اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت باید هر چند وقت یک بار روغن کاری شوند زیرا این کار نه تنها ظاهر آنها را زیبا و درخشان تر می کند بلکه به دوام و افزایش طول عمر درب نیز کمک می کند. روغن کاری درب ضد سرقت بر کارکرد بهتر قفل درب نیز موثر بوده و مانع از خرابی زودهنگام قفل درب ضد سرقت می شود. روغن کاری یکی از بخش های مهم برای نگهداری از درب ضد سرقت است و باید به شکل صحیح انجام شود. 

چرا باید درب ضد سرقت را روغن کاری کرد؟

روغن کاری یکی از بهترین راهکارها برای حفظ زیبایی و دوام درب ضد سرقت است و طول عمر آن را به طرز موثری افزایش می دهد. شما می توانید هر چند وقت یک بار خودتان این کار را انجام دهید. روغن کاری درب ضد سرقت کاری آسان و کم هزینه است که در زمان بسیار کوتاهی قابل انجام است. بنابراین روغن کاری درب ضد سرقت و قفل آن را باید هر چند ماه یک بار برای درب خانه خود انجام دهید.

تأثیر روغن کاری بر عملکرد بهتر قفل درب ضدسرقت

همانطور که در بالا اشاره شد روغن کاری برای عملکرد بهتر قفل درب ضد سرقت بسیار موثر است اما چگونه؟ قفل درب ضد سرقت طبیعتا به مرور زمان و بر اثر نفوذ گرد و غبار و وارد و خارج کردن مکرر کلیدها دچار استهلاک و سابیدگی می شود که پس از مدتی عملکرد آن را با مشکل مواجه می کند. قطعا شما هم با مشکلاتی نظیر سفت شدن زبانه قفل درب ضد سرقت یا گیر کردن کلید درون قفل مواجه شده اید.

بهترین راهکار برای رفع این مشکلات روغن کاری به موقع قفل درب ضد سرقت است. برای روانسازی قفل و مغزی آن باید ابتدا قفل را باز کنید و سپس بخش های مختلف آن را روغن کاری کنید. اگر گرد و خاک زیادی درون مغزی قفل وجود دارد و راه را مسدود کرده است می توانید به وسیله یک پمپ هوای کوچک مشکل را حل کنید.هنگام روغن کاری درب ضد سرقت باید حتما لولای آن را نیز روان کنید مخصوصا زمانی که درب به سختی باز و بسته می شود.

زمان مناسب روغن کاری درب ضد سرقت

برخی افراد عادت دارند تنها زمانی که قفل درب ضد سرقت دچار مشکل شده و باز و بسته کردن آن به سختی صورت می گیرد متوسل به روغن کاری شوند. اگر می خواهید از خرابی قفل درب ضد سرقت خود پیشگیری کنید باید هر چند وقت یک بار آن را روغن کاری نمایید. این کار هم باز و بسته کردن درب را راحت تر می کند و هم مانع از خرابی های احتمالی خواهد شد. اگر در هنگام باز و بسته کردن درب صدای جیرجیر میشنوید و یا به سختی آن را باز و بسته میکنید یعنی وقت آن رسیده که لولا و قفل درب را روغن کاری کنید. برای شروع روغن کاری قفل و لولای درب صد سرقت بهتر است دستکش بپوشید.

چگونه قفل درب ضد سرقت و مغزی آن را روغن کاری کنیم؟

برای روغن کاری قفل درب ضد سرقت و توپی آن ابتدا باید گرد و غباری که درون حفره قفل و سیلندر آن نفوذ کرده است را به وسیله پمپ هوای کوچک خارج نمایید. پس از انجام این کار باید داخل مغزی قفل روغن بریزید تا کاملا روان شود. در آخر نیز باید با کلید مغزی را بچرخانید تا از روان شدن قفل مطمئن شوید. برای روغن کاری مغزی قفل درب ضد سرقت نیز ابتدا مغزی قفل را باز کنید که برای این کار باید پیچ مغزی را باز کرده و قفل را بیرون بیاورید. حالا می توانید روغن را درون قفل ریخته و زبانه قفل را نیز با ریختن کمی روغن چرخ روان کنید. در پایان نیز باید قفل را مجددا سر هم کرده و بر روی جای اولش نصب نمایید.

اهمیت روغن کاری لولای درب ضد سرقت

هنگام روغن کاری درب ضد سرقت باید حتما لولای آن را نیز روان کنید مخصوصا زمانی که درب به سختی باز و بسته می شود. روغن کاری لولای درب باید به گونه ای انجام شود که روغن کاملا به ساختار داخلی آن نفوذ کند. برای این کار بهتر است از اسپری روغن مخصوص و یا از ظرف های دهن باریک حاوی روغن مخصوص استفاده نمایید. وقتی کار روغن کاری لولای درب ضد سرقت را انجام میدهید باید چند بار درب را باز و بسته نمایید تا روغن کاملا به لولا نفوذ کند. این کار را تا زمانی انجام دهید که دیگر صدای جیرجیر درب نمی آید. وقتی کار روغن کاری تمام شد روغن های اضافی روی لولا را با یک دستمال کاغذی یا پارچه پاک کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>