اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ریموت کنترل

سوئیچ های ضد سرقت یا ایموبلایزر از جدیدترین سیستم های امنیتی خودرو هستند که باعث می شود خودرو تنها با سوئیچ مخصوص به خود روشن شود. سوئیچ های ضد سرقت از سال 2000 در دنیا و از سال 1386 برای تمامی خودروهای ایرانی اجباری شد. هر خودرو دارای یک قفل نرم افزاری است که روی ECU تعبیه شده است و روی هر سوئیچ خودرو یک چیپ الکترونیکی است که حاوی کد دسترسی است و قبل از وارد کردن سوئیچ خودرو داخل استارتر خودرو ابتدا این کد برای سیستم ایموبلایزر خودرو فرستاده می شود و در صورت تایید کد اگر سوئیچ را بچرخانید امکان روشن شدن خودرو وجود دارد.

با ساخت و کپی سوئیچ های ضد سرقت ایموبلایزر عملا قابلیت روشن کردن خودرو با هر سوئیچی وجود ندارد و تنها با سوئیچ اصلی و یدکی که کارخانه به صاحب ماشین داده است امکان روشن کردن خودرو وجود دارد.وجود سوئیچ های ضد سرقت خودرو و سیستم ایموبلایزر این اطمینان را به شما می دهد که هر خودرو تنها با سوئیچ مخصوص به خود روشن می شود. و حتی هنگام گم کردن سوئیچ خودرو برای ساخت سوئیچ خودرو حتما باید کد دسترسی خودرو روی چیپ الکترونیکی سوئیچ یدکی تعریف شود.

نحوه روشن شدن خودرو با سوئیچ خودرو و سیستم ایموبلایزر

عملا چیپ الکترونیکی داخل دسته پلاستیکی سوئیچ خودرو حاوی حافظه الکترونیکی است که داخل آن کد دسترسی خودرو وجود دارد. و قبل از اینکه کلید خودرو داخل استارتر قرار بگیرد باید ابتدا چیپ با آنتن دور استارتر خودرو ارتباط بی سیسم برقرار کند و در صورتی که کد دسترسی توسط سیستم ایموبلایزر تایید شود دستور روشن شدن خودرو صادر می شود.

فواید خرید و ساخت سوئیچ های ضد سرقت ایموبلایزر

  • روشن شدن خودرو تنها با سوئیچ مخصوص خود
  • بالا بردن سیستم ایمنی خودرو
  • جلوگیری از سرقت ماشین با کلیدهای خودروهای دیگر

نحوه ساخت و کپی سوئیچ های ضد سرقت ایموبلایزر

برای ساخت سوئیچ های ضد سرقت نیاز به کد دسترسی است. هر خودرو جهت ساخت و کپی برای اینکه کد دسترسی را داخل چیپ الکترونیکی سوئیچ خودرو تعریف کنید کافیست به کارخانه خودرو مربوط مراجعه کنید.

تعریف ECU های مختلف برای خودروهای مختلف

بدون نیاز به کد دسترسی:در این دسته تمامی خودروهایی که مدل یکسان دارند تنها یک کد دسترسی روی ECU تعریف شده است.

کدیاب مخصوص:در این دسته از ماشین ها قابلیت استخراج کد دسترسی از طریق سوکت دیاگ به نام OBD-II وجود دارد.

کارت سوئیچ:در این دسته از ماشین ها کدیابی امکان پذیر نیست و تنها با استفاده از کارت سوئیچ می توانید کد دسترسی را داشته باشید و روی چیپ الکترونیکی تعریف کنید.

تعریف سوئیچ خودرو توسط یکی از سوئیچ های خودرو:در این دسته از خودروها به دلیل نداشتن کد سوئیچ تنها کافیست برای تعریف سوئیچ جدید یکی از سوئیچ های خودرو را داشته باشید. در صورت گم شدن سوئیچ خودرو باید این پروسه به کمک سخت افزاری روی ماشین تعریف شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>