اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

سوخت خودرو

بنزین ورودی به باک خودرو همواره دارای مقادیری آلودگی و رسوبات است. از میان این آلودگی ها رسوبات کربنی باعث اخلال در روند انتقال و پاشش سوخت و گرفتگی سوزن انژکتور خودرو می ­شوند. پاک کننده های سیستم سوخت (Fuel System Cleaners) کربن و مواد زائد کربنی تولید شده در سوخت و سیستم سوختی خودرو را از بین برده و تصفیه می­کنند. همچنین این مواد گاهاً به عنوان مواد ضد خوردگی برای جلوگیری از ایجاد واکنش های خوردگی در سیستم ذخیره و انتقال سوخت خودرو نیز معرفی می ­شوند.

واکنش های خوردگی معمولاً در خودروهایی که از اتانول و سوخت های مرتبط با آن استفاده می­کنند رخ می ­دهد. بسیاری از کارشناسان ادعای ضد خورنده بودن این مکمل ها را رد می­ کنند.نوع دیگری از پاک کننده ها به پاک کننده انژکتور خودرو معروف هستند که وظیفه آن­ها زدودن رسوبات کربنی تشکیل شده بر انژکتور خودرو است که این رسوبات باعث تأثیرات منفی بر راندمان و مسافت پیموده شده توسط سوخت خودرو می­ شود. ایجاد رسوبات کربن روی انژکتور مشکلی است که به خصوص برای خودروهای با دور موتور بالا مهم و شایع است.

رانندگانی که برای مدت طولانی از خودرو استفاده نمی­ کنند و کمتر در بزرگراه ها رانندگی می­کنند و بیشتر برای مسافت ها و زمان های کوتاه از خودرو استفاده می ­کنند، به موتور خودروی خود اجازه نمی ­دهند به اندازه کافی داغ شود تا خود را تمیز کند، از این رو لازم است تا از پاک کننده های سوخت برای تمیز کردن موتور و انژکتور خود استفاده کنند.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که پاک کننده های سوخت فقط صرفاً کالاهای تجاری ای هستند که فایده چندانی برای خودرو نداشته و فقط پول را از جیب مشتریان خالی می­ کنند. دلایلی که آن­ها برای این مدعای خود می ­آورند از قرار زیر است.انژکتورها سوزن هایی هستند که توسط نیروی فنر روی یک نشیمنگاه فلزی سوار شده اند و قبل از آن­ها فیلتر قرار گرفته است که تمام ناخالصی های سوخت را جذب می­کنند و با کهنه تر شدن منافذ آن کمتر و کوچک تر شده و حتی ناخالصی های بیشتر و ریزتر را هم جذب می­کنند.

از طرفی فشار بنزین درون انژکتور به قدری بالا است که امکان تشکیل رسوب در سوزن انژکتور را نمی­ دهد. این مکمل های پاک کننده در حقیقت حلال هایی هستند که به صورت مواد روانکار و محافظ بر روی سطوح سیستم سوخت رسان می­ نشیند و سبب کاهش اصطکاک و فرسودگی سیستم می­شود.

از آن­جایی که این مکمل ها از قیمت نسبتاً بالایی برخوردار هستند و میزان تأثیر مثبت آن­ها بر عمر موتور خیلی زیاد نیست و نهایتاً در طولانی مدت 10 درصد به عمر موتور بیافزایند، استفاده از این مکمل ها از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست. فارق از این امر حتی در صورتی که بحث صرفه اقتصادی مطرح نباشد باید توجه داشت که با توجه به عدم نظارت جدی بر این گونه کالاها، معمولاً تضمینی بر اصل بودن آن­ها وجود ندارد و در صورت تمایل به خرید مکمل ها باید توجه کرد که از برند معتبر و کاملاً دست نخورده و دارای بسته بندی اصلی باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>