اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تجهیزات روشنایی

صنعت تولید تجهیزات روشنایی پیشرفت سریع و چشمگیری داشته است. در این میان تکنولوژی LED با استقبال و توجه بسیاری رو به رو شده اند و در انواع نورپردازی از آن ها استفاده می شود.یک از انواع چراغ های ال ای دی که کاربرد بسیاری دارند و در فضاهای مختلف می توان از آن ها استفاده کرد، پنل ال ای دی 60*60 است. مهم ترین دلیل استقبال از این نوع روشنایی این است که مصرف انرژی آن کم است و در عین حال می تواند روشنایی مناسبی را در محیط منتشر سازد. در این مطلب می خواهیم از پنل LED و ساختار آن بگوییم.

اجزای پنل ال ای دی کدامند؟

تکنولوژی پنل LED برای نورپردازی از سایر چراغ ها متفاوت است. در آن نسبت به سایر لامپ ها، تراشه های بیشتری وجود دارد و نور بیشتری تولید می کند. البته این پنل معمولاً در ابعاد بزرگ تولید می شود و به صورت پنل های 60 در 60 که می توانند جهت تامین روشنایی محیط های بزرگ مورد استفاده قرار گیرند.

انعطاف در طراحی، کیفیت نور، عمر طولانی و استفاده شبانه روزی، رنگ های متنوع و سازگاری با نرم افزارهای مختلف از ویژگی های مثبت آن است.شاید برای تان جالب باشد که بدانید این نوع نورپردازی از چه اجزایی تشکیل شده است. در ادامه از ساختار و اجزای تشکیل دهنده پنل LED می گوییم.

قاب پنل ال ای دی

قاب پنل LED معمولاً از آلومینیوم ساخته می شود. آلومینیومی که بسیار سبک است و با آخرین تکنولوژی ساخته شده است. جلوی نشت نور و گرما را می گیرد. از PVC هم برای ساختن قاب پنل LED استفاده می شود، چون هزینه کمتری دارد و ایمن تر است.

صفحه راهنمای پنل LED

صفحه راهنما از بخش های اصلی و مهم پنل است که نور را هدایت می کند و کیفیت نور به عملکرد آن بستگی دارد. کلید اصلی آن باید با کیفیت خوب تولید شود؛ چون اگر ضعیف طراحی شده باشد، نور یکنواخت نمی تابد.

دیفیوزر پنل LED

لایه مهم دیگر پنل LED دیفیوزر چراغ است. این بخش از پنل نور را به صورت یکنواخت، توزیع و منتشر می کند.

صفحه بازتابنده نور پنل LED

صفحه هدایت کننده یا بازتاباننده نور حالت جامد دارد و اثر شگفت انگیزی روی کیفیت روشنایی و می گذارد. صفحه انعکاسی پنل LED از مواد نانوتکنولوژی ساخته می شود و انعکاس را به نود درصد می رساند.

منبع روشنایی پنل LED

مشخص ترین و عمومی ترین بخش پنل LED لامپ های آن است. در این بخش از تکنولوژی معمول LED به عنوان منبع تولید نور در پنل استفاده شده است.

تأمین کننده توان پنل LED

پنل های LED سیستم درایور LED دارند. این سیستم باعث می شود جریان یکنواخت و ثابت انرژی برای لامپ ساخته شود که دو نوع عایق شده و بدون عایق دارند. درایور پنل LED از بیرون قاب پنل تراشه های LED و SMD را تغذیه می کنند.

تجهیزات نصب پنل LED

برای نصب انواع پنل های LED از قلاب ها، زنجیرهای معلق، پیچ و… استفاده می شود.پنل ال ای دی یا همان پنل های 60×60 می تواند جایگزین خوبی برای لامپ های فلورسنت و انواع دیگر روشنایی شود. با این کار هم در مصرف برق صرفه جویی می شود و هم هزینه های تعمیر و نگهداری پایین می آید. چون پنل LED برای استفاده طولانی مدت در طول شبانه روز بسیار مناسب است و عمر آن از سایر انواع نورپردازی بیشتر است.

در انتخاب پنلLED باید به رنگ و میزان گرمای رنگ محیط و تناسب آن با لامپ ها توجه کرد. همچنین باید وسعت فضایی که برای آن در نظر گرفته شده بررسی شود و متناسب با گستره مورد نظر از این نوع روشنایی استفاده شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>