اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تجهیزات روشنایی

این که لامپ های ال ای دی می توانند برای نور خورشید یک جایگزین محسوب بشوند یا نه از جمله پرسش های پیرامون این نوع از لامپ ها است. اصولا تفاوت هایی مابین نور خورشید و نور لامپ ال ای دی وجود دارد. یکی از مهم ترین این تفاوت ها این است که نور لامپ ال ای دی در محدوده قرمز و آبی طیف نورها، نمی تواند به اندازه خورشید انرژی از خود ساطع کند.

به طور کلی خورشید، مشعل و البته لامپ ها انرژی را در قالب ذراتی که فوتون نام دارند آزاد می کنند.در این سه مورد ذکر شده فوتون های خورشید محصول گذاخت هسته ای هستند. مشعل از یک واکنش شیمیایی برای سوختن استفاده می نماید و لامپ نیز نیروی الکتریسیته را به فوتون ها تبدیل می کند.

مقایسه جزییات نور خورشید و نور لامپ های ال ای دی

اصولا میزان انرژی ساطع شده از خورشید بسیار وسیع است، با این وصف باید اشاره نماییم که نوری که از طرف خورشید ساطع می گردد با نور لامپ خیابانی از جهت دیگری نیز دارای تفاوت است. بیشتر نور یک لامپ در محدوده قرمز و آبی طیف نورها ظاهر می شود و نمی تواند به اندازه خورشید انرژی ساطع نماید و یا به عبارت دیگر میزان متفاوتی از قرمز، زرد و آبی با یکدیگر ترکیب می شوند تا نور سفید یک لامپ را بسازند.

بد نیست بدانیم امروزه محققان توانسته اند با بهره گیری از نور لامپ های ال ای دی گیاهان در فضاهای بسته رشد بدهند. به طور کلی اما پر واضح است که نور خورشید بسیار قوی تر از هر نوع نور مصنوعی است. همچنین به خوبی و به طور مساوی در میان طول موج های مختلف تقسیم شده است اما تفاوت عمده دیگری که میان نور لامپ و نور خورشید وجود دارد این است که لامپ برای روشن کردن به انرژی نیاز دارد اما نور خورشید نامحدود و رایگان است.

علت چشمک زدن لامپ های کم مصرف هنگام خاموش بودن

یکی از مشکلاتی که ممکن است در زمان استفاده از لامپ ال ای دی برای شما پیش بیاید، چشمک زدن لامپ است که در واقع هنگامی که لامپ ال ای دی توسط کلید روشنایی دیواری روشن و خاموش می شود، ممکن است برخی مواقع با وجودی که کلید در حالت خاموش قرار دارد لامپ چشمک بزند. این چشمک زدن زمانی که محیط تاریک است بسیار بیشتر به چشم می آید.

در بسیاری موارد علت اصلی چشمک زدن لامپ های ال ای دی می تواند جریان درون لامپ باشد که حتی در هنگام خاموشی هم شارژ می شود. در توضیح این پدیده باید بگوییم که هنگامی که کلید روشنایی دیواری روی حالت روشن قرار دارد لامپ تمام ولتاژ را می گیرد و بعد هنگامی که کلید روی حالت خاموش قرار می گیرد لامپ عملا در مقابل نور کلید دیواری خنثی می شود و همین امر سبب می شود تا جریان بسیار کمی درون لامپ همچنان جاری باشد.

راه کاری برای حل مشکل چشمک زدن لامپ های ال ای دی

در اینجا به ارائه راه کاری برای حل مشکل چشمک زدن این نوع لامپ در هنگام خاموشی می پردازیم. برای این منظور باید یک مقاومت جاری بین دو اتصال لامپ قرار بگیرد. کارایی این مقاومت این است که وقتی کلید دیواری خاموش باشد نه تنها خازن داخل لامپ شارژ نمی شود بلکه سبب می گردد جریان از آن عبور کند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>