اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

موتورسیکلت

باتری موتورسیکلت یکی از اجزای مهم موتور سیکلت می باشد، که نقش اصلی در کارکرد موتور و برق رسانی به آن را بر عهده دارد.موتورسیکلت دارای باتری کوچکی است که بیشتر اوقات 12 ولتی است.این باتری ها در دو نوع اسیدی و اتمی در بازار یافت می شوند. نوع اسیدی آن معمولا از اسید سولفوریک تشکیل شده و نوع اتمی آن به باتری خشک معروف است.

باتری هم مثل سایر قطعات به مرور کارایی لازم خود را از دست می دهد. برای نگهداری بهینه آن باید سعی شود، در هنگام عدم استفاده چند روزه از موتورسیکلت، سوکت باتری ها جدا شده تا مدار آن قطع شود.این کار در افزایش عمر باتری کمک زیادی می کند. باتری موتور سیکلت توسط وسیله ای به نام شارژر، شارژ می شود.این شارژر به این شکل عمل می کند، که به بوبین موتور سیکلت وصل شده و با چرخش انجین، باتری شارژ می شود.

علت خرابی زود هنگام باتری موتورسیکلت ؟

نکته حایز اهمیت اینجا است که، در برخی از باتری ها پس از شارژ کردن باتری موتورسیکلت، این اتصال قطع نشده و باتری شارژ شده، دایما در حال شارژ باقی می ماند.این مسئله باعث خرابی زود هنگام باتری موتورسیکلت می شود.

اما با ورود شارژرهای اتوماتیک این موضوع حل شده و باتری پس از شارژ کامل دیگر شارژ نمی شود. مسلما این مسئله باعث افزایش طول عمر باتری می شود. توصیه می شود، هنگامی که باتری نو خریداری کرده اید، ابتدا بدون اتصال به شارژر از آن استفاده کرده تا شارژ آن کمی خالی شود و سپس نسبت به شارژ کامل آن اقدام کنید.

به طور کل بهترین جریان شارژ، یک سوم جریان نامی باتری است و اگر بیشتر از این مقدار جریان به باتری وصل شود، باتری را دچار آسیب می کند.به یاد داشته باشید که باتری موتورسیکلت خود را هیچ گاه اتصال کوتاه نکنید، چون این کار باعث آسیب شدید به باتری موتورسیکلت شما می شود و حتی ممکن است باتری را منفجر کند.نکته دیگر که خوب است به یاد داشته باشید این موضوع است که، سعی کنید از سوکت های برنجی برای باتری موتورسیکلت خود استفاده کنید.

برای افزایش طول عمر باتری نیز، در هنگامی که از موتور سیکلت خود استفاده نمی کنید، سعی کنید آن را زیر سایه بان و به دور از تابش مستقیم نور آفتاب قرار دهید. چون تابش مستقیم آفتاب ممکن است باعث ایجاد ترک بر روی باتری و یا حتی انفجار آن شود.

با توجه به نکات مهمی که بیان شد، خرید باتری خوب و قابل قبول، با تمام ویژگی های یک باتری مناسب برای موتورسیکلت شما، می تواند از اهمیت زیادی برخوردار باشد.به همین دلیل وب سایت جاویدان، بهترین باتری های موتورسیکلت را با قابلیت های مختلف و قیمت های مناسب در اختیار شما قرار می دهد، تا بتوانید با حداقل قیمت بهترین کیفیت را برای باتری خود در نظر گرفته و آن را خریداری نمایید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>