اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

تجهیزات روشنایی

درباره سرطان زا بودن لامپ های ال ای دی، ایده های متنوعی در میان کاربران وجود دارد اما آن طور که محققان گفته اند علت اصلی سرطان زا بودن هر گونه منبع نوری قرار گرفتن در معرض تابش اشعه فرابنفش و البته مواد شیمیایی خطرناک به کار رفته در درون آن ها است. طی گزارشی در یک مجله معتبر این طور بیان شده است:

از آن جا که لامپ های ال ای دی دارای جیوه هستند بنابراین در دسته بندی منابع نوری سبز قرار نمی گیرند از طرف دیگر به دلیل راندمان بالای آن ها در منتشر نمودن نور و در عین حال پایین بودن میزان مصرف انرژی، لامپ های ال ای دی می توانند به راحتی با لامپ های کم مصرف دیگر رقابت نمایند.

وجود سرب و آرسنیک در لامپ های ال ای دی

در اینجا به بررسی مطالعه دیگری که در این زمینه صورت گرفته است می پردازیم. این مطالعه در مجله علوم و تکنولوژی محیط زیست امریکا صورت گرفته است. نتایج این مطالعه نشان می دهد ال ای دی ها حاوی مواد سمی مانند سرب و آرسنیک هستند. این تحقیق در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است و از طریق آزمایش هایی به بررسی لامپ های ال ای دی، چراغ های تزئینی و چراغ های راهنمایی و چراغ های ترمز خودروها پرداخته شده است.

در نهایت نتایج این تحقیق به این صورت بیان شده است که لامپ های ال ای دی قرمز رنگ، حدود 8 برابر سرب بیشتری را نسبت به انواع دیگر این نوع لامپ ها تولید می کنند. در عین حال لامپ های ال ای دی سفید رنگ دارای حداقل میزان سرب می باشند.

در ادامه این تحقیق این طور بیان شده است که نیکل در قیاس با دیگر فلزات سنگین به کار رفته در این نوع لامپ ها سبب ایجاد واکنش های حساسیت زای بیشتری در یک پنجم کاربران می گردد. در ضمن فلز مس نیز که از دیگر فلزات سنگین به کار رفته در این لامپ ها می باشد به عنوان تهدیدی برای محیط زیست محسوب می گردد و بقایای آن می تواند در صورت ورود به آب ها می تواند آبزیان را دچار مسمومیت نماید.

خطر شکسته شدن لامپ های ال ای دی و نحوه صحیح مواجهه با این اتفاق

احتمال شکسته شدن انواع لامپ ال ای دی همواره وجود دارد. محققان در این باره می گویند شکستن و بازکردن این نوع لامپ ها و تنفس دود و بخار ناشی از آن ها سبب بروز سرطان نمی شود اما در عین حال موارد سمی موجود در آن ها بیماری های جدی ای را در فرد ایجاد می نمایند.

به همین جهت چنانچه در حال تمیز کردن لامپ های ال ای دی ناگهان لامپ شکست حتما باید به عنوان یک زباله خطرناک به شمار بیاید و بنابراین برای تمیز کردن آن از دستکش استفاده نمایید. در ادامه باید تشریح کنیم که تمیز کردن زباله های یک لامپ ال ای دی نیاز به مراقبت و احتیاط جدی وجود دارد. و حتما باید از لباس های مخصوص قرمز رنگ استفاده بشود.

شکسته شدن لامپ ال ای دی

در ضمن کارشناسان محیط زیست نیز در این باره معتقدند زباله این نوع لامپ ها باید حتما به صورتی جداگانه جمع آوری و دفن گردد. همچنین این محققان توصیه کرده اند کارخانه های تولید این نوع لامپ ها با کاهش غلظت فلزات سنگین در روند ساخت محصولات خود می توانند در حفظ سلامت کاربران و محیط زیست تأثیر به سزایی داشته باشند. با این وصف انتظار می رود کاربران لامپ های ال ای دی نیز با توجه و دقت نظر به نکات گفته شده در مقاله فوق بیش از پیش به سلامتی خود و محیط زیست پیرامون خود توجه داشته باشند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>