اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

حدود یک دهه قبل یعنی در سال 87 یک واحد تولیدی با سرمایه گذاری اولیه بالغ بر 21 میلیارد تومان تحت عنوان شرکت فولاد معراج کردکوی در غرب استان گلستان تأسیس و مورد بهره برداری قرار گرفت.

معراج_کردکوی

نصب و راه اندازی کلیه تجهیزات مجموعه توسط نیروهای فنی انجام و نهایتا در اواخرسال 87 فعالیت های کارخانه به صورت رسمی کلید خورد.

کارخانه فولاد معراج کردکوی در زمینه تولید محصولاتی اعم از انواع میلگرد و مقاطع فولادی با ظرفیت تولید سالیانه بالغ بر 300 هزار زمینه اشتغال 105 نفر نیروی بومی را فراهم نموده است.

محصولات مجموعه معراج کردکوی:
مجموعه فولاد کردکودی به صورت سالانه قادر است بالغ بر 300 هزار تن محصولات فولادی متنوعی را تامین نماید که در ادامه به شرح مفصل آن ها خواهیم پرداخت.

  • تولید کننده انواع میلگردهای فولادی به صورت ساده، آجدار شاخه ای.
  • تولید میلگردهای کلاف.

برنامه تکمیل و توسعه خطوط با هدف افزایش ظرفیت های تولیدی و فراهم نمودن بستر اشتغال بومیان منطقه از جمله اهداف چند ساله معراج کردکوی می باشد.

که در راستای آن اقدامات متعددی از جمله تجهیز خطوط تولیدی، برگذاری کارگاه های آموزشی، بهره گیری از دانش روز و ارتقاء سطح علمی مجموعه صورت گرفته است.

برگذاری کارگاه های تئوری و عملی در بازه های زمانی مرتب با هدف کنترل محیط، سلامت کارکنان و همچنین ارتقاء سطح دانش فنی پرسنل از مزیت های این مجموعه به شمار می رود.

مجموعه معراج به صورت یک واحد صنعتی تولیدی در غرب استان گلستان واقع شده است. شایان ذکر می باشد که این گروه به عنوان اولین کارخانه فولادی در کل استان توانسته تا حدودی نیاز شمال کشور به محصولات فولادی از جمله میلگرد را تامین نماید.

قابل ذکر می باشد به دلیل ماهیت میلگردهای تولیدی بهتر است قبل از خرید نسبت به نوع مصرف، شیوه تولیدی، گرید، سایز محصول و ایعاد آن اطلاعات دقیقی حاصل نمود.

میلگردهای ساده مجموعه فولاد معراج کردکوی اغلب در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

انجام عملیات جوشکاری، برشکاری، خم و باز خم روی این گرید بدون محدودیت صورت می پذیرد چرا که درصد کربن به کار رفته در ترکیبات شیمیایی آن به نسبت کمتر است.

بر همین اساس دارای میزان شکل پذیری بالاتری می باشد. از سویی دیگر گریدهای A2 و A3 نیز ویژگی های خاص خود را دارند.

میلگرد A2 کارخانه معراج کردکوی به منظور مسلح نمودن بتن با دردصد تغییر شکل پایین تر نسبت به گرید قبلی با محدودیت خمکاری و جوشکاری همراه است.

میلگردهای گرید سوم با مشخصه آج 400 نیز تنها برای کاشت در بتن مورد استفاده قرار می گیرند و به نسبت ترد و شکننده تر از سایر میلگردهای فولادی می باشند.

از آن جا که منطقه شمال کشور دارای آب و هوایی مرطوب می باشد الزام تبعیت از استانداردها و بهره گیری از دانش روزدر ساخت محصولات فولادی دو چندان می شود.

شرایط نگهداری محصولات با هدف ممانعت از فرسایش زود هنگام در مجاورت رطوبت کار سختی برای مجموعه می باشد بر همین اساس بخش های انبارداری باید به گونه ای متفاوت و مجهز شرایط نگهداری از میلگردها را فراهم نماید.

چشم انداز و خط مشی های مجموعه فولاد معراج:
برنامه های صادرات محصولات فولادی به کشورهای آسیایی از جمله ترکمنستان، ارمنستان، ترکیه، قرقیزستان، عراق و… از بدو تأسیس مجموعه در لیست اهداف بلند مدت قرار گرفت.

در نظر می رفت که کارخانه معراج کردکوی بتوانید علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی به محصولاتی چون میلگرد، بخشی از بازارهای آسیایی را نیز در دست گیرد و مازاد تولیدات خود را در زمینه صادرات سرمایه گذاری نماید.

پیشرفت سریع مجموعه و حمایت های استانی قابل چشم پوشی نیست چرا که تأسیس اولین کارخانه فولادی در کل استان می تواند زمینه ساز اشتغال جوانان منطقه و رفع نیازهای فولادی و پیشرفت در صنایع متنوعی گردد.

امروزه کارخانه معراج در زمره کارآفرینان پیشتاز استان گلستان قرار گرفته و موفق به تولید مقاطع فولادی گشته است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>