اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


شیرآلات


رنگ کروم چه رنگی است؟

کروم (chromium) از رایج ترین انواع آبکاری است. در پاسخ به سوال رنگ کروم چه رنگی است باید گفت کروم به رنگ خاکستری-نقره ای براق است. در تولید فولاد ضد زنگ از کروم به عنوان افزودنی اصلی جهت ایجاد خاصیت ضد خوردگی استفاده می شود.

این فلز دارای خاصیت جلاپذیری بالایی است و مقاومت بسیار زیادی نیز در مقابل کدر شدن دارد. در تولید شیرآلات بهداشتی با آبکاری کروم، لایه بسیار نازکی از کروم (به ضخامت 1 میکرون) بر روی لایه آبکاری نیکل نشانده می شود تا مقاومت آن در مقابل خوردگی افزایش یابد و برق و جلای مورد نظر نیز حاصل شود.

کروم که در سال 1798 میلادی کشف شد، فلزی است سخت، شکننده و به رنگ خاکستری-نقره ای است که در مقابل گازها، مواد قلیایی و نمک ها مقاومت خوبی دارد؛ اما اسید سولفوریک، اسید کلریدریک و سایر اسید های هالوژن دار بر روی آن تأثیر می گذارد.

جهت براق و مقاوم شدن برخی از فلزات در مقابل خورده شدن و زنگ زدن، سطح آن ها را با لایه نازکی از کروم می پوشانند. قدرت انعکاس سطح کروم کاری شده حدود 56 درصد می باشد و آبکاری کروم کروم تا 65 درجه سانتیگراد مقاوم بوده و کدر نمی شوند.

تفاوت رنگ کروم و استیل

تفاوت رنگ کروم و استیل در برق و جلای آنهاست. رنگ کروم و استیل در واقع بسیار به یکدیگر شبیه هستند با این تفاوت که کروم براق است و استیل مات. بسیاری به دنبال مقایسه این دو نوع آبکاری و یافتن پاسخ برای سوال کروم بهتر است یا استیل هستند؛ امّا این مورد کاملاً سلیقه ای و متناسب با دکوراسیون مورد نظر شماست.

رنگ های کروم و استیل هر دو خنثی هستند و با انواع دکوراسیون هماهنگی دارند.آبکاری کروم معمولاً به روش نیکل-کروم و آبکاری استیل به روش PVD انجام می شود. در نظر داشته باشید آبکاری به رنگ کروم نیز ممکن است به روش PVD انجام شود. با اینکه آبکاری PVD مقاوم ترین نوع آبکاری است امّا تفاوت چندانی میان مقاومت انواع آبکاری وجود ندارد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>