهد و ولتاژ باتری در هنگام جریان کشیدن به زیر 12 ولت برود، باتری موتورسیکلت شما ایراد دارد.ولی اگر در طی زمان ولتاژ باتری چیزی بین 12٫2 تا 12٫3 ولت ثابت باشد و حتی پش از طی چند ثانیه چند دهم نیز به ولتاژ اضافه گردد، باتری سالم است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>