اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

شیرآلات صنعتی

شیر مانع سرریز مخازن (Overfill Prevention Valve) یک شیر ایمنی است که در مخازن مختلف ذخیره، به­ خصوص مخازن دفنی ذخیره­ ی بنزین در جایگاه­ های سوخت استفاده می­شود. شیرهای مانع سرریزی که در ساختار مخازن زیر زمینی به کار می­روند با شیرهای مورد استفاده در مخازن رو زمینی متفاوت هستند و نباید به­ جای هم استفاده شوند.

وظیفه­ ی شیر مانع سرریز اینگونه است که در جریان بارگیری مخزن، زمانی که مقدار سوخت موجود در مخزن به 90% از ظرفیت اسمی مخزن برسد، شیر مانع سرریز به طور خودکار شروع به بسته شدن و کم کردن دبی ورودی به مخزن می­کند. هنگامی که مقدار سوخت موجود در مخزن به 95% ظرفیت اسمی مخزن برسد این شیر کاملاً بسته می­شود و جریان ورودی به مخزن را قطع می­ کند.

کاهش ناگهانی دبی جریان باعث ایجاد یک شوک در شلنگ انتقال سوخت می­شود و این امر اوپراتور مسئول انتقال سوخت را آگاه می­کند تا متوجه شود که مخزن به نزدیک 95% ظرفیت خود رسیده است. درون این شیرها یک فنر به نام Shut-off Flapper وجود دارد که وظیفه­ ی آن کاهش شوک ناشی از بسته شدن ناگهانی جریان است. کاهش این شوک سبب کاهش صدمات به شیر، لوله ­ی انتقال و دیگر تجهیزات مخزن می­شود.

پیمانه­ گر الکترونیکی مخزن که اصطلاحاً ATG خوانده می­شود وسیله ای است که می­تواند سطح مخزن را به­ طور دائم کنترل و گزارش کند و هنگامی که سطح مخزن به 95% برسد آلارم هشدار می ­دهد و به اوپراتور خبر داده تا جریان خروجی از تانکر حمل سوخت را قطع کند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>