اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پی وی سی

همان طور که می دانید PVC یکی از مواد پر کاربرد در صنعت، به ویژه تولید تجهیزات و لوازم صنعت برق است. بسیاری از مواد تشکیل دهنده مهم سیم ها و کابل های برق PVC هستند. شاید برای شما هم سؤال پیش آمده باشد که چرا PVC در صنعت این همه پرکاربرد است. در این مطلب می خواهیم از PVC و مزایای استفاده از آن و البته نگرانی هایی که درباره آن وجود دارد، بگوییم. شاید برای شما هم راهگشا باشد!

Polyvinyl Chloride پلاستیک سختی است که با اضافه کردن مواد روان کننده، نرم و انعطاف پذیر می شود. موارد استفاده بسیاری دارد و بیشترین استفاده آن در تولید فتالیت است که از مهم ترین و باارزش ترین محصولات پتروشیمی است. با این حال PVC ارزان است و به راحتی سرهم بندی می شود و برای ساخت لوله و اتصالات برق نیز کاربرد گسترده ای دارد. ن

خستین بار در سال 1835 هنری ویکتور رگنالت و در 1872 اوگن بومان به صورت اتفاقی با پلیمر روبه رو شدند؛ زمانی که ماده جامد سفیدرنگی که داخل فلاسک وینیل کلراید بود در معرض نور آفتاب قرار گرفت. قبل از قرن بیستم، ایوان استرا میسلنسکی، شیمیدان روسی و فریتز کلیت از کمپانی گریشم الکترون شیمی آلمان، تلاش کردند PVC را در محصولات تجاری استفاده کنند. مشکلاتی در فرایند سختی و شکنندگی پلیمر تلاش هایشان را بی سرانجام گذاشت!

در سال 1926 والدو سیمون، از بی اف گودریچ، توانست روشی را برای نرم کردن PVC از طریق مخلوط کردن آن با افزودنی های گوناگون توسعه دهد. او ماده ای انعطاف پذیر تولید کرد که به سادگی در فرایندها و استفاده های تجاری گسترش پیدا کرد.

کاربردهای PVC و نگرانی های محیط زیستی

همان طور که گفتیم استفاده از PVC به سرعت در صنایع گسترش یافت و در موقعیت های بسیاری استفاده شد که عبارت اند از: کارت های مغناطیسی، وینیل سایدینگ، برش عمودی پنجره ها، صفحه های گرامافون، لوله پی وی سی، لوله کشی، کانال و لوازم نصب کردنی، کیف های ارزان قیمت، پنجره های تاریک، در شکل نرم آن برای لباس، اثاثیه یا لوازم داخلی مانند پرده، کف سازی و ساختن سقف، پوسته کابل های الکتریکی، توپ های بازی سبک وزن، لوله کشی آب و فاضلاب و….

در اواخر 1960 دکتر جان گریچ و دکتر موریس جانسون اولین کسانی بودند که PVC را روی کارگران دایره پلیمریزاسیون، در بی اف گودریچ آزمایش کردند و به سرطان زایی آن برای انسان پی بردند. باور کلی این است که بیشتر محصولات وینیلی اگر درست مصرف شوند، ضرری ندارند. اما به هر حال افزودنی ها و نرم کننده ها ممکن است از اشیای وینیلی نشت کنند. از PVC اسباب بازی های نرم برای نوزادان تهیه می شود که این امر نیز موجبات نگرانی از آسیب زابودن این ماده را گسترش می دهد.

محصولات PVC در صورت سوختن یا دفن شدن به صورت مضر نفوذ می کنند. در ژانویه 2003 اتحادیه اروپا شش نوع فتالیت نرم کننده در اسباب بازی ها را تحریم کرد. در سال 2006 کمیسیون امنیتی محصولات مصرفی آمریکا این تحریم را انکار کرد اما بیشتر کمپانی ها تولید اسباب بازی های PVC را برای نوزادان متوقف کردند. اخیراً PVC در ساختمان سازی جایگزین مواد سنتی مانند چوب، سیمان و سفال شده است. اما همچنان نگرانی های محیط زیستی درباره آن ادامه دارد.

به طور کلی پیشرفت های بشر اغلب با صدمه به محیط زیست و طبیعت همراه بوده است. وانگهی اخیراً در تولیدات صنعتی بیشتر به این موضوع توجه می شود و محصولاتی تولید می شوند که برای طبیعت خطری نداشته یا دست کم خطر کمتری داشته باشند. شاید این نوآوری ها در صنعت تولید PVC هم اتفاق بیفتند و این محصول به گونه ای تولید شود که نگرانی های محیط زیستی درباره آن کمرنگ شوند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>