اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تجهیزات روشنایی

در دنیای امروزه، چراغ پنلی ال ای دی (LED) یکی از پرکاربردترین محصولات روشنایی در فضاهای داخلی و گاهی درفضاهای بیرونی است. در نورپردازی فضاها تجهیزات و ادوات گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند و کمپانی های زیادی مبادرت به طراحی و تولید محصولات روشنایی می کنند، در ایران هم مشابه بقیه کشورهای دنیا شرکت های متعددی در صنعت روشنایی فعالیت تولیدی دارند و گرچه خیلی از شرکت ها به صورت خاص برروی ساخت محصولات تخصصی متمرکز هستند ولی در لیست چراغ های تولیدی اکثر آنها انواع پنل ال ای دی به چشم می خورد.

انواع چراغ پنلی ال ای دی

چراغ های ال ای دی، نوعی از تجهیزات روشنایی هستند که جایگزین محصولات قدیمی شده اند. پنل LED با توجه به تعدد ال ای دی و همچنین نوع چیدمان آنها در داخل ساختار خود نسبت به سایر چراغ ها، نوربیشتر و پخش نور یکنواخت تری دارند. با توجه به پارامترهایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم این محصول انواع گوناگونی دارد. تفاوت و تنوع در مدل های پنل های LED با توجه به ویژگی های فنی و نوری این محصول و همچنین نیاز بازاربه وجود آمده است:

  • تکنولوژی روشنایی و نوع لامپ چراغ
  • توان و رنگ نورچراغ
  • جنس اجزای چراغ
  • نوع نصب چراغ
  • شکل و سایز چراغ
  • کاربری محل نصب چراغ

تکنولوژی روشنایی و نوع لامپ چراغ

ال ای دی (LED) که مخفف کلمه (Light Emitting Diode) است، به معنی دیود نور افشان می باشد. تکنولوژی که در اواسط قرن 20 ابداع شد و به بیانی ساده با عبور دادن جریان الکتریکی از دیودها، این قطعات نور تولید می کنند.دیودها قطعات جامدی با طول عمر زیاد (حدود 50 هزار ساعت) هستند که بازده نوری بین 74 تا 120 لومن بر وات را دارا می باشند (یعنی چند برابر سایر لامپ ها) و در هنگام عبور جریان، حرارت بسیار کمی تولید می کنند که توسط مبدل حرارتی (Heat sink) خنک می شود و درضمن مصرف برق بسیار کمی دارند. تمام مواردی که گفته شد، باعث محبوبیت این محصول برای بازار مصرف شده است. اما در ادامه به صورت اختصار به این مورد اشاره می شود که خانواده ال ای دی دارای دو زیر مجموعه به نام های SMD و COB هستند.

این دو دارای تکنولوژی ساخت متفاوتی هستند که در نتیجه باعث تفاوت در ساختار تولید نوری آنها می شود. COBها دارای ابعاد کوچک تر هستند اما با این وجود دارای راندمان نوری بالاترنسبت به هم خانواده خود هستند. لامپ های COB دارای پرتاب نور متمرکز تری می باشند اما لامپ های SMD دارای پخش نور بهتری هستند. بنابراین در مواردی که پخش نور بیشتر مد نظر است می توان از پنل هایی با تکنولوژی SMD و در پروژه هایی که دارای ارتفاع نصب بالا و در نتیجه نیاز به پرتاب نور بیشتر و متمرکز تر است، از لامپ های COB استفاده شود.

توان و رنگ نور چراغ

یکی از محبوبیت های محصول LED پنلی تنوع بسیار زیاد در توان چراغ می باشد. این تجهیزات در اشکال و سایزهای گوناگون دارای توان های مختلف هستند که این موضوع قدرت مانور طراحان نورپردازی را در راستای استفاده از این محصول در فضاهای متعدد زیاد کرده است. همچنین تا چندین سال پیش محصولات ال ای دی در دو رنگ آفتابی (3000 کلوین و پایین تر) و مهتابی (5000 کلوین و بالاتر) تولید و ارائه می شدند، بنابراین در مواقعی که به دلایل فنی و یا حتی بر اساس سلیقه به نور میانه (حدود 4000 -4500) نیاز بود، ناگزیر تجهیزات در هر دو رنگ نوری و به تعداد مساوی به کار برده می شد، اما در بازار فعلی، اکثر شرکت های تولید کننده، پنل های ال ای دی با رنگ نوری سومی تحت عنوان طبیعی (یخی) ساخته و عرضه می کنند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>