اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تجهیزات روشنایی

شهرها هر روز شلوغ تر می شوند و به همین نسبت تعداد خانه ها افزایش پیدا می کند. در هر خانه ای تعداد زیادی وسایل برقی وجود دارد. به صورت واضح از برآیند این موارد ممکن است در فرایند توزیع برق به این تعداد روز افزون مشترکین نقصان های پیش بیاید. با این وصف ولتاژ برق شهری نسبت به 220 ولت استاندارد ممکن است دچار نوسان بشود.

این نوسانات ناگهانی و اجتناب ناپذیر می تواند به راحتی قسمت های حساسی از وسایل برقی خانه ها را دچار آسیب نماید. برای نمونه ممکن است همین نوسانات موتور و یا کمپرسور و یا حتی پاور یک دستگاه برقی را به شدت دچار آسیب گرداند. بنابراین برای جلوگیری از این آسیب های جدی نیاز به یک تمهید محافظتی برای دستگاه های برقی به خوبی حس می شود.

وسایلی مثل تلویزیون ها، وسایل و تجهیزات پزشکی و یا سیستم های روشنایی و یا یخچال ها و لباسشویی و سایر وسایل برقی داخل هر خانه. به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی این وسایل در هنگام نوسانات برقی باید از یک استبلایزر بهره گرفت.

یک استبلایزر چه تفاوتی با یک محافظ معمولی دارد؟

یک دستگاه محافظ ساده تنها دارای یک برد الکترونیکی است که در صورت نوسانات در برق شهری این قابلیت را دارد که برق را در موارد اضطراری قطع نماید. همچنین هنگامی که مجددا برق به جریان ها باز می گردد با استفاده از مدار تاخیر از آسیب دیدگی وسایل برقی جلوگیری می نماید. اما امروزه دیگر این سازوکار از امنیت و کیفیت مطلوبی برخوردار نخواهد بود.

اما در مقابل استبلایزر دستگاهی است که به جای قطع برق در هنگام نوسانات در واقع این نوسانات ولتاژی را در یک محدوده معین ثابت و اصلاح می کند. امروزه استبلایزرها محافظ هایی بسیار مطمئن هستند که در ادامه به چند ویژگی مهم آن ها اشاره می نماییم.

ثابت نگه داشتن برق شهر

همانطور که گفتیم برق شهر دارای نوسانات است. استبلایزرها می توانند این نوسانات را کنترل و در ولتاژی ثابت نگه دارند و از این طریق عمر و کارایی بیشتری را برای وسایل برقی تضمین نمایند.

فرار از اتصال کوتاه

حالا باید در نظر بگیریم که اگر احیانا در خود دستگاه استبلایزر اشکالاتی پیش آمد کرد، واکنش این دستگاه چگونه خواهد بود. توضیح اینکه چنانچه به دلایلی گوناگون یک اتصاال در خروجی ها و یا مدارهای داخلی یک دستگاه استبلایزر رخ بدهد بلافاصله دستگاه به شکلی اتوماتیک و به وسیله عضوی به نام میکروکنترلر خروجی مد نظر را قطع می نماید و نمی گذارد نقصانی متوجه کاربران وسایل برقی بشود.

بهینه کردن مصرف برق

سازوکار دستگاه های برقی توسط نوسان ولتاژ، به ویژه افت ولتاژ برق شهری دچار مشکلات عدیده شده و همچنین بازدهی و عمر مفید دستگاه با خطر مواجه می گردد. از طرفی این افت ولتاژ ناگهانی سبب کاهش دور گردش الکتروموتور دستگاه برقی می گردد و در نهایت این عضو بیش از حد گرم می شود و به همین ترتیب میزان انرژی نیز افزایش پیدا می کند و در نهایت سبب افزایش مصرف برق می شود.

حال اینکه با توجه به توضیخاتی که در بالا داده شد استبلایزرها یا انواع ترانس اتوماتیک با سازوکاری که دارند و با جلوگیری از افت ولتاژ در وسایل برقی مانع چنین هدر رفتن انرژی خواهند شد. در این مقاله به صورت کلی با کارکرد و تعریف دستگاه استابلایزر یا ترانس اتوماتیک آشنا شدید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>