اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

مرغداری

کنترل نور دهی در پرورش پولت از اهمیت بسزایی برخوردار است.دریافت نور نه تنها از راه چشم بلکه توسط پوست، تاج، ریش و پر در روند تولید تأثیر می گذارد.نور قرمز (طول موج بلند) بهتر از نورهای مصنوعی با طول موج کوتاه وارد مغز می گردد.

شدت نور را می توان به طور مصنوعی و یا طبیعی تغییر داد.نور روزانه لازم برای پرورش پولت باید از حد اقل آستانه مورد نظر پرورش بیشتر باشد.حداقل آستانه به طور دقیق مشخص نگردیده ولیکن نور حد اقل 5-2 لامپ توصیه می شود.

به طور کلی پاسخ پولت های یک سالن به نور یکسان نبوده واین اثر هنگام وزن کشی پولت ها نمایان می گردد.باید توجه داشت که شدت نور بایستی به نحوی باشد که پولت ها حداقل، شدت نور آستانه را دریافت کند.استفاده از خاموشی در پرورش پولت امری عمومی بوده که در دوره تولید با ازدیاد نور دهی وبا هدف افزایش تولید تخم مرغ انجام می شود.

در غیر این صورت، مرغ نسبت به تحریک نوری در دوره تولید جواب مناسبی نخواهد داد.با انجام مدیریت نور دهی صصیح ضمن بلوغ جنسی به موقع در پرورش مرغ، تولید تخم مرغ هم به حد کافی خواهد رسید.در پرورش پولت 16ساعت خاموشی و8ساعت نور دهی به صورت طبیعی و یا مصنوعی در نظر گرفته می شود.

از سال 1980نور دهی طبیعی در هنگام استفاده از روش خاموشی بایستی مانع نفوذ هر نوری به سالن گردید.در غیر این صورت عملکرد کاهش می یابد.بهترین راه ممکن، خاموش کردن کل لامپ ها در هنگام خاموشی واستفاده ازنور طبیعی با بالا بردن پنجره ها هنگام نور دهی می باشد.

هنگام خاموشی هیچ کس نباید وارد سالن شود، روشن کردن چراغ حتی برای زمان کوتاهی، مخصوصا در8 هفته آخر پرورش سیستم نور دهی را دچار اختلال می کند.تغییر وسایل دان خوری و یا جمع آوری لاشه فقط هنگام نور دهی انجام می گیرد.

در صورت استفاده از نور مصنوعی در سالن پرورش، لامپ های کثیف و یا هر عاملی که سبب کاهش شدت نور شود می تواند مسئله ساز باشد.همچنین هنگام تعویض لامپ های سوخته، از لامپ های با شدت نور دهی یکسان استفاده گردد.مدیریت صحیح و قاطع برای اجرای خاموشی
صحیح در دوره پرورش و تولید بسیار مهم می باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>