اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کشاورزی

کولتیواتورها در دو نوع دیزلی یا (گازوئیلی) و بنزینی می باشند. کاربرد نوع بنزینی آن برای زمین های کوچک و نوع دیزلی آن برای زمین های وسیع مورد استفاده قرارمی گیرد. سوخت کولتیواتور دیزلی گازوئیل است.که با توجه به قدرت بالا و کارایی مناسبی که دارد از مصرف سوخت پایینی برخوردار است. این دستگاه درمدلها و قدرت های مختلف موجود می باشد.

نوع بنزینی آن از 5.5 تا 7 اسب بخار و نوع دیزلی (گازوئیلی) آن با قدرت های 7 اسب بخار تا 9.5 اسب بخار (10 اسب بخار) موجود می باشد. کولتیواتو از قدرت و راندمان بالایی برخوردار است و حمل و نقل ان بسیار آسان می باشد و با نصب انواع موتور وگیربوکس دارای قدرت وکیفیت متفاوتی است.

کاربری کلتیواتور

بر حسب نیاز و کاربری های متفاوت، کشاورزان و باغداران می توانند با اضافه کردن ادوات مختلف به کولتیواتور نوع کاربری آن را تغییر دهند.ادواتی مانند بارکشی با نصب تریلر، سمپاشی با نصب پمپ سمپاش، آب کشی با نصب پمپ آب، وجین زنی و سله شکنی، خاک ورزی و تیغ زنی و تسطیح خاک درباغات، خیش، نهر کن و گاو آهن که نوع کاربری کولتیواتور را تغییر می دهد.

تیغه های این دستگاه بسیار مقاوم بوده و در صورت نیاز می توان با ان زمین را شخم زد. بر اساس نوع دستگاه می توان عرض و عمق شخم متفاوتی را به دست آورد. عرض و عمق شخم مطلوب به مساحت، نوع خاک و انتخاب صحیح کولتیواتور وابسته است. کولتیواتورهایی با حداکثر 40 تیغه روتیواتور بیشترین عرض شخم ممکن را می توانند به وجود آورند.

کولتیواتورها در دو مدل استارتی و هندلی وجود دارد.در مدل استارتی باطری ها، آمپرهای متفاوتی مانند 18، 24 و 36 وات دارند. و نوع هندلی ان با کشیدن طناب هندل روشن می شود. کولتیواتور چرخ های متفاوتی نیز دارد که بر مبنای کاربرد می توان انتخاب نمود. چرخ ها در مدل های 8-400، 10-400 و 12- 500 می باشد.

طراحی تیغه ها و و نوسازی و بهسازی مدرن، جهت کار آماده سازی زمین در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال، شخم زدن در کشاورزی که یکی از سخت ترین مراحل آماده سازی خاک است غالباً با مدلهای دیزلی قدرتمندی مانند تیلر کولتیواتور دیزلی انجام می گردد. تیلر کولتیواتور بسته به نیاز کاربران، انواع مختلفی دارد که سه نمونه کلی از آن را بررسی می کنیم:

تیلر کولتیواتور دیزلی

این نوع تیلر دارای پیشرانه است و از گازوئیل به عنوان سوخت استفاده می کند. نکته در مورد این نوع تیلر کولتیواتور شباهت ظاهر و موقعیت اپراتورهای آنها است. محل قرارگیری اجزایی مانند اگزوز، مخزن و استارت در اکثر آنها مشترک است. این نوع تیلر کولتیواتور بیشتر برای شخم زدن مناطق وسیع کاربرد دارد زیرا جابه جایی آنها راحت تر است.

کولتیواتور دیزلی برای عملیات خاک ورزی، پرورش شالیزار و حمل و نقل محصولات کشاورزی استفاده می شود. فرمان این دستگاه قابلیت چرخش 360 درجه را دارد این نوع دستگاه سرعت و قدرت بسیار بالایی دارد که این مسئله از مزایای آن محسوب می شود. این دستگاه با هندل زدن روشن می شود.

تیلر کولتیواتور بنزینی

تیلر کولتیواتور بنزینی از نظر نحوه عملکرد شباهت زیادی به مدل دیزلی دارد اما سوخت مصرفی ان متفاوت است. این نوع کولتیواتور جهت شخم زدن زمین هایی در مقیاس کوچک ترکاربرد دارد. توان آن بین 5 الی 12 وات می باشد و در اراضی و باغ های کوچک از ان استفاده می شود. کولتیواتور بنزینی با هندل روشن می شود. ارتفاع فرمان آن قابل تنظیم بوده و بیشتر در اراضی شیب دار استفاده می گردد. سیستم انتقال قدرت کولتیواتور بنزینی اغلب گیربکسی است.

تیلر کولتیواتور دستی

در این نوع تیلر از موتور برای پیشرانه پره ها استفاده نمی شود و در عوض چرخش پره ها، با کمک نیروی دست انجام می کردد.به این صورت که یکی از تیغه ها برای حذف علف های هرز از سطح خاک استفاده می شود و چندین تیغه دیگر نیز می چرخند تا هوای کافی برای رسیدن به خاک فراهم گردد. کولتیواتور های دستی، معمولا در مناطق صعب العبور مورد استفاده قرار می گیرند. این وسیله دارای یک تیغه فولادی برای وجین علف های هرز و 3 عدد تیغه گالوانیزه برای هوا دهی است. از این مدل کولتیواتور برای اطراف تنه درخت که دسترسی به آن نداریم و استفاده از کولتیواتورهای چرخ دار در آنجا غیرممکن است استفاده می کنند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>