اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

اتصالات

این اصطلاحات در طراحی سیستم لوله کشی یک کارخانه، پالایشگاه، سیستم انتقال آب و … بسیار متداول و مورد استفاده هستند:

دیاگرام جریانی فرایند - (Process Flow Diagram (PFD

این نقشه به طور خلاصه فرآیند و سیستم های واحد مورد بررسی را، به همراه چگونگی ارتباط آن­ها با یکدیگر به وسیله لوله ها، داکتها و نقاله ها را نشان می ­دهد. در این نقشه نوع و تعداد تجهیزات مختلف، دبی جریان، فشار عملکرد و درجه حرارت جریان در مسیر لوله ها مشخص می ­شود.

دیاگرام لوله کشی و ابزار دقیق - (Piping & Instrument Diagram (P & ID

این نقشه به صورت شماتیک شامل فرآیند مورد نیاز، تجهیزات و لوله های به کار رفته همراه با نامگذاری و مشخصات آن­ها می­باشد. در این نقشه همچنین مصالح لوله کشی مانند شیرها، فلنج ها، وسایل ابزار دقیق و عایق کاری مشخص شده اند.

مشخصه های فنی لوله گذاری - Piping Specification

این سند نوع محدوده کاری مورد استفاده برای لوله ها، شیر ها و اتصالات را برای هر جنس و مواد موجود در پروژه، بر اساس کلاس کاری آن­ها لیست می ­نماید. این کلاس کاری بر مبنای فشار، درجه حرارت و خورندگی، در حالت متوسط جریان است.

در این سند همچنین ضخامت جداره لوله ها و چگونگی اتصال قسمت های مختلف به یکدیگر در قالب استانداردهای معتبر بیان می ­شود. برای تهیه این سند نیاز به دانش فنی و تسلط کامل بر مسائل اقتصادی برای استفاده از اقلام کم هزینه تر و با کیفیت تر می­ باشد.

نقشه چیدمان - Planning Study or Layout Drawing

این نقشه همه تجهیزات موجود را در مقیاس کوچک نشان می­ دهد و شامل سیستم های فرآیند اصلی، لوله کشی، شیرآلات، تجهیزات کاربردی و ابزار دقیق است. در این نقشه محل دقیق قرار گیری تجهیزات از لحاظ ارتفاع و زوایای تجهیزات با هم، به طور کامل مشخص می ­گردد.

همچنین نوع تکیه گاه های لوله ها و بارهای وارد به آن­ها در این نقشه مشخص شده و از آن برای طراحی نهایی و تهیه لیست اقلام مورد نیاز استفاده می­ گردد. تهیه این نقشه نیازمند تجربه­ بسیار در صنعت و شناخت کامل فرآیندها و تجهیزات است و رسم آن معمولاً به وسیله خبره ترین مهندسان واحد صنعتی انجام می­ شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>