اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

لیزر پرتوی متمرکزی است که امروزه در انواع تجهیزات مانند تجهیزات پزشکی و صنعتی از آن استفاده های فراوانی می شود.

دستگاه-برش_لیزر

لیزر شامل یک سری پرتوهای متمرکز نور است که روی یک نقطه کوچک به عنوان هدف تمرکز کرده و آن را می سوزاند، ذوب می کند و یا باعث تبخیر یک ماده می شود.

دستگاه های برش لیزر آهن کاربردهای فراوانی دارد و به دلیل سرعت بالایی که ایجاد می کند باعث افزایش تولیدات خواهد شد.

اساس کار برش لیزر آهن چگونه است؟
به طور کلی دستگاه برش لیزر توانایی بسیار بالایی در برش قطعات بسیار پیچیده ساخته شده از چوب، پلاستیک، لاستیک، انواع فلزات و غیره را دارد.

از دستگاه های برش مانند دستگاه برش لیزر آهن برای ساختن طرح های دو بعدی استفاده می شود.

هر چقدر هم که طرح پیچیده باشد این دستگاه می تواند در مدت زمان کوتاهی به صورت کاملاً دقیق طرح مورد نظر را در صفحه آهنی برش بزند.

البته باید توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از دستگاه های برش لیزر باید بدانید صفحه ای که می خواهید برش بزنید چه ویژگی هایی دارد و از چه جنس یا آلیاژهایی ساخته شده است.

زیرا هر نوع ماده ای برای برش به مقدار مشخصی از انرژی لیزر احتیاج دارد و همه مواد مانند همدیگر نیستند.

به عنوان مثال انرژی مورد نیاز برای برش چوب بسیار کمتر از انرژی مورد نیاز برای برش یک صفحه آهنی 20 میلی متری است.

بنابراین هر نوع دستگاه لیزری نمی تواند همه مواد مختلف را برش بزند. همین امر در قدرت دستگاه های ساخته شده و به تبع آن قیمت دستگاه ها تفاوت ایجاد می کند.

مزایای برش لیزری:
در قسمت های قبلی تا حدودی و به طور کلی به مزایای برش لیزر آهن اشاره کردیم؛ اما در این قسمت به طور کامل مزایای آن را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

معمولاً مهندسین برش های لیزری را نسبت به برش های مکانیکی و سنتی ترجیح می دهند، زیرا مزایای آن بسیار فراوان است.

از مهم ترین مزایای دستگاه برش لیزر آهن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انعطاف پذیری و زیبایی کار:
انعطاف پذیری دستگاه های برش لیزر آهن خیلی زیاد است، به نحوی که برای هر نوع برش خاص نیاز به تغییر ابزار ندارد.

شما می توانید برای یک ضخامت مشخص تنظیمات معینی را انجام داده و در حین کار نیز اگر خواستید تغییراتی در آن ایجاد کنید. این مزیت باعث می شود حتی طرح های پیچیده به راحتی با این دستگاه برش بخورند.

دقت بالای دستگاه برش لیزر آهن:
این دستگاه در مقایسه با روش های مکانیکی و حرارتی دقت بسیار بالایی در برش دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید دقت این دستگاه در حد 0.1 میلی متر است و به همین دلیل طرح های برش خورده با این دستگاه این قدر تمیز و زیبا هستند.

سرعت بالای دستگاه برش لیزر آهن:
برش لیزر آهن بسیار سریع تر از روش های برش مکانیکی سنتی است. به خصوص در مورد برش های پیچیده تر زمان بسیار کمتری برای تولید طرح نیاز است.

اتوماسیون دستگاه:
این کار به نیروی انسانی کمی برای کنترل و اتوماسیون احتیاج دارد، زیرا اکثر کارهایی که در آن انجام می شود به صورت اتوماتیک هستند.

با این حال وجود یک اپراتور با تجربه ماشین هنوز هم نقش مهمی در کیفیت نهایی دارد اما سرعت برش و نیاز کم به کار دستی باعث کاهش هزینه های نیروی کار در مقایسه با سایر روش های برش می شود.

بسیاری از دستگاه های برش لیزر آهن جدید حتی نوار نقاله و سیستم تغذیه مواد هم دارند که البته قیمتشان بالاتر است.

کیفیت عالی در تولید طرح های مختلف:
با استفاده از تنظیمات صحیح، برش های لیزری فقط یک سوراخ کوچک در ابتدا ایجاد می کنند. غالباً این سوراخ آن قدر کوچک است که حتی نیازی به حذف آن نیست.

البته به مواد، ضخامت و سایر عوامل نیز بستگی دارد. به همین دلیل کیفیت نتیجه نهایی بسیار عالی و زیباست.

برش بدون تماس:
در صورت برش لیزری، فقط پرتو با مواد تماس می گیرد؛ بنابراین، اصطکاک مکانیکی وجود ندارد که باعث خرابی ابزار کار و نیاز به تعویض آن ها باشد.

تطبیق پذیری بالا:
این ویژگی احتمالاً یکی از مهم ترین جنبه های برش لیزر است. برش لیزر برای انواع مواد و طرح ها قابل استفاده است و محدودیتی در ذهن خلاق طراحان ایجاد نمی کند.

قابلیت تکرارپذیری:
شما می توانید با یک بار تنظیم دستگاه از یک شکل، به هر اندازه که خواستید مانند دستگاه کپی تولید کنید و همین امر سرعت تولید را افزایش می دهد.

معایب دستگاه برش لیزر:
اگر چه تقریباً در هر صنعتی از برش لیزر آهن برای تولید قطعات به دلیل مزایای گفته شده استفاده می شود.

اما دستگاه برش لیزر آهن معایبی نیز دارد؛ به عبارت دیگر، نیاز به تخصص، محدودیت در ضخامت فلز، هزینه ها و بخارات خطرناک ساطع شده هنگام کار مواردی هستند که باید قبل از استفاده از دستگاه برش لیزر آهن در نظر گرفته شود. در ادامه این موارد را به صورت مفصل تر توضیح می دهیم:

نیاز به تخصص:
همان طور که قبلاً گفتیم، برای استفاده هر چه بیشتر از پتانسیل دستگاه برش لیزر آهن، حضور یک اپراتور متخصص هنگام کار ضروری است. تنظیمات صحیح باعث می شود کیفیت برش در حد استانداردی باشد که مردم از این فناوری انتظار دارند.

محدودیت های ضخامت فلز:
با مقایسه برش لیزری آهن با سایر روش های برش حرارتی، این دستگاه برای برش صفحات خیلی ضخیم مناسب نیست.

بیشترین ضخامت قابل برش به قدرت دستگاه بستگی دارد. می توان گفت تنها صفحاتی که دارای ضخامت حداکثری 15 تا 20 میلی متر هستند می توانند با این دستگاه برش بخورند؛ اما شاید در آینده دستگاه های قدرتمند تر نیز تولید شود.

هزینه های اولیه:
منظور از هزینه اولیه سرمایه مورد نیاز برای خرید این دستگاه است. هزینه دستگاه های برش لیزر آهن تقریباً دو برابر هزینه دستگاه های برش پلاسما یا واتر جت است. با این حال این دستگاه این حسن را دارد که به دلیل دقت و سرعت بالا در زمان کمی بعد از شروع کار با آن، سرمایه اولیه را بر می گرداند.

بخارات خطرناک:
برش های لیزری به دلیل تمرکز بالا روی نقاطی از فلز باعث ذوب شدن مواد و بلند شدن گازهای خطرناک از آن می شود.

بنابراین قبل از شروع کار با این دستگاه و در هنگام انتخاب یک کارگاه برای بکارگیری آن باید به داشتن یک سیستم تهویه مناسب فکر کنید. این کار باعث می شود محیط کار ایمن بوده و خطری برای نیروی انسانی ایجاد نشود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>